Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Bio sam u OTP
daju, uyimaji u obzir koliko si kreditno sposoban, da li imas kredit u nekoj drugoj banci, PIO ako si duzan racunaju ti kao kreditno zaduzenje tako da sam se zahvalio okrenuo i otisao u CRediAgrikol i resio svoje potrebe za malu razliku
 
Pre nedelju-dve, navratili iz Opportunity banke, pa evo sta treba
90247c25673d68af6cf466edc544abd5.jpg
 
Zvao sam u OTP banku, gazdinstvo mora biti minimum 2. godine aktivno. Jel postoji još neka banka u kojoj nije ovo uslov i gde ne traze uverenje o stanju poreskih obaveza? Unapred hvala.
 
Danas sam bio do CreditAgricola i rekli su mi da imaju saradnju sa Savacoopom i da daju kredite sa 0% kamate i 0 % obrade za kupovinu repromaterijala kod Savacoop... pa koga interesuje neka ode da se malo bolje raspita... jbg ja sam kasno saznao za ovo vec sam uzeo repromaterijal...
 
Niko ne radi zabadava. Savacoop je velika firma mozda je samo nijansu skuplje. Deo rabata daju na kamatu banci npr.
 
Sta mislte sta ce biti sa ovim kreditima sto daje min poljoprivrede?Da li neko zna koji uslovi trebaju za podizzanje kredita?
 
nude to u svakoj banci. Meni su se popeli na glavu sa ponudama. Ja im non stop pricam jedno te isto - smanjite kamatu.
 
Ni za lek se ne bih zaduzio , u ovoj zemlji gde je sve naopako nesigurno i namesteno da te opeljese i zavrnu uzeti kredit je isto sto i staviti sebi omcu oko vrata popeti se na stolicu i zonglirati na jednoj nozi.
 
Mozda to u tvojoj glavi tako izgleda i lako je tebi to pricati jer si doneo kapital iz svajcarske,a da si ovde proveo radni vek nebi se toliko busao u grudi!Mnogima je taj kredit jedino resenje i ako se uzima namenski i u okviru tvojih mogucnosti bolje je nego se zaduziti kod rodbine ili prijatelja!Meni su se dosada kratkorocni dinarski krediti vise isplatili za uzimanje repro materijala nego uzimanje na crtu kod zadruga i sto sam svaki put imao tu srecu da evro skoci pri razduzivanju kredita!
 
Naravno godinama ih koristim 5-7%kamate na godisnjem nivou dinarski kredit fiksne rate....to ni kod zelenasa nema:haha:Repromaterijal npr ureu sam za kes kupio po ceni 3850din u lokalnoj zadruzi je 4300din a na ugovor 385e ili ti oko 4750din pa vi sad racunajte,kukuruz bude na jesen 13 din ja treba za tonu uree da dam malte ne 3650kg kukuruza dobra trgovina nema sta...
 
Mozda to u tvojoj glavi tako izgleda i lako je tebi to pricati jer si doneo kapital iz svajcarske,a da si ovde proveo radni vek nebi se toliko busao u grudi!Mnogima je taj kredit jedino resenje i ako se uzima namenski i u okviru tvojih mogucnosti bolje je nego se zaduziti kod rodbine ili prijatelja!Meni su se dosada kratkorocni dinarski krediti vise isplatili za uzimanje repro materijala nego uzimanje na crtu kod zadruga i sto sam svaki put imao tu srecu da evro skoci pri razduzivanju kredita!
Jadna ti je rabota ako se ti kako sam kazes uzdas u srecu i skok evra pred razduzivanje kredita.Prvi put kad to omane videces svoga boga.
 
Nazad
Vrh