Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

To su ljudi odavno u tom poslu , uigrani a vrlo dobro se zna kako sta funkcionise u srbiji samo jadan ovaj narod
 
Zao mi je sto ovo pisem,ali od cinjenice se ne moze pobeci.:osmeh:
Cena zivih pilica i dalje pada.Trenutno je 110 i to na par desetina komada.::lose::
 
Znam ja to vrlo dobro.Jedni kolju svinje,neki poste,neki nemaju para.Kad se sve uroti protiv cene,mozemo da se izljubimo,pa udri brigu na veselje.:haha:
 
Naravno da ne,samo nikad ne mogu pogoditi gde ce se cena pri padu zaustviti.:haha:Kolicina je drasticno smanjena,cisto da se odzi kontinuitet.A posle kise mora doci sunce.:ppozdrav:
Pred novu stizu mali i krecemo malko ozbiljnije kolicine.Druga polovina februara bi trebala ubosti cenu.Ako se drukcije ne naredi.:haha:
 
Ja prodajem uredjene pilice na malo po 250 dinara, a kupujem po 160 na veliko ili po 180 na komad... Stvarno mi nije jasno da imaju racunicu da prodaju tako jeftino... Meni licno je svejedno, ja na nabavnu cenu dodam svojih 70 dinara po kilogramu zarade...
 
Mogu smo da mastam o 70 dinara po kg.E kad bi bilo po komadu.:osmeh:Racunice tu sigurno nema.Ili je neka mucka ili necija muka.
 
SAMA zna bolje ali mi deluje da je ova cena moguća ako čovek ima svoju hranu a kupuje samo premikse i ne računa svoj rad u svemu tome.
 
I ako covek ima svoj kukuruz moze ga prodati.Trenutno i jeste 16,ali imam i stari koji mesam,a placen je 20.Ja pricam o zivima da ne bude zabune.Za uredjene se moze i naci racun.Treba prodati npr 3000 zaklanih,ko sto je rekao jedan kolega.U toj prici se mora racunati na zive.Tu vec isplativosti nema.
 
SAMA zna bolje ali mi deluje da je ova cena moguća ako čovek ima svoju hranu a kupuje samo premikse i ne računa svoj rad u svemu tome.

Ne znam sta znaci svoju hranu? Pa i ako ima svoju hranu nije mu pala sa neba, nesto je ulozio da do nje dodje. Hrana je hrana, i ona ima svoju cenu koja se mora ukalkulisati u prodajnu.
 
Mogu smo da mastam o 70 dinara po kg.E kad bi bilo po komadu.:osmeh:Racunice tu sigurno nema.Ili je neka mucka ili necija muka.
Ja bi pre rekao da je muka,ako su oni pojeli sto su pojeli i doterali do +0 a nema na vidiku prodaje svaki dalji dan je - ako je to mali broj pa boze pomozi ali ako su hiljade u pitanju e tu se onda nema sta cekati prodaje se posto zasto samo da gubitak bude manji . Barem ja tako razmisljam:ppozdrav:
 
Dobro razmisljas.U svinjarstvu i govedarstvu se tov moze razvuci,a kod pilica kad stignu stigli su.Nesmes gledati na cenu.Zato tako cena i varira.Sve je to normalno za iskusne.Ko je nov,moze da dozivi stres.Po meni nije problem,kad padne cena u ovo doba godine.Zna se kad pocnu svinjokolje cena ide::lose::.Ja imam kolicine za odrzavanje kontinuiteta.Problem je kad planiras vecu kolicinu u prolece ili jesen,a padne uvoz nekog jeftinog djubreta.E tu pucaju farme.To opet ne moze niko predvideti,osim ako ima dojavu sa vrha.
2010 u prolece je bio uvoz iz Argentine i Brazila piletine hranjene modifikovanim kukuruzom i sojom.U tu cenu niko normalan nije mogao da se uklopi.Mnogi su tu uzdrmani ili pukli.U jesen se situacija ponovila i to je bio kraj za mnoge,koji su u kreditima.Mozda je to i bio cilj.
U prolece 2011 sam krenuo na sve ili nista i ubo cenu.pokrio sam gubitak od prethodne godine,ali sam zaradio helikobakteriju,kao posledicu stresa.To je istina o zivinarstvu u Srbiji.
Cista kocka.Ko ubode prezivece,a ko propadne sledi o pokojniku sve najbolje.:osmeh:
Svako normalan bi pristao na kalkulaciju o sigurnoj minimalnoj zaradi,sa osiguranim pilicima i bez stresova.
To u Srbiji na zalost nije moguce,barem u ovom trenutku.
 
Ne znam sta znaci svoju hranu? Pa i ako ima svoju hranu nije mu pala sa neba, nesto je ulozio da do nje dodje. Hrana je hrana, i ona ima svoju cenu koja se mora ukalkulisati u prodajnu.

Naravno da mu nije pala sa neba, ali je ogromna razlika kad za 1000 pilića moraš da daš iz džepa 500 eura za hranu i kad imaš tu istu hranu kući i umesto da je prodaš ti je kroz piliće pretvoriš u novac i dok ovaj koji je kupio pukne svoj radi i 100-tinjak eura ti pukneš samo svoj rad. Parafrazirao sam i odnose i cene hrane čisto radi toga da se vidi šta sam hteo da kažem.
 
Svako normalan bi pristao na kalkulaciju o sigurnoj minimalnoj zaradi,sa osiguranim pilicima i bez stresova.
To u Srbiji na zalost nije moguce,barem u ovom trenutku.

To bi bilo dobro za vas koji radite velike ture, ali cuti i plivaj sine, daleko je Amerika.

---------- Poruka napisana u 19:19 ---------- Prethodna poruka je at 19:17 ----------

@nikola_VUK

Nidzo da nije tu hranu dao pilicima ostala bi mu da je unovci, kako god okrenes pukao je.
 
Ja i pisem za velike ture.Onaj ko drzi za kucu par desetina komada,ne treba da se bavi kalkulacijama.To sam pisao i ranije.Poenta je da znamo cime svoju decu ranimo.Da li je na akciji cena 160 ili 100 itd i dali se ta tura isplatila ne trba ni da nas interesuje.Kod velikih tura i profesionalaca je druga stvar.Ko prati forum,svedok je da su bila pitanja tipa kolika je zarada na 3000 i cak na 10000 komada.E ja sve ovo sto sam pisao, pisao sam zbog takvih.
 
Negde sam pisao, verovatno, prva tura pilića koju sam radio me je ispala 200e, možda par eura manja, to je 40 komada pilića koji su nam doneli 113.5kg mesa ili 1.75e po kg mesa, da sam išao na varijantu da samo vijam zaradu pretpostavljam da sam mogao da uštedim nekih 0.2 eura i to je maksimum tj na onih 113.5*0.2=22.7 eura, što je manje više ne bitno, ali na 3.000 komada da se zarad poveća za 0.3e dodjemo do 900e.
Tako da ovo što SAMA kaže stoji, ko za sebe i za prijatelje drži ništa ne dobija računanjem samo treba da se trudi da sve uradi najbolje moguće a onda kad se supa zažuti i prsti lepe na kožuricu onda vidi kakav je posao uradio.
 
Lepo ti to racunas.Samo ta tvoja racunica ima jednu manu.:osmeh:Stalno pricas da se sa kolicinom smanjuju troskovi i nasumice govoris koliko bi to bilo.To si donekle u pravu.Ima samo ta kolicina i drugu stranu medalje.Kolicina vuce i neke druge troskove.40 komada je ideala.Budi siguran da si ti postigao dobre rezultate,a sa kolicinom se ti rezultati veruj koriguju.Ocu reci da imas u jednom objektu 40 komada , a u drugom 4000.Veruj mi da ce se promenuti konverzija,ambijntalni uslovi i da ne nabrajam.Uglavnom oni sa istom hranom za isto vreme i uz prisustvo istog coveka nece imati istu kilazu.
Moze to da se resi sa automatizovanom ventilacijom i klimatizacijom,ali na tu kolicinu treba da ulozis izmedju 30 i 50 hiljada evra.Sa tom racunicom ce ti se ta investicija isplatiti za desetak godina.Za desetak godina mozes i da menjas instaliranu opremu.:osmeh:
Osim toga ti nisi racunao prevoz,kao banalnost za 40 komada.Na 4000 moras platiti sleper,koji nije bas jeftin.Naravno radnici za utovar.Kako ces sam natovariti toliku kolicinu.Stavka je struja,voda i da ne davim vise.
Poenta moje price je suprotna tvojoj.Ako ti na 40 komada zaradis 50 dinara po komadu.Na kolicinu neces zaraditi vise,vec manje.Npr 30,ali 30x4000 je 120000.Na tu kartu igra kolicina,a ne na 70x ili koliko vec. Veca kolicina tvrdim manja zarada po komadu.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh