Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Bilo juce 38,0 ali od nedelje ide gore.
 
Ja imam dil sa dobavljacem,bez velikih oscilacija.Sad je njegovih 5 minuta.Ugovaram dinamiku isporuke,po datumima na svakih 6 meseci.Proletos cena nije prelazila 40.Ne pravim pitanje,samo da pilici budu dobri i ujednaceni.Prodajem gro kilasa,a tu je cena fiksna,tako da i meni ovo odgovara.Sa velikima je vec lutrija.Mogu se uzeti pare,a vala moze se i puci.
 
Znaci da veliki slabo ubacuju.Cena losa,nestabilna.Kukuruz pada,al je za tekucu cenu pilica jos uvek skup.Tim informacijama @robins sigurno bolje raspolaze.
 
ma kolega ce da utopi jedno 10kom.komsiji...pa na vreme da pita...:osmeh: jos ako mu napakujem iznutrice, mogu da teram 280dinci? salim se:ppozdrav:..pozvani ste forumasi, bice piva, i ljute od 30 gradi, 7 god. stara, a boja sto bi rekla deca Kafena, povukla na bure...:haha:
 
@jovanips
Sigurno druze, tako se radi. Dve trecine prodas a jednu trecinu sebi. Odmah kupuj novu turu dok nisi poklao ove. Cena uredjenih 260,0 din.
 
Cene i jednodnevnih i utovljenih su otisle gore a potraznja slabo raste. Jednodnevni su na veliko 35 dinara a na malo 38 dinara i mislim da je to maksimum za sad. Sada je najveci problemkod nas susa i to sto kukuruz ne izgleda najbolje a imace sigurno i sledece godine jaku cenu.
 
Kao da su svi čekali kraj avgusta da počnu sa tovom pilića. Navala u zadnjih par dana je ogromna i svi traže mnogo više jer je period kad ljudi uzimaju piliće za sopstveni tov. Navala je i na utovljene kojih kao što reče Sama gotovo da nema. Za sledeću nedelju jednodnevni će biti 40 i 45 dinara ( veliko/malo ) a koliko sam čuo utovljeni su na žino preko 150 dinara.
 
Jutros stigli, odnosno pre dva sta, direktno od proizvođača.cena 30.dinara - stare mušterije.Obostrano korektni odnosi.A vidim da je krenula potražnja i to nije razlog da se ne nazdravi:ppozdrav:
 
2j4emg8.jpg
 
bas su dobri..izgledaju kao da imaju 3-4 dana, bas im je veliko ovo perije na krilima...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh