Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

U Loznici u maloprodaji kod Dva Brata 180 dinara uredjeni pilici, na veliko 160... U Valjevu 280...
 
Cisto sumnjam da ce se oscilacija cena primiriti. Prosle su godine kada je bilo nekog pravila na tom trzistu, sada je mnogo velikih igraca u igri a svako bi za sebe deo kolaca, sto se negativno odrazava na nas manje proizvodjace. Mada pametnim ulaganjem i u pravo vreme moze se jos uvek zaraditi solidno.

Nekad smo radili sa po 500 komada i vise, ali u zadnje vreme smo se vratili na par tura godisnje po 200 komada... Manja su ulaganja ali ako i cena bude katastrofalna manje gubis samim tim... Mislim da je pametnije ici na manje kolicine, dok se ne vidi na sta ce sve to izaci. :osmeh:
 
Apsolutno se slazem.Problem u zivinarstvu i uopste je sto svi cekamo neku cenu.Kada cena dodje,onda svi to hranimo ili sejemo,pa kad svima stigne,onda kolaps,pad cene i jovo nanovo.Slazem se da treba imati konstantno manje kolicine pilica i moras ubosti cenu.
 
Sta znaci ovo ogranicenje marzi do 10% na prodaju osnovnih zivotnih namirnica? I piletina mu dodje osnovna zivotna namirnica, samo ako tu uopste neko moze da udje u trag nabavnoj ceni.
 
Mislim da su to samo hleb, mleko i ulje, ako bi marža na crkotine iz EU bile 10% onda bi ovde cena sa sve prevozom verovatno bila oko 50 dinara.
 
Evo od danas vazi uredba vlade o dozvoljenoj trgovackoj marzi do 10% na osnovne zivotne namirnice. U osnovne ziv. namirnice je uvrsteno i zivinsko meso.
 
Pa lepo Zoki, ko moze da udje u trag nabavnoj ceni piletini iz Argentine. Koliko privatnih klanica tu robu proda za kes bez papira ili su papiri od predhodne ture?
 
Kamo srece,da je sve legalno i po zakonu.Ne bi bilo te budjave piletine.Ko muti i dalje ce mutiti.To je ko zakon o nosenju oruzja.Za koga on vazi?Za posten svet.Kriminalci i dalje nose oruzje,samo obicni gradjani ne smeju.Kome to odgovara, pa naravno kriminalcima.Nije bas najbolji primer,ali to mi je prvo palo na pamet.
 
U pravu si sto se tice tog nosenja oruzija.
Ko ga ima legalno u kuci ne sme da ga uptrebljava a da zlo bude vece ne ses ni da se zakacis sa nekim. Fakticki moze da ti radi ko sta hoce a ti samo da cutis i trpis. Jer ako se pobunis malo ovaj ode i prijavi odmah dolaze po utoku i ko zna koje jos prijave dobijas.::lose::spavam:{{

Gledao sam juce u Rumi cenu pilica u trznici 220.00 din.
Ali uredjeno ispod 2 kg. tezine.
Strasno!
 
Danas umesto u cetvrtak stigli jednodnevni pilici, prodajna cena 38,0 din. komad.

---------- Poruka napisana 12-01-12 u 18:24 ---------- Prethodna poruka je 10-01-12 at 16:21 ----------

Rasturio danas poklane pilice po 260,0 din za kg uredjenih.
 
Svaka cast Dule.Skoro ko u Ideji.:osmeh:Ne moze ni da se poredi sigurno.Srecom ima ljudi koji to znaju da cene.Meni stigli mali po 35.Zovu za velike.Izgleda da je slaba ponuda pilica za klanje.
 
Trenutna cena jaja za priplod (kob 500)u pozarevcu izmedju 17 i 19 din

---------- Poruka napisana u 18:42 ---------- Prethodna poruka je at 18:34 ----------

Mene interesuje gde mogu da nadjem domace jednodnevne pilice,potrebna mi je veca kolicina ukoliko neko ima neku informaciju moze i na pp
 
[QUOTE

Mene interesuje gde mogu da nadjem domace jednodnevne pilice,potrebna mi je veca kolicina ukoliko neko ima neku informaciju moze i na pp[/QUOTE]

Inkubatorske stanice kada opadne prodaja tovnih pilica izvode i domace pilice. Treba se raspitati kod tebe u okolini.
 
Nazad
Vrh