Krastavci kornišoni

Sadim za sopstvene potrebe,skoro sam pricao sa nekim ljudima koji kazu da kad nikne kornison se isprska sa previkur energy odma,a kazu da ne treba da se zalije,vec se dobro isprska,i kazu da se zaliva ako bas hoces dok jos ne nikne
 
Sadim za sopstvene potrebe,skoro sam pricao sa nekim ljudima koji kazu da kad nikne kornison se isprska sa previkur energy odma,a kazu da ne treba da se zalije,vec se dobro isprska,i kazu da se zaliva ako bas hoces dok jos ne nikne

Sto ljuci sto ćudi nemam šta drugo reći za ovo nisam nikad čuo (možda grešim) a ti fino na googlu pronađi previkur pa pročita uputstvo to ti je najbolje rešenje.
 
kiraj

Jel proizvodiš seme za neku od "naših" semenskih kuća ili...... Ja sejem DOLOMIT na špalir a cena ove godine za 1000 semenki ravno 3950 din.
 
Juče oko 2 -3 popodne.Al mu je teško.





---------- Poruka napisana 02-07-12 u 08:43 ---------- Prethodna poruka je 30-06-12 at 15:07 ----------

Jutros oko 7 ,mnogo lepše izgleda.





 
Ne treba ici u podne u obilzak njiva :osmeh: Najbolje ranom zorom, onda sve izgleda mnogo bolje.
 
Oko 11 sati vodio komisiju za aprobaciju useva.Biće nešto
P6210087.JPG



P6210089.JPG
 
Jutros ekpa izvadila seme sa ove parcele.



Posle sam išao da istanjiram,tvrdo i prašnjavo.



 
Imam ajax krastavce i dešava mu se isti što i @jhon dere prikazao na slici u #9 poruci na prvoj strani, a @topalovic je odgovorio da je to neoplođen krastavac.

Postoji li nacin da se ovo spreči i kako se može lečiti?

Da li neko koristi "pinciranje", tj. kidanje pelcera na krastavcima? Koliko i kako to utiče na rod?
 
ako je na mreži onda bez pinciranja ne može jer prva 4-5 zaperaka uzrokuje zagrmljivanje krastavaca i nemogućnost da se stablo pravilno vodi na oslonac.
Ja prva 4 zaperka otkinem do kraja.druga 4 skratim posle drugog do trećeg cveta a centralno stablo usmeravaš u mrežu ili na oslonac.dalje ne diram ništa i tako do kraja vegetacije.
ako je na zemlji onda se ne dira ništa ostaviš sve i jedan zaperak.
sutra postavim slike iz plastenika hibrid dirigent i profi.
 
Hvala @ljubek, verovatno cu početi raditi krastavce na špaliru, a nisam znao da se tako radi.

@topalovic reče da krastavac nije oplođen ako kao mali žuti i vene. Ima li leka protiv toga?
 
nema jako puno zameće i jednostavno biljka sama sebe reguliše.Može se ublažiti prihranom i baš sa regulisanjem rasta tj zakidanjem zaperaka.Pod uslovom da je partenokarpni hibrid tj prvo krastavac pa cvet.
 
Koliki je prinos kornisona, kada bi se posadio na 1000 kvadrata, a kolika su ulaganja da bi se odrzao?
Ukratko, kolika je isplativost, jer imam neku ponudu..
Covjek otkupljue po cijeni 0,5 evra po kilogramu, prvu klase, a otkup je u julu i avgustu.
 
kolega ako je super godina bez kiše kao prošla(ne ponovila se) onda se može ostvariti 5-7 kg prinos po 1 m špalira uz intenzivno đubrenje i hemijsku zaštitu protiv bolesti i štetočina.
razmak između špalira 1.2 m i razmak u redu 25-35 cm u zavisnosti od hibrida.
ako je godina kišna i promenjivog vremena onda ga nemoš obraniti ni puškom od bolesti na prvom mestu plamenjača ii bakteriozna plamenjača što svakako uzrokuje smanjenje prinosa i onda nemaš 5-7 nego 3-5 kg po metru i sraslu prskalicu za leđa i otrovne kornišone.:ppozdrav:
 
kolega ako je super godina bez kiše kao prošla(ne ponovila se) onda se može ostvariti 5-7 kg prinos po 1 m špalira uz intenzivno đubrenje i hemijsku zaštitu protiv bolesti i štetočina.
razmak između špalira 1.2 m i razmak u redu 25-35 cm u zavisnosti od hibrida.
ako je godina kišna i promenjivog vremena onda ga nemoš obraniti ni puškom od bolesti na prvom mestu plamenjača ii bakteriozna plamenjača što svakako uzrokuje smanjenje prinosa i onda nemaš 5-7 nego 3-5 kg po metru i sraslu prskalicu za leđa i otrovne kornišone.:ppozdrav:
Hehe, kako god okrenem, ili dobijem upitan prinos ili otrovne kornisone. :)
Veliki rizik je u pitanju, samo mi nije jasno kako nista ne moze bez hemikalija i mineralnih djubriva. Ili barem sa minimumom hemikalija. Imam navodnjavanje, kap po kap..
 
Koliki je prinos kornisona, kada bi se posadio na 1000 kvadrata, a kolika su ulaganja da bi se odrzao?
Ukratko, kolika je isplativost, jer imam neku ponudu..
Covjek otkupljue po cijeni 0,5 evra po kilogramu, prvu klase, a otkup je u julu i avgustu.

Prosle godine sam sejao nekih 10ari od prilike. seme je bilo Semins, povrsinu koju sam ostavio za kornisone samo sam jednom oprskao Totalom zbog korova, posejao kornisone i zalivao povremeno sa rasprskivacima,prskao sam dva puta, prvi put Wuksalom drugi put Antrakolom, i to je sve, ostalo berba nisam vodio tacnu evidenciju koliko je KG rodio ali bilo je oko 300kg sigurno.

Ove godine sejem na redice i zalivacu kap po kap mnogo bolje nego rasprskivaci...
 
Pozdrav svima na forumu !!!Interesuju me vasa iskustva sa spalirskim uzgojem kornisona.I da li je bolje formirati spalir sa dva reda uz jedan naslon!
 
Nazad
Vrh