Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Cena zivih pilica za klanje pala na 130.Na veliko.Na malo 140 do 150.Prijatno novembar i klanje svinja.:osmeh:

---------- Poruka napisana 17-11-11 u 08:40 ---------- Prethodna poruka je 14-11-11 at 11:13 ----------

Jutros isporucio pilice po 130,a kazu mi da za sledece nedelje imaju ugovoreno po 110.Uzeli su na nevidjeno i verovatno su ogromni.Covek vapi samo da ih se resi.::jako_besan::
 
Danas stizu jednodnevni po 33,0, a tronedeljni 145,0. Slaba je narudzba, kraj je sezone. Mislim da je i ovde 130,0 kilo zive vage.
 
Jel normalno što su mi pilići u zadnjih 2-3 dana pomalo smanjili hranu i vodu, pre su praznili i pojilicu i hranilicu na nekih 12-tak sati sad vidim da se to dešava na 14-tak sati, jel moguće da zbog zime manje piju vode?
 
Oni verovatno piju vode koliko im je potrebno.Pre bih rekao da im je pre bilo vruce,pa su unosili vise tecnosti.Bitno je da su oni veseli,da ti se ne skupljaju u gomile i da jedu.Za ostalo se ne sekiraj.
 
Juce jednodnevni u prodaji bili po 33,0 din. kom. ali nije bilo narucenih sem mojih. Zaboravih da napisem da se sada narucuju svake druge nedelje, ali mislim da nece biti posla.
 
Poslednja izmena:
To je realnost zivinarstva.::jako_besan::Onda me pitaju kolika je zarada po piletu.:osmeh:.To moze samo prosek da se izvuce na godisnjem nivou.Nekad bude i zarade,a vala nekad i debeli minus.::jako_besan::.Ko je tome zasluzan,mozemo samo nagadjati.Cinjenica je da je nekada u zivinarstvu bilo oscilacija u zavisnosti od ponude i potraznje.Te oscilacije su bile od nule do zarade.Sada ide i u minus.Jedna mala razlika.:osmeh:Ne daj Boze kredita i hipoteke.Jedna losa tura i ode sve.::samo bes::
To se prethodnih godina i desilo mnogim farmama.
 
Ko rusi dobro pitanje , pijaca covek ima nekoliko tezgi u nekoliko gradova i tu su u pitanju velike kolicine i kako sad da covek kojem pile pojede 7 kg hrane u odnosu na ono sto oni prodaju a koje jedva da je pojelo i 5 kg ima bilo kakvu racunicu a gdje je grejanje .Jednostavno ludnica i kako covek u ovakvoj sjebanoj zemlji da ostane normalan
 
U bilo kojoj varijanti nema šanse da se isplati po 1.65, jer ako je otpad 25% onda za očišćeno pile od 1.8kg treba živo pile da bude oko 2.4kg a ono bi trebalo minimum da pojede 4.5kg hrane sa cenom hrane od 40 din. mislim da ne može da bude mnogo manje od toga dodje da ga hrana za piliće košta 180 din. + pile oko 33 din= 213 din. Za pile od 1.8 dobiće oko 297 din.
Razlika je 84 din, tu treba da ukalkuliše struju vodu grejanje amortizaciju i pošto si mi rekao da ima dosta tezgi i dosta radnika.
Mislim da na ovoj ceni treba dosta umešnosti da čovek bude na nuli a o zaradi nema ni razgovora.

p.s.
Naknadno ubacujem da piliće treba i urediti a to je minimum 40 din.
 
Poslednja izmena:
Skroz je nerealna ova cena po 165, čisto sumnjam da ih čovek tovi i prodaje, pre će biti da je kupio šleper zamrznutih pri isteku roka pa ih krčmi.
 
Skroz je nerealna ova cena po 165, čisto sumnjam da ih čovek tovi i prodaje, pre će biti da je kupio šleper zamrznutih pri isteku roka pa ih krčmi.

I to je moguce, po meni sve ispod 240 din za kg uredjenoga je neisplativo. Ja mogu da zaradim minimalac u tovu pilica sa tom cenom (240) ali gde je objekat amortizacija. Nije valjda da radimo da prezivimo, ili smo nesposobni?
 
On ih ne tovi vec nabavlja e sad odaklen neko kaze iz Bavanista kod panceva e sad dal je to tacno il je to samo maska ko ce znati
 
Hvala tebi na obavestenju, ali ja ne bih imao hrabrosti da to kupim i pojedem. neka sam i kukavica, ali.
 
Izgleda da sam bio u pravu, ovo je totalno druga priča, nabaviš ih za toliko i toliko prodaš malo skuplje i moraš da zaradiš.
 
Nazad
Vrh