Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Kod nas piljarice od 20 do 200 komada placaju 130.Naravno zive.
 
kako se krecu trenutno cene jednodnevnih tovih pilica, i kakve ce biti u narednih 15 tak dana? posto planiram da uzmem 40tak. ajde trgovci javite se...... :ppozdrav:
 
Do početka jula cena jednodnevnih će biti niska i ide od 25 do 30 dinara a početkom jula se očekuje porast potražnje a i porast cene na nekih 40 dinara. I dalje je problem besparica i mala kupovna moć. Cena i jednodnevnih i utovljenih pilića je u vreme žetve i berbe a i mladih krompirića uvek loša.
 
evo sad sam bio do vet.apoteke i cena je uzasna tovni pilici 45 din.koke nosilje 65din.,Curice vise ne upisuju.... ovde cena nikad ni nije bila niza, dok 100km.od Nisa juznije, ako je neko cuo za Mevedju cena tovnih 55din...a nosilje 80din.dok 18-to nedeljne kokice su 550din.a tronedeljni curici 320din....e logika im je u pm....:bravo::zli:::samo bes:: kako im ko sta kupuje, tako oni stavljaju cenu.
 
Ja platio male 38,ali u najvecoj potraznji 40.Otprilike kompromis.Zna li neko kako se krecu veliki zivi i ocisceni.
 
Pre 9 dana odnosno u predprošli četvrtak, već sam pisao i poslao foto u temi tovni bili'i, po 30.dinara "Hubard F 15" direktno od proizvođača
 
@SAMA
Malo ih druze ima. Ja sam poslednje u proslu subotu, ali malo (ostavio za nas) prodao po 250,0 uredjene. Ispod ne dam ili ih necu drzati za prodaju.:ppozdrav:
 
E druze lepo je to reci,a kad ti stigne 1000 ili 2000 komada,cena mala,a zamrzivac tesaaaaaan.Uredjeni ok,tu ima zarade,ali na tu kolicinu moraju ici i zivi.Yimus sam bio u situaciji da im dam svakom po 100 dinara i da ih pustim na ulicu,nek se snalaze.Veruj mi manje bi izgubio.
 
Mozda ce pitanje biti glupo, alli kako sam pocetnik nadam se da mi necete zameriti. Interesuje me da li postoji neka firma koja daje pilice i hranu na usluzni tov. Da li ste imali takvih iskustava. Ovde vidim da ima odgajivaca koji tove i vise hiljada u turnusu , i sa moje tacke gledista pitam se kako se to u opste moze prodati?
 
Ima naravno takvih firmi,ali idu na minimalni rizik.Objekat mora biti ful opremljen sa automatskom ventilacijom i klimatizacijom.Oni daju pilice,hranu i veterinarski nadzor.Tvoj je objekat,amortizacija istog,struja,voda,rad i ciscenje objekta.Uslov je i veca kolicina.
U principu ko ima objekat od 100000 ili 200000 evra,mislim da moze ugovoriti i prodaju.Ako je cena dobra bice i bolja zarada,a moze i da se zestoko pukne.Usluzni tov je manje riskantan,ali je i manja zarada.Zavisi od ugovora,ali reda velicine za 10000komada daju oko 500evra kirije.
Stavis brate 200000 evra (ako imas naravno)u bankicu i yivis od kamatice.
Ocu reci da o tome moye raymisljati onaj ko objekat vec poseduje,a ulog u tako nesto bar za sada je ne isplativ.Neka mi neko dokaze suprotno.Ja pricam iz licnog saznanja.
 
Boze, koji uslovi a koja zarada. Da li postoji neko uopste ko ima racuna da radi pod takvim uslovima. Da ulozis 100000 E i da na godisnjem nivou zaradis maximalno 2500 E? DObro kazes, pare u banku pa dobijes 5-6% i ne radis nista, a ne ovako da radis i "zaradis" 2,5% (ako sam dobro izracunao). A da li postoji neka specijalizovana zadruga koja organizuje uzgajivace pilica ili nesto slicno?
 
Da budem jasan.to rade ljudi koji vec poseduju objekte,pa daj sta das.Bolje nego da zvrji prazan.Posledica svega je ne stabilno trziste.Nadam se da ce ponovo doci vreme da se isplati graditi takve objekte.pre samo dve godine,topiko je davao evro po piletu za usluzan tov.Pukli su zesce na tome,jel ih je docekala ona super cena.Sad se cupaju i retko ko preuzima rizik.Cinjenica je da je 2010 bila katastrofa i da su neke farme postale vlasnistvo banaka.
Blago receno tuzno.
Nada ipak umire poslednja.
 
Nada ipak umire poslednja. To je ono što nas još održava u poslu ali dokle će veliko je pitanje.
Ne znam dali još neko radi uslužni tov i da daje piliće i hranu jer koliko mi je poznato svi koji su to radili su u velikim problemima zbog niske cene piletine. To je bio dobar posao jer su tovljači dobijali piliće i hranu a ulagali su rad, prostirku i grejanje a za to se dobijalo od 10% do 15% u zavisnosti dali se tov radi leti ili zimi. Taj sistem su imali veliki proizvodjači hrane kao Agromil, Proteinka i još neki ali mislim da se više ne radi zbog problema sa prodajom piletine.
 
Pre par minuta sam razgovarao sa inkub. stanicom i ne pomisljaju da spuste cenu ispod 35,0 za tovno pile. Cak ce mozda ici gore. Robins sta se desava?:ppozdrav:
 
Pa @robins je pisao kako cena ide na 25,0 a ovi moji hoce u mrtvoj sezoni jos da podignu.
 
pa ti promeni dobavljaca.... salim se....ma u NIsu danas 40din...ja sve cekam da padne jos malo , pa da kupim....koji hibrid tebi isporucuje stanica:haha::ppozdrav:
 
Nazad
Vrh