Konkurs 10% 40% 50%

skal

Član
Učlanjen(a)
8 Avg 2010
Poruka
1.080
samo da neispadne na kraju da ce pokupiti sve pravna lica ,,,a za nas boraniju u nekom drugom zivotu,,,,cim se tu spominju vinarije i tome slicni zna se kome je namenjeno ko je kupovo vinograde u zadnjih par god.... uglavnom jos malo pa cese videti ja sam sad prvi put u zivotu konkuriso za nesto pa da vidim kakve sam srece :haha: :haha:

milan11

Novajlija
Učlanjen(a)
18 Maj 2016
Poruka
647
Za fizička lica maks.iznos je 50k evra.Jedna firma ukopava najmanje 8 poljoprivrednih gazdinstava sa maks.iznosom.
Ja sam kao racunao da ce fizicka lica u proseku traziti 40-45k a firme oko 200k. Ali da, od toga koliko bude firmi dosta zavisi gde ce da bude crta, mozda bude na 50 mesta od ovih pomenutih 1300 a mozda bude na 300..
Ja nisam siguran al mislim da u ovom pozivu nema za agregatore.
Rekao bih da ima posto u tabeli bodovanja se posebno prikazuje uslov za fizicka lica a posebno za agregatore.

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
10.751
Može biti nisam obratio pažnju.
Mada koliko sam skontao da če njih gurati u neki vid prerade. Pričitaj pažljivo onaj prvi pravilnik što je izašao za sve ukupno ko koliko i za šta dobije. Zato mislim da u ovom pozivu nisu. Ne tvrdim i ne znam provereno.
E sad što se tiče pdv-a koliko sam ja razumeo dobijemo 50% na ukupnu cenu. Verovatno računaju da će jako malo "večih" gazdinstava videti. Mada uvek svaki konkurs je bio na osnovnu cenu. Ovo malo nedorečeno.

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
10.751
Pa tako sam i ja razumeo ali me malo buni što to nikad nije bilo. Ispašže da na investiciju od 50K e imaš povraćaj 25K i pdv 10K znači 35 što bi u prevodu značilo ko je u PDV može ostvariti 70%.

milan11

Novajlija
Učlanjen(a)
18 Maj 2016
Poruka
647
Cek, ne, ako je investicija 50k sa PDV-om, povracaj je 25k. Koliko sam ja razumeo i one granice za fizicka lica 20-50k su sa PDV-om.

• Like
Reagovanja: siz

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
10.751
Pa nigde nije precizirano,nisu razdvojili osnovnu cenu od pdv.Po nekoj logici ti si u pravu ali šta će da kažu evo ti 20 za mašinu i 5 za pdv.
Ali bez obzira na sve i da je tako kako kažeš 60% ko je u pdv je više nego dobro.

Vrh