Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

To nisu jednodnevni sigurno.Kolega dobro kaze.Zna to i valjevac.Al je cena sasvim OK,a poklonu se ne gleda u zube.:ppozdrav:
Inace velikih za klanje nema.Prodato sve po 160.Nude i 170 samo daj.Dzaba nema REZERVATION.
 
Nisu stanice ocekivale ovakve vrucine. Ljudi se boje da uzimaju pa zato stanicama ostaje viska, I @valjevac je dobio (kupio) ostatak od prosle ture.
 
Čitajući neke komentare shvatio sam da u ovoj oblasti ne znam ama baš ništa a da ne znam da li je pile jednodnevno ili nije je vrh vrhova.Radi se o piletu Hubard f - 15.ekstra kvaliteta a cena je prilagodjena dugogodišnjoj saradnji.
Ali to nije razlog za sekiraciju.:ppozdrav::ppozdrav:
Ima tu čovek koji zna i proizvođača ali mene ne treba braniti.
p.s.Lepo napisano direktno od proizvođača, ni jedna apoteka nije skidala kajmak.
 
@valjevac

Nemomj da se ljutis druze. Niko za cenu Ti nije rekao da si izneo netacnu, nego svi komentarisemo kako si dobro (jeftino) prosao. Da li su jednodnevni sumnju su mi pobudila ona perca na krilcima, ali ako Ti kazes tako, onda je samo tako i nikako drugacije. Hvala Tebi za postavljenu lepu sliku.:ppozdrav:
 
Svaka ti je ko Njegoseva.Da se ne citiram @Dusko58,ali u potpunosti se slazem.@valjevac :ppozdrav: i korisni ti bili.
 
Ma i pilići i cena su odlični a i ovo vreme ide na ruku samo malim pilićima dok je za velike ubitačno. Zbog vrućine i potražnja je posustala ali i to će proći pa u nove radne pobede. :ppozdrav:
 
Ja jutros moje velike razneo.Prosek 2,7kg.S obzirom na temperaturu NE ZAPAMCENU u ovo doba ja prezadovoljan.Izgubio sam malo zivaca zbog vrucine,ali na kraju je sve super proslo.Uz par uginuca,koji bi mozda bili svakako sve je prebrodjeno.Sve je otislo po 160 i to ladno.Da sam trazio vise sigurno bi dobio,jer su mi neki sami nudili 170,da njima ustupim.Na sta su ljudi sve spremni za tim prokletim dinarom.Pouzdano znam da mnogi nisu isli na pijace jel nisu obezbedili pilice.
Sad cujem da je ponuda kilasa pretpostavljam zbog najavljenih visokih temperatura do sredine septembra.Tovljaci se boje,pa bolje da rasture kao kilase.Sto ce reci da nas ocekuje jos jedan talas nestasice pilica za klanje u drugoj polovini septembra,kad potraznja inace raste.
To je moje subjektivno misljenje, a zivi bili pa videli.
 
@valjevac

Nemomj da se ljutis druze. Niko za cenu Ti nije rekao da si izneo netacnu, nego svi komentarisemo kako si dobro (jeftino) prosao. Da li su jednodnevni sumnju su mi pobudila ona perca na krilcima, ali ako Ti kazes tako, onda je samo tako i nikako drugacije. Hvala Tebi za postavljenu lepu sliku.:ppozdrav:

Duško ja znam da si ti stara kajla, jer je kroz tvoje ruku dosta pilića prošlo, bar tako kažu.Ovi pilići prikazani na mojoj fotografiji su jednodnevni - bili onog dana - kada si izašli iz inkubatora -
- a izašli su , provereno, u ponedeljak ujutru.Uobičajeno je da se to dešava u četvrtak ali eto tako je bilo.U pitanju ej bila opkalda i dobijen je odgovor pre neki minut.Ovo pišem radi ravnoteže na temi. =Baš stručan izraz*:ppozdrav:
 
Skoro sve inkubatorske stanice u Srbiji jednodnevne pilće izbacuju ponedeljkom i četvrtkom ( takva je tehnologija jer većina nas ima odnos 6:1 predvaljaonioka i valjaonika ) tako da to što su izašli u ponedeljak nije ništa čudno. Čak i oni koji uobičajno rade samo četvrtkom preko leta dva puta nedeljno ulažu jaja zbog vrućina pa i piliće imaju dva puta nedeljno.
 
Nisam gledao u proslogodisnju knjigu, ali cini mi se da je na moju zalost slabije. Nemaju love i kupuju kada mogu u super marketima po komad dva i to je to.
 
Ovaj deo godine je mnogo slabiji nego ranijih godina a jedan od razloga je i ovaj što Dule reče. Svi radije kupe komad dva na nekim akcijama nego da kupuju više malih pa da ih tove za sebe.
 
A zamislite ako zbog ove suse (a sigurno hoce) kukuruz znatno slabije rodi, koja ce cena hrani biti i ko ce onda da tovi pilice ,curke....
Sta bude bude ne vredi kukati, raditi se mora.:ppozdrav:
 
za kukuruz se vac ocekuje izuzetno losiji rod nego lane, tako da se ocekuje i poskupljenje istog, tamo od oktobra meseca,to sam juce cuo na Jednoj poljo.emisiji...Inace, kolko se krecu utovljeni pilici, i ocisceni, i ziva vaga??/ imam kupca za svih 25kom.?? pa nzm sta da radim..reko da prodam ovu turu celu, a drugu za mene da ostavim, posto ima jos curetine....:osmeh:
 
Nazad
Vrh