Krastavci kornišoni

nema pravila ako nema sunca onda je rasad vislji i obratno a to sto su ti biljke vislje mozda zbog senke vise zalivao i tako dalje ali nemoj pustiti da ti rasad "predje" onda ces imati problema sa rasadjivanjem jer ce ti se lomiti
 
Evo primera delovanja fungicida ako se odradi pravovremeno.
Dovde sam uspeo da oprskam dan posle obimne kiše(oko 20 jula)


Uploaded with ImageShack.us
Ovo nisam uspeo tada da oprskam pošto sam propadao.Kasnije (posle 7 dana) sam uspeo da oprskam celu parcelu ali nije bilo spasa.


Uploaded with ImageShack.us
 
Prijatelji ja sam danas rasadio moj kornison,u jedan mali plastenik-(22x8x3m),rasad mi je bio u saksijama precnika 10cm,i odma po rasadjivanju sam ga dobro zalio vodom,sutra sirim mreze da moze da se penje,inace kao rasadu sam ga tretirao protiv plamenjace i biljnih vasi,e sada me interesuje da li treba da ponovim ovih dana joss jednu turu preventivnog prskanja,i sa cim i protiv cega?Ovo poitam jer se prvi put upustam u proizvodnju kornisona,tako da bi mi svaki savet dobrodosao.
napomena sadio sam ga na razmak od 30 cm biljka od biljke i 70 cm izmedju redova,takodje me interesuje da li je to gust sklop za plastenik?
Puno pozdrava od RECIKLAZE
 
Topaloviću,
Radjeno je sa kurzejtom,acrobatom i valisom .Posle one jake kiše kad nisam mogao sve da istretiram, mislim da je radjeno sa kurzejtom,
Post je spojen: [time]1281644591[/time]
_________________________________________________
Topaloviću,
Radjeno je sa kurzejtom,acrobatom i valisom .Posle one jake kiše kad nisam mogao sve da istretiram, mislim da je radjeno sa kurzejtom,
 
@ Reciklaza

Kod mene u plastenicima je isti sklop biljaka, do sada sam bio zadovoljan. On se hvata za mrezu i nalazi sebi
prostora. Ako je skoro tretirano, i zdrav rasad napravi malu pauzu. Nemora se tretirati svakih par dana.
Post je spojen: [time]1281649659[/time]
_________________________________________________
@ Reciklaza

Kod mene u plastenicima je isti sklop biljaka, do sada sam bio zadovoljan. On se hvata za mrezu i nalazi sebi
prostora. Ako je skoro tretirano, i zdrav rasad napravi malu pauzu. Nemora se tretirati svakih par dana.
 
sa cim je najbolje prehraniti krastavac u fazi cvetanja,da li da bacim 15:15:15 ili da ga prehranjujem preko lista kao i do sada sto sam radio,poceli su rodovi pa bih sada da ga prehranim
 
Dali neko zna dali su se pojavili kornisoni na pijacama i kolika im je cena
 
Ja ih jos nisam video na pijaca pravilo postoji da kraj avgusta i pocetak septembra vaze za jako lose pijace znamo i zbog cega naime prvo treba namiriti djake pa tek onda zimnicu i veliki proizvodjaci tempiraju korisone da im stignu u drugoj polovini septembra kad imaju najjacu cenu
 
Interesuje me da li neko zna koliko od prilike u prosjeku radja jedna stabljika kornisona hibridne sorte. u normalnim uslovima na otvorenom?
 
ok pretpostavio sam.

Nego recite mi ovako ja sam sjeme posijao prije 2 dedelje i 5 dana, a presadio sam ga prije dva dana, i sada biljke su od prilike oko 30 cm i manje kako koja i danas sam se zagledao i kod peteljke lista cini mi se da se vec formiraju cvjetovi. da li je to malo rano za tako nesto?
Post je spojen: [time]1282333853[/time]
_________________________________________________
jos nesto posto sutra treba mreze da pletem pa me interesuje da li moze ovako:
33f5eo0.jpg

kanap cu vezati za celicnu zicu 3mm.

da li to moze tako?
 
kome prodajete krastavce, jel ima neko da otkupljuje, povecava mi se prinos iz dana u dan,pa ne mogu sve u sm da prodam ,koja je cena na kvantasu u ns,jel znate mozda,svaki odgovor je dobrodosao
 
dze2010 je napisao(la):
ok pretpostavio sam.

Nego recite mi ovako ja sam sjeme posijao prije 2 dedelje i 5 dana, a presadio sam ga prije dva dana, i sada biljke su od prilike oko 30 cm i manje kako koja i danas sam se zagledao i kod peteljke lista cini mi se da se vec formiraju cvjetovi. da li je to malo rano za tako nesto?
Post je spojen: [time]1282301453[/time]
_________________________________________________
jos nesto posto sutra treba mreze da pletem pa me interesuje da li moze ovako:
33f5eo0.jpg

kanap cu vezati za celicnu zicu 3mm.

da li to moze tako?
moze i jednostavnije :cao:
 
pa imam 25 ari ali je cena sinoc bila na kvantasu 30-50 din(Novi Sad),tako da cu videti sta cu raditi,to mi se ne isplati
 
Nazad
Vrh