Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Ako ga daje banka mozda moze i gorivo.Inace od kredita od ministarstva za nabavku repromaterijala nije moglo da se kupi gorivo.
 
Na sve strane reklamiraju keš kredit ili refinansiranje ili pogodnosti razne ako predješ u njihovu banku a kad se pojaviš .kažu izvinite ne zadovoljavate
 
Oni ce ti dati ako imas dobro obezbedjenje. Njima je u cilju da plasiraju novce da im zaradjuju. Mozda nama 2-3% deluje malo, a na milione i milijarde plasirane ostane tu neke parica ;)
 
Ako vam traze hipoteku kao garant vi samo recite da hocete da garancija bude zaloga na masini koju kupujete,jer taj uslov imate u konkurentskoj banci.Mozete se cenkati i oko troskova obrade kredita.Ima banaka koje odavno idu ispod 1% za troskove obrade kredita,iskoristite to.
 
Mene interesuje na 3 godine. Jel to kredit ministarstva ili je to iz sredstava komercijalne banke?

To su kretiditi ministarstva, sa maximalnim iznosom od 6miliona dinara. Gde banke vrse posredstvo...
E sad da li su to sredstva ministarstva, ne verujem, nego sredstva banaka, gde ministarstvo subvencionise deo kamate.
Zalog moze biti kupljena masina, ali mora jos i 20% preko, ili jos neka mehanizacija ili ucesce toliko...
 
Ja sam proletos kad sam kupovao adapter uzeo iz sredstava banke jer je bio 3.7% kamate,a preko ministarstva 3%+ 1.5% obrada
 
Evo mala anti reklama , imam kreditnu liniju u Prokredit banci, znači založena zemlja već 2.5 god i ugovoru stoji da su mi ta sredstva na raspolaganju kad god mi zatreba, sad mi ne daju da je koristim jer imam malo upisanih ha u registru , ili nemam papire za ostalu zemlju što radim, pa nije meni niko dao tu kreditnu liniju nego oni,kreditna linija na 5 god , letos je procenetelj proveravao vrednost ali ne može ,malo ha..........pa sad na ovu godinu gde su ljudi imali tonu kukuruza i 500 kg soje oni traže ha........malo prljavo i bezobrazno, zato sam je i otvorio da kad mi zatreba imam pare na raspolaganju, kreditna istorija besprekorna, a o ostalim bankama koje se samo reklamiraju je jedno a kad dodješ sasvim drugo.....ali zato pomažu velike i razna povezana lica s njima i njima se daje vetar u ledja...a nas manje ko jebe
 
Koliko moze po ha?
Kako zalozena zemlja?
Sta ako je na ocu zemlja?
Jel si ti nekad dizao kradit i išao u banku , kako me tako pitaš glupa pitanja, pa kako mogu uraditi hipoteku sa teretom , znači zemlja je moja 1/1 čisto, a oni traže papire da ti radiš dovoljno zemlje da bi ti dali kredit, a kad su je ugovarali sa mnom i stavljali pod hipoteku nije im smetala relativna mala površina zemlje
 
A da li znate koja je banka najpovoljnija za kredit za kupovinu polovne mehanizacije?
I po mogustvu uplate meni, ne prodavcu.
 
Oni ti uplate lupam 600.000din i bole njih uvo sta ces raditi sa tim parama... Ja sam pricao sa njima...
 
Zmaje to sve pre sklapanja ugovora dogovoris i sve preciziras i stavis na papir. Ja sam isao u periodu 3 meseca u nekoliko banaka i sve po tezama imao sta hocu i pod kojim uslovima. Nekada naravno moras i ti kao klijent da popustis kako bi prosao u sledecu fazu, ali ne mozes sebi dozovoliti da ti daju standy by aranzman (to sam shvatio da je tvoja situacija) a da ne znas posle sa koliko novaca ti je maksimalan limit. Nemoj zameriti ali tu si ti kriv sto nisi ugovorom precizirao. Ja sam kod mene trazio u ugovoru da stoje i stvari poput maksimalnih fluktuacija euribora u odnosu na dan zakljucenja ugovora kao i uslova prevremene otplate.

@nikola indjija

Baba treba da ti prepise zemlju zarad jednostavnosti procedure (moze i na njemu pa da on daje hipoteku, tj da dozvoljava ali onda ti trebaju 2 zalozne izjave i sve ide 2x). Po hektaru mozes u zavisnosti od kulture ali nije to nista specijalno. Najvecu kreditnu sposobnost dobijas uvidom u promet po racunu i vlasnistvom zemlje. Ako imas 0ha na sebi nemoj ni ici do banke, otkacice te.
 
Ne mogu ti samo uplatiti na racun xy novaca bez ikakve garancije! Moras ili dati hipoteku ili menicu ili imati na racunu kompletan depozit. Za polovnu mehanizaciju da uplate tebi a ne prodavcu ne moze ni u jednoj banci, jer to je klasicno pranje novaca onda.
 
Zmaje to sve pre sklapanja ugovora dogovoris i sve preciziras i stavis na papir. Ja sam isao u periodu 3 meseca u nekoliko banaka i sve po tezama imao sta hocu i pod kojim uslovima. Nekada naravno moras i ti kao klijent da popustis kako bi prosao u sledecu fazu, ali ne mozes sebi dozovoliti da ti daju standy by aranzman (to sam shvatio da je tvoja situacija) a da ne znas posle sa koliko novaca ti je maksimalan limit. Nemoj zameriti ali tu si ti kriv sto nisi ugovorom precizirao. Ja sam kod mene trazio u ugovoru da stoje i stvari poput maksimalnih fluktuacija euribora u odnosu na dan zakljucenja ugovora kao i uslova prevremene otplate.

@nikola indjija

Baba treba da ti prepise zemlju zarad jednostavnosti procedure (moze i na njemu pa da on daje hipoteku, tj da dozvoljava ali onda ti trebaju 2 zalozne izjave i sve ide 2x). Po hektaru mozes u zavisnosti od kulture ali nije to nista specijalno. Najvecu kreditnu sposobnost dobijas uvidom u promet po racunu i vlasnistvom zemlje. Ako imas 0ha na sebi nemoj ni ici do banke, otkacice te.

Ej moj Bojceticu znas kada se u Sremu postaje gazda:haha:

- - - - - - - - - -

Valjalo bi sada otici po neki kredit u banku jer ce na prolece biti velika gužva:sta:
 
Nazad
Vrh