Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Pa i ja bi se ovde kurcio da imam penziju ko ti ali eto nemam je i ne pametujem drugima sta da rade!Ako puknem pukao sam eto ako se to ne daj Boze desi meni ikada javicu ti ovde na forumu da imas cime da se nahranis ali jos imam pameti u glavi i znam koje su moje mogucnosti pa ih ne prelazim ili Srpski receno "pokrivam se koliko sam dugacak"!I opet vise volim kredit dici nego od familije ili prijatelja koji su vecinom tvojeg kova pozajmiti pare!
 
Pavle. da je ostao u svajcarskoj sa njegovom penzijom bio bi tamo veci slepac nego sto smo mi ovde, al sa druge strane niko ni nama ne brani da odemo recimo na Kubu ili neku zemlju koja ima jos bedniji standard, pa da tamo lakse i lepse zivimo i da se kurcimo ko sto se Pavle. ovde kurci i moralise
 
Imas na sajtu ministarstva poljop.
ja sam ih zvao i rekli su mi da ce se znati svi uslovi za desetak dana .
 
Jel neko konkurisao za kredite kod pokrainskog fonda za razvoj poljoprivrede,da li su javljali nekome nešto, povodom odobrenja?
 
Danas dobio poruku od prokredit banke o navodno povoljnim kreditima.
Ja sam uzeo u Alfa banci jer dok se realizuju poljoprivredni krediti,repromaterijal je već kupljen.
 
u vezi povracaja 40% sredstava od ministarstva polj. morate izmiriti dugovanja 1.poreske obaveze jedinice lokalne samouprave(poljo. i grad. gradjevinsko zemljiste) I 2.poreske uprave(oruzje.odvodnjavanje.socijalno...) mora pisati da ne dugujete nista. davace kredite. ali ko ce ih koristiti ?
 
Da li bi mogli ovi subvencionisani krediti da se koriste za kupovinu vozila, koje se registruje kao teretno i ima povracaj PDV na polj. gazdinstvo?
 
Da li je neko konkurisao za kredit kod pokrajinskog fonda za razvoj i dobio..toliko je bilo priče i ništa i niko se ne hvali, ..zna li neko nešto o tome?
 
Ja sam pre dve godine dobio direktno od pokrajinskog fonda.Nisu radili preko banaka.
 
Ja koliko sam upucen rade preko banaka, kredit je namenski za kupovinu zemlje 3,5% na 5-7god.

- - - - - - - - - -

Ovaj za setvu sto se finansira iz ministarstva nece skoro.
 
Poceli su preko banaka da rade jer nisu mogli da vrse prinudne naplate posto su mnogi zloupotrebili pokrainski fond posto su jako bili fleksibilni sto se tice kasnjenja i ostalih problema.
 
Nudi mi kombank kredit najmanje 5000e na 1god sa 1%kamate za nabavku repromaterijala ili mehanizacije,najmanji iznos je 5000e a na 3god nisam se setio da pitam za kamatu...imam u planu da preko zime nabavim vestak i gorivo a mislim da ce pasti kupovina zmaja...
 
Nazad
Vrh