Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

mislio sam na gospodina robinsa kad je rekao da je bitan transport do farme pa zbog toga sam postavio pitanje cime on vrsi transport do kupaca jednodnevnih pilica
 
mislio sam na gospodina robinsa kad je rekao da je bitan transport do farme pa zbog toga sam postavio pitanje cime on vrsi transport do kupaca jednodnevnih pilica
Rekao sam da je transport veoma vazan jer treba pilice transportovati bez stresa da ne dozive toplotni udar, da imaju dovoljno kiseonika i svezeg vazduha, da ne dodje do dehidriranja a i transport mora biti brz da sto manje vremena provedu u vozilu. Jednodnevne pilice transportujemo sa kombijem Crafter i Pik ap om Berlingo a po potrebi angazujemo i neka vozila od kolega. Sva vozila imaju stalno pracenje temperature u prostoru sa pilicima i kutije su na stalazama i ide najvise po tri u visinu da bi vazduh opstrujavao sve kutije prilikom voznje. Vozila imaju po tri jaka ventilatora koji se ukljucuju po potrebi a i prilikom transporta se uvek prave pauze na bar sat vremena u zavisnosti od temperature spolja. Ovo su neke slike koje imam sa jednog transporta do Kavadaraca a tada je transportno uginuce bilo 7 pileta a u tri kombija je bilo 50 000 jednodnevnih pilica. Vozila su posla u 7 ujutru a istovar je zavrsen u 5 po podne. Za tih 10 sati, od kojih smo 3 cekali na Makedonskoj granici, vozilo ne sme da se ugasi ni jednom zbog ventilacije.

 
Malo smo otisli od teme u kojoj treba da bude kretanje cena pilica. Jednodnevni su sad oko 40 dinara a mogu se naci i po 35 dinara jer je potraznja oko Vaskrsa uvek slabija. Do kraja maja cena ce ici na dole i mislim da ce se zadrzati oko 32 dinara koliko ce biti preko leta. Dosta koka sad ide na mitarenje tako da ce i ponuda jednodnevnih biti slabija. Koliko mi je poznato utovljeni su od 110 do 120 i sa ovom cenom hrane su malo iznad granice isplativosti ako se hrana kupuje na malo. Cene ce ici gore jedino ako se proda Telekom pa vlast pred izbore pocne da daje novac.
 
interesuje me cena zivih pilica od kilogram za dalji tov ? ako neko moze da mi kaze otprilike, pozdrav unapred !
 
Danas poklao 25 kom. i prodao po ceni 250,0 din. za kg uredjenog. Klani 60-ti dan starosti prosek 2,550 kg.
 
Ja koljem sad u petak ali ne dam ispod 250 din/kg. Kod Matijevica su 230 din, a u Maksiju i Ideji su od 240 do 260 din/kg. Pa nisam ni ja najgori, kod mene bar dobiju sveze pile. Mislim da ce se mnogi sloziti samnom.
 
Kvalitet je neosporan.Problem je sto narod nema para,pa kupuje po megamarketima na odlozeno i za iste pare,a kamoli ako je dinar jeftinije.Svi znamo da marketi daju robu do 120dana,auzimaju na 180 i to kasne.Polako s placanje,sto bi rekao Soic.Krug se tako opet zatvori na seljaku.Na kraju mi ispadnemo j"b"ni ,a oni posteni i spasioci nacije.
 
Pilećeg mesa je sve manje na lageru a i ponuda živih pilića je slaba jer pre nekih mesec i po dana je bila najviša cena jednodnevnih pa velike farme skoro da nisu ni useljavale. Počeli su da me zovu nakupci i da se raspituju ko je kad useljavao jer ne mogu da nadju utovljene piliće. Cena utovljenih bi trebalo sledeće nedelje da ide gore sigurno a i veliki marketi su počeli da dižu cene i sad je piletina oko 250 dinara a pre malo više od mesec dana su imali akcije na 189 dinara za kilogram.
 
Mi smo uzeli sedmodnevne u četvrtak iz Šida za 35 dinara.Imaju veliki problem, ne mogu da ih prodaju, još moraju da ih hrane sedam dana.
Mi koljemo 9.juna, pa ćemo videti za cenu, ako ne bude promena moji idu za 260din, pa u Univeru su od 260-270 din.
 
Pozdrav svima.Zanima me koja je cena zive vage pilica,kod vas,jer kod mene na pijaci trenutno nema u ponudi zivih pilica?
 
Utovljenih pilića je jako malo na tržištu i zbog toga će im cena sigurno rasti a i cena piletine zbog toga ide gore. Jednodnevni se malo traže i cena im je pala na nekih 30 do 35 dinara a u nekim slučajevima i na 25 dinara ako nekome ostane zbog slabe prodaje. Takav trend će biti bar još 3 nedelje dok neka jata ne odu na mitarenje ili na klanje.
 
Zbog manjka utovljenih živih pilića cena im raste i sad je na veliko oko 130+8%pdv a verovatno će ići još na gore. Ako ne bude nekog uvoza cena utovljenih može otići i na 150 +8% pdv a sve ove cene su na veće količine. Cena jednodnevnih je pala na 30 dinara a može pasti i na 25 dinara u sledećih desetak dana. Oporavak cene jednodnevnih će biti krajem juna kada će se javiti manjak na tržištu a i biće veća potražnja zbog dobre cene utovljenih pilića. Dosta jata ovih dana ide na mitarenje pa će cena u julu početi da raste do nekih 35 dinara a u avgustu i na 40 do 45 dinara zbog sezonske potražnje pilića za jesen.
 
Zbog manjka utovljenih živih pilića cena im raste i sad je na veliko oko 130+8%pdv a verovatno će ići još na gore. Ako ne bude nekog uvoza cena utovljenih može otići i na 150 +8% pdv a sve ove cene su na veće količine. Cena jednodnevnih je pala na 30 dinara a može pasti i na 25 dinara u sledećih desetak dana. Oporavak cene jednodnevnih će biti krajem juna kada će se javiti manjak na tržištu a i biće veća potražnja zbog dobre cene utovljenih pilića. Dosta jata ovih dana ide na mitarenje pa će cena u julu početi da raste do nekih 35 dinara a u avgustu i na 40 do 45 dinara zbog sezonske potražnje pilića za jesen.
Kakvih 130 i 150 dinara. Nisam išao skoro u grad.Koja je cena piletine na pijaci,zna li ko ?
 
Ja sam pre par dana poklao i prodao uredjene po 250,0 din prosek 2,100 kg, moglo je i bolje. Imam jos jednu turu za oko dve nedelje, pa onda pauza. Idu vrucine a oni samo leze i dahcu, slabo jedu zato je i bio prosek 2,100 kg.
 
Cena od 130 do 150 +8% pdv se odnosi na žive piliće kad neko otkupi par stotina komada. Cena piletine iliti mesa je naravno mnogo veća i po marketima je već 250 dinara a negde i više.
 
Nazad
Vrh