Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Ma koja guzva, mislim ima guzve a malo kreditno sposobnih. Kod mene ce jos malo biti nehipotekirano samo podrum koji je bespravno zagradjen pa ga ne vidi sistem.:haha:
 
Subvencionisani krediti ministarstva poljoprivrede su dosta korektni a mislim da ih vecina banaka realizuje. 3 % kamata, a od ove godine 1 % kamata za zene nosioce gazdinstva i za sve mladje od 40 godina. Dinarski, jednogodisnji.
 
Ne mogu ti samo uplatiti na racun xy novaca bez ikakve garancije! Moras ili dati hipoteku ili menicu ili imati na racunu kompletan depozit. Za polovnu mehanizaciju da uplate tebi a ne prodavcu ne moze ni u jednoj banci, jer to je klasicno pranje novaca onda.

Vazda si ti nesto pametan. Ne pricaj nesto u sta nisi siguran. U prokredit sam mogao dobiti kredit u iznosu od 28.000e na svoj racun za kupovinu mehanizacije.
 
Bojčetiću , sve je precizirano, samo što se sad promenila politika banke , sve piše tačno i jasno , ali oni ne vide u meni klijenta za saradnju iako 9 god saradjujem sa njima, kreditna linija je i napravljenja s ciljem da lakše i brže dodjem do odredjeni sredstava datog momenta, tačno se navodi i cifra sa kojom mogu da raspoloženem, ali odgovor glasi da se može ugovor i poništiti što ću u narednom periodu uraditi !

- - - - - - - - - -

Forsiraju se veći proizvodjači i prema njima ima većih flexibilnosti , tako da nema istih pravila za sve!
 
Vazda si ti nesto pametan. Ne pricaj nesto u sta nisi siguran. U prokredit sam mogao dobiti kredit u iznosu od 28.000e na svoj racun za kupovinu mehanizacije.
Mogao, jesili skoro proveravao to koliko ti sada daju?Meni su bili rekli da kad god mi zatreba imam kod njih na raspolaganju 36000evra posto sam njihov klijent vec 5-ti kredit podigao i redovno ih isplatio nazvao bio da vidim posto je jedan komsija hteo da proda jutro zemlje i nesto mi bio nabacio kao da spremam lovu ja ih nazovem,a oni meni pa znate vise neradimo sa mikro klijentelom i ispod 10000evra!Probajte u nekoj drugoj banci i sami su mi preporucili Oprtuniti banku sreca pa komsija se predomislio za prodaju zemlje.Toliko o Procredit banci,a biosam se kunuo u njih i da i onih 36000evra vise ne vaze posto sam mikro kijent.
 
Ja sam digao ruke od Procredit banke,ugasili su banku u B.Palanci moram za NS,ja svake nedelje podizem ili uplacujem novac tako da mi je veliki trosak gorivo i gubljenje vremena,sad sam u Kombank i u euro banci,ali planiram iz euro da se prebacim u otp... Kombank je po meni super banka...
 
I u vrscu su ugasili ne znam zasto. Sad moras ici za pancevo, tako da verovatno sledecom prilikom druga banka.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Mogao, jesili skoro proveravao to koliko ti sada daju?Meni su bili rekli da kad god mi zatreba imam kod njih na raspolaganju 36000evra posto sam njihov klijent vec 5-ti kredit podigao i redovno ih isplatio nazvao bio da vidim posto je jedan komsija hteo da proda jutro zemlje i nesto mi bio nabacio kao da spremam lovu ja ih nazovem,a oni meni pa znate vise neradimo sa mikro klijentelom i ispod 10000evra!Probajte u nekoj drugoj banci i sami su mi preporucili Oprtuniti banku sreca pa komsija se predomislio za prodaju zemlje.Toliko o Procredit banci,a biosam se kunuo u njih i da i onih 36000evra vise ne vaze posto sam mikro kijent.

Spojeno je moje i ocevo gazdinstvo I ubacena njegova plata, pa su nam zato odobrili.
Ali sam odustao od toga kredita, zbog troskova kredita od 96.000.
 
Ja sam išao u dosta banaka koji daju kredite za poljoprivredu. Moj sahtev kod svih je bio na 25000 eura i to za sistem za zalivanje. Svi se me odbili iz razloga što sam "MALI" jer mi je ukupno registrovano 5 ha i da sa ratarskom proizvodnjom ja ne mogu da izguram taj kredit do kraja bilo na 3 ili 5 godina.Još sam im rekao da bih podneo i zahtev za povraćaj od ministarstva u iznosu od 50% ali kažu ni to nije dovoljno. A najgore je što ni jedna banka nije htela ni da mi pokaže obračun kompletnog kredita za taj iznos (kamata, rata, ostali iznosi koji se moraju uplatiti pre dobijanja). U svim tim razgovorima sam im napominjao da ja preko mog računa u banci (za poljo.gazd.) imam mali promet (jer sam većinom pšenicu predavao silosu i naplaćivao a kukuruz prodavao bez računa) i da to ne mogu da uzimaju kao merodavan izvor da li sam platežno sposoban. Ali sam im rekao da samom investicijom u sistem za zalivanje na svih 5 ha ja ću svoje prinose uvećati pa čak i x3 tako da iz toga i povrata države ja sigurno mogu da vratim taj kredit. Ali oni kažu da ne mogu. Čak po nekom članu zakona o bankama (koji je propisala NBS) oni imaju diskreciono pravo koga hoće a koga neće da izaberu za klijenta.
Bojčetiću vidim da imaš iskustva sa bankama i kreditima pa ako možeš da mi daš neki savet u vezi ovakvog mog zahteva za kredit.
 
Mirbane posto vec kupujes sto nevidis na lizing,rajfazen na primer,ili nlb,ima dosta opcija,netrazis ti kes.
 
Mirban, jesi li išao u Oportjuniti banku? Oni preuzimaju rizične kredite koje uglavnom druge banke neće. Meni NLB banka u kojoj imam račun nije htela odobriti kredit, dok je u Oportjuniti prošlo veoma lako. Iznos je bio značajno manji nego tvoj.
 
Bio sam i kod njih. Taj iznos ne može ali može do 10 000 eura jer spadam neko "mešovito" gazdinstvo (jer sam u radnom odnosu i radim zemlju). A te iz NLB ne bih želeo ni da vidim ni da čujem. Kad sam objasnio radnici koji me iznos interesuje i za šta mi treba, ona me ptala koja je površina i kad je čula odmah kao iz topa je odgovorila da je to malo i da ja ne mogu da to isfinansiram. Ludaci.
 
Bio sam i kod njih. Taj iznos ne može ali može do 10 000 eura jer spadam neko "mešovito" gazdinstvo (jer sam u radnom odnosu i radim zemlju). A te iz NLB ne bih želeo ni da vidim ni da čujem. Kad sam objasnio radnici koji me iznos interesuje i za šta mi treba, ona me ptala koja je površina i kad je čula odmah kao iz topa je odgovorila da je to malo i da ja ne mogu da to isfinansiram. Ludaci.
Da li je isti iznos i ako daš zemlju kao garanciju?
 
To ne mogu da ti odgovorim jer ne govore mi nikakve uslove koje treba da ispunim. Samo da sam "MALI".
 
Predragi kazi ti meni koliko moze da se dobije na tih 5 ha sa zalivnim sistemom kukuruza ili soje?
 
Nazad
Vrh