Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Imam dosta pretpostavki a znaš i sam koliko ne znam, ja sam pretpostavio da ćeš u slučaju da odgajaš piliće samo za prodaju da ih izbacuješ sa nekih 45 dana, da ih čistiš 5 dana kao što kažu papiri, ako sam ja sa 52 dana a od toga 10 dana čišćenja došao do konverzije od 1:2 žive vage pretpostavka je da u ovoj drugoj varijanti dođemo do konverzije oko 1:1.8.
Na hrani se malo uštedi, to svi kapiramo zbog količine i na ceni jednodnevnih pilića isto tako po malo.
E sad sigurno je mortalitet neuporedivo veći a i troškovi prevoza, kako hrane tako i pilića.
A najveća stavka je objekat jer ja sam za 40 komada adaptirao garažu i to me je koštalo 100 eura, dok oni objekti o kojima ti pričaš ne mogu na ove cene ne za 10 godina nego za 30 godina da se otplate.
 
slazem se i ja sa ovim sto je sama napisao i samo da se doda na to bolesti koje slede na tako velike kolicine a narucito po ljetnom vremenu a cena lekova za suzbijanje ,pa terapije koje se vrse 8 dana svakodnevno a znamo koliko vode po ljeti pilici potrose
 
Lepo ti to racunas.Samo ta tvoja racunica ima jednu manu.:osmeh:Stalno pricas da se sa kolicinom smanjuju troskovi i nasumice govoris koliko bi to bilo.To si donekle u pravu.Ima samo ta kolicina i drugu stranu medalje.Kolicina vuce i neke druge troskove.40 komada je ideala.Budi siguran da si ti postigao dobre rezultate,a sa kolicinom se ti rezultati veruj koriguju.Ocu reci da imas u jednom objektu 40 komada , a u drugom 4000.Veruj mi da ce se promenuti konverzija,ambijntalni uslovi i da ne nabrajam.Uglavnom oni sa istom hranom za isto vreme i uz prisustvo istog coveka nece imati istu kilazu.
Moze to da se resi sa automatizovanom ventilacijom i klimatizacijom,ali na tu kolicinu treba da ulozis izmedju 30 i 50 hiljada evra.Sa tom racunicom ce ti se ta investicija isplatiti za desetak godina.Za desetak godina mozes i da menjas instaliranu opremu.:osmeh:
Osim toga ti nisi racunao prevoz,kao banalnost za 40 komada.Na 4000 moras platiti sleper,koji nije bas jeftin.Naravno radnici za utovar.Kako ces sam natovariti toliku kolicinu.Stavka je struja,voda i da ne davim vise.
Poenta moje price je suprotna tvojoj.Ako ti na 40 komada zaradis 50 dinara po komadu.Na kolicinu neces zaraditi vise,vec manje.Npr 30,ali 30x4000 je 120000.Na tu kartu igra kolicina,a ne na 70x ili koliko vec. Veca kolicina tvrdim manja zarada po komadu.:ppozdrav:

Svaka ti je rec odmerena i samo je treba zapamtiti (abronhitis, kosidioza, toplotni udar , losa hrana, neispravna vakcina, a prosli rokovi trajanja.........) bolje je ne prizivati.Pozdravlja ja tebe sa jednom turom:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
 
Iz ovih diskusija mozemo izvuci samo jedan zakljucak. Posao sa pilicima ili neki drugi u ovoj zemlji nije siguran dok ne budemo imali garantovane prodajne cene. Sve ostalo zavisi od nas samih. Koliko mozemo, toliko finansijski cemo uci u posao. Koliko budemo marljivi i radni u tom poslu tako ce nam se i odraziti na kraju posla, a ovo za cene imamo jos da pocekamo. Kada jednoga dana budemo i imali garantovane cene za svoj proizvod imacemo i druge namete, tako nema nam druge nego arbajt i arbajt.

---------- Poruka napisana 08-12-11 u 18:10 ---------- Prethodna poruka je 06-12-11 at 06:54 ----------

Jel zna neko cenu uredjene piletine?
 
Ja prodajem po 250.Perutnina Ptuj u Pazovi prodaje po 269,a danas sam obavljao nesto u Indjiji.Neka prodavnica iskljucivo piletine pise akcija 219.
 
Danas poklani i rastureni pilici po 260,0 kg uredjeni, stizu novi po 30,0 a u prodaji po 33,0. Kazu od nove godine cena jednodnevnih ide na gore.
 
Nestasica pilica za klanje.Cena sa 110 skocila na 130 sa tendencijom rasta.Cene se odnose na nesto vece kolicine tj na pijacare.
 
Meni je od 175e koliko sam trebao oko prvog da dobijem do sada isplaćeno 140e, tako da i nisam toliko loš, mada stvarno nikoga nisam zvao za pare nego su se ljudi sami javljali.
 
Ma nisam nikoga zvao a ni neću, sami će se setiti, e sad ako baš bude problema potsetiću ih oko nove godine.
 
Nema odlozeno na duze vreme, samo na par dana do plate ili penzije. Ako ih pustis da se sami sete obezobrazice se.
 
Verovao ili ne ali danas me zvala ova kolaginica da se dogovorimo gde da mi doda pare:bravo: tako da naplata ide 100% s tim što sam svakoga po malo častio.
 
Mnogo bezobraznog naroda ima zato ako su u pitanju vece kolicine novca potpis i ovjera u sudu a ako ne plati do tad i tad placa penale ,ja sam tako davao i znas kako kazu daj rukom trazi nogom
 
Rizik u naplati je sastavni deo posla.Sve je u igri.Plati ti korektno - pošteno jednu, dve ture i obično kod treće uzme veću količinu i onda počinju problemi.
Treba se čuvati onih sa kojima se brzo dogovoriš.Sva sreća je što ljudi komuniciraju - sarađuju sa ljudima iz iste branše pa je mnogo naumljenih prevara osujećeno.
Sve je to život ili takvi smo mi
 
To si u pravu.Nekad se napravi i lanac,pa neko ispadne prevarant,a nije imao nameru.Kod mene je bio slucaj jedne klanice,koja je uzimala pilice na odlozeno,sto je ok i stvar dogovora.Imao je kupca na slepere i upravo ta prica.Prva tura,druga i kolaps.Nisu mu placali,a njega poverioci vijaju.On je covek bio ok,ali ga navukli drugi.Covek se tesko razboli i vise ga nema.Nek mu je laka crna zemlja.Pravi prevaranti se ne uzbudjuju.Mogu varati i ziveti 100 godina bez grize savesti.Naravno,ako ne natrce na nekog,koji ce im presuditi.
 
E druže treba biti prvo Ok.U kolegi iz branše ne treba gledati konkureneciju već saradnika.Razmenjivati informacije i biti u toku.
Proizviđači hrane su došli sebi pa svakog novog kupca koji se pojavi odjednom i traži veće količine stavljaju na vizir.A oni koji progutaju priču da je novi kupac nezadovoljan kvalitetom predhodnog dobavljača - fabrike hrane pa ga dočekaju oberučke - posle trljaju nos same sebi kako da naplate.I da ne širim temu - svi je znamo.Prijatno nedeljno popodne:ppozdrav::cao:
 
Nazad
Vrh