Krastavci kornišoni

dze2010 je napisao(la):
Interesu je me koliko bi bila najmanja pozeljna visina mreze za kornison?
150-200 cm visine
Post je spojen: [time]1283111484[/time]
_________________________________________________
dečki možda pomogne informacija : http://www.povrce.com/?A=HOB&HOB=stribar&P=gen&TXT=015
ali cjena krastavca i mene zanima kakva je kod Vas.
 
moze li se reguliati kako rast kornisona npr zakidanjem vrha na nekih 1.2m?
Da li bi mu to smetalo?
 
U kornisonu je poenta da se ima sto vise grana (zaperaka) koji rastu iz glavne vreze. Da bih sto vise
ploda izneo.
Nece mu smetati, vise ce terati bocne grane. Zavisi od sorte.
 
ispao mi je tu mali problem jer su mi mreze variraju od 1-1.5m jer nisam imao vece stubove pa zbog toga pitam a biljke su sadjene na 50cm na cik-cak.

I jos nesto kada je od prilike pozeljno prskati protiv plamenjace i pepelnice? zbog ovih kisa?
na otvorenom su sadjeni. Covjek mi kaze da poslje svake kise bi bilo pozeljno preventive radi?

A meni su oni sada u cvjetu pvjetali su prije 2 dana a najveci broj juce. za koliko ocekivati prvo branje i kako prskati u berbi i da li prskati uopste?!

hvala unapriujed
 
dze2010 je napisao(la):
ispao mi je tu mali problem jer su mi mreze variraju od 1-1.5m jer nisam imao vece stubove pa zbog toga pitam a biljke su sadjene na 50cm na cik-cak.

I jos nesto kada je od prilike pozeljno prskati protiv plamenjace i pepelnice? zbog ovih kisa?
na otvorenom su sadjeni. Covjek mi kaze da poslje svake kise bi bilo pozeljno preventive radi?

A meni su oni sada u cvjetu pvjetali su prije 2 dana a najveci broj juce. za koliko ocekivati prvo branje i kako prskati u berbi i da li prskati uopste?!

hvala unapriujed
prskati moras samo treba paziti na karencu .Posle svake kise bi bilo pozeljno ako mozes da udjes u bastu
 
Krastavac prvo odmece plod, pa onda cvetava.
Kakvo vreme najavljuju, ako se nebude prskalo mozes se pozdraviti sa njim.
 
Tačno, mi smo naše prskali posle svake kiše sa Ridomilom i Equation pro, već 4 ili 5 puta, a i onda se desi da ako se neki list ne oprska dovoljno dobije plamenjaču i osuši se.
 
Зна ли ко да ли би ми радио вентурни систем са регулатором притиска прикључен на градски водовод са дужином траке од 250м?
 
Ja sam od kada je počelo ovo lepo vreme podigao cenu na 100 din za kilu jer su kornišoni na otvorenom pukli a moji iz plastenika rastu sporo kao puževi jer je noćna temp 16 a dnevna 20 :zli: :zli:
Kurkela koji hibrid kornišona uzgajaš ?
 
I kod nas u leskovcu je ista cena kao i kod tebe kurkela kvantas 50-60 a male pijace 60-70 zavisi od kvaliteta oni bas sitniji idu i 80 din.Ljubek ako ti bude trebala veca kolicina javi da ti posaljemo :cao:
 
@Topalovic

Iz koje je semnarske kuce, ima li u Obrenovcu da se kupi, sejano u plastenik ili polje, da nije od zelenih u tipu Darine ?? :nono:
Malo vise pitanja, sta da radimo :ppozdrav:
Meni odgovara krastavac u tipu Regala, Profija, Ajaha.
 
pa od rojala je partenokapi slican ajaksu ali veceg potencijala ,dogodine uzmi jednu kesicu pa probaj pa ces da vidis koja je razlika ja nisam verovao evo sad ovde kod nas ljudi izbegavaju profi jer on na sucu pocinje da menja boju i bledi
 
Hvala :D

Cuo sam za neki Francuski, da je dobar, ali mu neznam ime.
Ako budem sejao dogodine probacu.
Profi je davno prevazidjen, i rodnos mu nije bas neka.
Reci mi kakav je za salatar, dali si pustao da preraste, kakav je oblik?
 
Nazad
Vrh