Konkurs 10% 40% 50%

Ja sam bio zagrejan za taj drugi poziv ali sam se o'ladio.Vas iz prvog poziva nisu rešili a da kreću sa novim, to će se razvući na par godina a cene samo skaču li skaču.Sa srećom svima.
 
Ocito je samo predizborna patka koja prolazi i oni ljudi to fantasticno koriste i svaka im cast na tome.
Price i obecanja u do nedogled, niko im nista ne moze, a mi ko ovce.
Jbg, nisu oni krivi.
 
pa valjda ce do izbora resiti ovaj prvi.....ako nizbog cega onda zbog hvaljenja kako pomazu poljoprivredu....i da nam sad sve cveta....bar se nadamo
 
```На првом конкурсу који Министарство пољопривреде шумарства и водопривреде реализује уз помоћ Светске банке средства ће добити сви на ранг листи закључно са бројем 869. Уколико неко одустане или буде одбијен од стране банке први наредни кандидат ће добити средства. Честитамо свим домаћинима и желимо успешан рад !```
 
Evo još malo pa prolazi i novembar, a još uvek izgleda da niko nije dobio rešenje po ovom konkursu, ili bar se niko nije javio :)
 
Tako bilo i za mlade kad bio konkurs,posle godinu dana nesto se resilo

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Na sta si sve dobio bodove? Mi konkurisali na suprugu gazdinstvo, 34 god, fakultet, povrce beli luk, ugovor sa prodavnicama, clan udruzenja, sve poreske potvrde, saradnja sa pss tamis, nerzvijena opstina. I na sve to samo 35 boda nam daju, 1300 mesto, posle zalbe isti broj bodova i 1500 mesto. Sramota za drzavu kako nemaju sluha za mlade ljude na selu, a nikad nikakvu subvenciju na masinu nismo dobili. I onda se cude sto mladi odlaze u beli svet, pa lud je ko ostane.....
 
Steta je samo za one mlade koji se stvarno I iskljucivo bave poljoprivredom
Bavim se "stvarno" poljoprivredom, ali ne mogu pristojno da zivim od 25 kj zemlje pa moram da radim i u skoli za platu da pristojnije zivim sa porodicom ako sam vec zavrsio fakultet i ostao na selu da zivim na dedovini. Nadam se da to nije razlog da ne kupim nov traktor sa subvencijom i zamenim starog dedu topreda od 40 godina.... ???
 
Nešto ti nije dobro odradio projekat ili te nije dobro uputio.Da li si imao agregatora? To je nosilo 15 bodova.
Da li te je uputio za tehnološke inovacije?
 
Кod mene u okolini samo veliki povrtari prošli na konkursu iako debelo prevazilaze maksimum po uslovu površine . I to niko ne kontroliše ...
 
Nešto ti nije dobro odradio projekat ili te nije dobro uputio.Da li si imao agregatora? To je nosilo 15 bodova.
Da li te je uputio za tehnološke inovacije?
Meni je on isti radio al malo sam se i ja potrudio oko papira ..trebalo je ne samo ugovor sa agregatorom nego i clan zadruge ,,,udruzenja,,,ugovor o saradnji sa vise povrtara ili kako se vec zove ,,,digitalizacija ,,,obnovljivi izvori,, diplome,,sertifikati itd,,,,,sve to nosi po par bodova ja imam preko 40 plus musko znaci u startu gibio 10 bodova al zato ostali papiri full i povrtarstvom se bavim od 1994 god i nakupilo se tu kojekakvih papira i tosam sve prikazivo ista treba i sta netreba,, tusam u prvih 100 al sta vredi jos cekamo opasno su ovo razvukli
 
Na sta si sve dobio bodove? Mi konkurisali na suprugu gazdinstvo, 34 god, fakultet, povrce beli luk, ugovor sa prodavnicama, clan udruzenja, sve poreske potvrde, saradnja sa pss tamis, nerzvijena opstina. I na sve to samo 35 boda nam daju, 1300 mesto, posle zalbe isti broj bodova i 1500 mesto. Sramota za drzavu kako nemaju sluha za mlade ljude na selu, a nikad nikakvu subvenciju na masinu nismo dobili. I onda se cude sto mladi odlaze u beli svet, pa lud je ko ostane.....
ako imas ugovor sa prodavnicom toti nije bilo dovoljno trebao si sa nekom veletrgovinom ili zadrugom plus sa prodavnicom pa dasi siguran,,,ovako ko zna kako su to izbodovali,,
 
Nešto ti nije dobro odradio projekat ili te nije dobro uputio.Da li si imao agregatora? To je nosilo 15 bodova.
Da li te je uputio za tehnološke inovacije?
Nisam radio navigaciju za traktor, nisam hteo da uzimam i to. Ako mislis na agregatora kao na lanac trgovina sa kojima imam ugovor o prodaji belog luka onda sam imao to, ako je nesto drugo nisam? Radi Jozef Havijar gomilu projekata i ima firmu sto godina, radi i ipard i sve ostalo bas dugo, ne verujem da je on nesto pogresio placeno mu je kako je rekao...
 
Nazad
Vrh