Krastavci kornišoni

Ja imam oko 3000 struka u plastenicima.Prosle nedelje sam morao da prskam pa nisam brao do danas,a danas 33 kutije od banane doduse najvise je salatar.
Holandski hibrid COMPONIST mislim da ti gore navedeni ne mogu ni da mu pridju.Probajte videcete.
 
Kurkela je napisao(la):
Hvala :D

Cuo sam za neki Francuski, da je dobar, ali mu neznam ime.
Ako budem sejao dogodine probacu.
Profi je davno prevazidjen, i rodnos mu nije bas neka.
Reci mi kakav je za salatar, dali si pustao da preraste, kakav je oblik?
odlican :D
 
moji kornisoni na otvorenom su odlicno da ih ne ureknem.
cjena po beogradu 100-120din ja dajem po 80din ali ici ce cjena gore ovih dana.
 
Kod mene u plast profi kao šuma ima dosta cveta i plodova ali nisam zadovoljan sa rodnosti i hteo bi da malo promenim hibrid pa me interesuje taj componist od čije je kuće semenarske da probam.Radio sam i mađarske zki ali nisam zadovoljan...

Malo guglao našao rijk cvan :spavam:
 
Ja sam sadio Harmonie RZ iste semenske kuce ali na otvorenom i takodje sam zadovoljan
i slazem se sa JuRa
 
Profi mi se svidja sto je gladak ali ako me savetujete da radim rijk cvana jer je prinosniji menjem sigurno sortiment za sledeću godinu.
 
sejao sam direktno hibrid DIRIGENT sa nicanjem sam zadovoljan.biljka je dosta bujna cvetova ima mnogo.branja su u pocetku bila dobra ali poslednja dva slaba.evo bas sada kad sam zatvarao plastenike obisao sam i video na biljkama mnogo cvetova i sitnih kornisona a za branje slabo.obrani su juce.zamolio bih iskusne forumase koji se bave proizvodnjom kornisona da mi objasne u cemu je problem.evo i mog broja telefona 063 228 602 pa ako neko ima dobre volje neka me pozove i objasni u cemu su problemi.pozdrav
 
lakan je napisao(la):
sejao sam direktno hibrid DIRIGENT sa nicanjem sam zadovoljan.biljka je dosta bujna cvetova ima mnogo.branja su u pocetku bila dobra ali poslednja dva slaba.evo bas sada kad sam zatvarao plastenike obisao sam i video na biljkama mnogo cvetova i sitnih kornisona a za branje slabo.obrani su juce.zamolio bih iskusne forumase koji se bave proizvodnjom kornisona da mi objasne u cemu je problem.evo i mog broja telefona 063 228 602 pa ako neko ima dobre volje neka me pozove i objasni u cemu su problemi.pozdrav
prvo treba da znas da je krastavac tropska biljka i da joj neodgovara kolebanja temperature to je stres koji se manifestuje sa "oturanjem "roda probaj da preko kap po kap posaljes haifinu dvoju ili kemirinu a ako nemas kap po kap onda folijalno stavi od 30-50g djubriva na 10 l vode i prskaj ga na svakih 5-6 dana
 
Zatvarajte plastenike, ranije. Noci su hladne. Da ostaje sto vise toplote unutar.
Tako je to, kada krece cena, malo se bere. :cao:
 
ja zatvorio plastenike otiso ujutru i umalo me infrakt nije udario 30% listova su bili kao da sam sipo vrelu vodu po njima e sad neznam da nisam previse zatvorio :haha:
 
U koje vreme si otvorio?Vrlo je bitno da se na vreme otvori jer se u plasteniku vrlo brzo popne temperatura.Ja obavezno otvaram pre 8h,a inace uvece zatvaram skroz.
 
Nemojte shvatati bukvalno, da neotvarate i skuvate sve unutar plastenika.
Mi plastenike zatvaramo ranije, pred smiraj dana (sunca) da ostane toplote unutar.
Mnogo znaci biljci i stepen vise, preko noci. Pogotovu kada su noci svezije i hladnije.
Krastavac najvise raste nocu. Ove vremenske promene ga ubijaju.

Ujutro ga otvarate rano, necekate da se zagreje i skuva biljke.
 
Iako je juče nešto i bilo sunca kod nas u prigrevici nije se uspelo kvalitetno provetriti u objektu 8*21.Brao sam popodne kao u bazenu i pronalazim plodove koji su počeli da trunu od latica cveta sto nije čudo jer su uslovi za razvoj botritisa izvanredni.
Sve je u to dobro samo nam treba :cool: :cool:
 
Nazad
Vrh