Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Kao i sto sam obecao cena 17.03 2011 bila 43,0 a vec sledeceg cetvrtka 45,00. Znaci da to svake godina kada pocne navala oni frknu cene gore i dok traje, traje.

---------- Poruka napisana 03-03-12 u 15:45 ---------- Prethodna poruka je 02-03-12 at 17:45 ----------

Za ponedeljak 05.03 2,1/2 nedeljni 105,0 din komad.
 
Ma znam, nudili su meni u radnju kada su bili jednodnevni ali niko nije hteo ni da su zabadava.
 
Nestasica pilica za klanje.Trazi se pile vise.Idu 150 i 160 na vise.150 i na slepere.
 
pozdrav zivinarima cnena malog pileta ove nedelje ide 45 din prema apotekama a sledece najverovatnije 55 din ne u sremu nego u celoj zemlji ,utovljeni trenutno nema a cena je 140 do 150 din ,razlog skoka malih pilica je jer su svi inkubatoristi prodali ceo mart ,sinkovic kao najveci proizodjac je poceo da puni vindiju,agro ziv ne prodaje pilice puni samo svoje objekte,mnogo problema je bilo sa odgojem ovogodisnjih jata pogotovo dole u srbiji dosta procenata je uginulo i jako slaba je oplodnja tako da je sve to uzrkovalo skok cene malog pileta ,u sustini sve je poskupelo od goriva ,evra,sirovina,pre 5 godina srbija je imala 900 000 roditelja danas je taj broj oko 300 000 i ti sto imaju jata jedva kraj sa krajem sastavljaju.
 
Ja moju turicu koljem u subotu i necu podici cenu uredjenih, ostaje jos ovaj put 260,0 din. za kg.
 
Lako je tako kad imas lufta :osmeh: Na zaklanima je uvek dobra zarada.To smo vec apsolvirali.Kod zivih je malko tesno.Postavio sam bio onaj prilog od pre mislim 5 godina kad je bilo 120 do 130.Sad je skocilo na 150 i bau jaka cena.Bez obzira sto je cena soje,kukuruza i ostalih komponenti otisla duplo.
 
Evo supruga mi sada kaze da je iz busa videla na izlogu ziv. zadruge u Novom Sadu, tovno pile 55,0 din. komad. Pre dva minuta me zvali iz inkubatorske stanice i zaustavili u pisanju pilica za cetvrtak. Koliko sam upisao do danas vise nema za taj dan.
 
Ovde je cena za jednodnevne 0.65 eura, deset centi više nego pre desetak dana, mislim da ću u četvrtak da uselim 50-tak komada.
 
@andreasko

Kod mene su za prekosutra 50,0, jednodnevni, i ogranicen broj. Za iduci cetvrtak se ne zna cena. Odakle Djilas i Kotleta nabavljaju?
 
Djilas nabavlja iz djurdjeva a kotle mislim klisa farm.

---------- Poruka napisana u 17:29 ---------- Prethodna poruka je at 17:26 ----------

Gde su po50?Kod Kotleta 55,kod Djilasa 55 ali vise nepisu,samo za sledeci cetvrtak po 60.


juce posle podne je kod kotleta bilo 50.znaci digao je cenu u medjuvremenu.Bas sam juce u 18 h sedeo kod prijatelja,kad mu se zena vratila sa papiricem sta koliko kosta.Curke minesto bile skupe mislim 10 nedelja 980 din.Starter za curke 25 kg 1200 din.
 
Nazad
Vrh