Konkurs 10% 40% 50%

Nešto su rekli 20 mil eu ali nisam razumeo da li je to samo za ovaj poziv ili za sva 3 poziva ,ovaj i još 2 koji slede.Ako je samo za ovaj i nek svi uzmu max iznos (a neće) to je 800 zahteva po 25K eura.
Meni se cini da sam negde procitao da za ovaj prvi ide 7-8 miliona, i tad sam nesto racunao da ce to biti max oko 200-250 ljudi/firmi.


Cini mi se , u drugom stocarstvo, u trecem ratarstvo
Za treci su rekli "svi ostali", tj oni koji ne mogu kroz vocarstvro, povrtarstvo i stocarstvo u prva dva oni idu u treci. Tako sam ja razumeo nisam 100% siguran.
 
Данас сам добио поруку из банке "у сарадњи са мпшв у могућности смо да вам понудимо субвеционисане кредите итд... Дођите да се договоримо.
 
Tako je.Uslov je da imaš ispod 40 godina i gazdinstvo ne starije od tri godine između ostalog.
Cek, cek, za sta je ovo ? To u pravilniku ja msm da ne pise za ovaj konkurs, postoje bodovi za mlade ali msm da nema ogranicenja. :unsure:

Inace, meni je receno da prvi deo konkursa ne mora preko agencija da ide, pa ako prodje prvu selekciju onda kod nekog da pise biznis plan. Ja sam to sklepao na svoju ruku (kazem sklepao a u stvari sam se solidno potrudio), dobavio sve ono sto regularno mogu dobiti od potvrda, nikakve lazne ugovore nisam pravio i podmetao (sto cujem da ljudi rade jer nosi dosta poena) i iskreno ne ocekujem nista od ovog konkursa. Konkurisao sam samo da dokazem sebi da necu nista dobiti na legalan nacin i da su polovne masine realnost, a vec znam da ce neki dobiti jer su napravili lazne ugovore sa starim datumima i sa otkupljivacima i sa agregatorima i tu ce da se nakupi poena a ja sto sam to odradio skolski i najlegalnije moguce dobicu u najbolju ruku resenje o odbijanju, mada cujem da ni to vise ne salju, stede papir sta li je..
 
Niste dobro razumeli ,može i gazdinstvo od jedan dan ali gazdinstva starija od 3 g imaju 5 bodova,mlađa nemaju.
Osobe do 40 g imaju 5 bodova preko nemaju..Žene imaju 5 bodova,opština nosi 5 (3 stepen razvijenosti) i 10 (4 stepen ).
tehnološka inovacija 5 bodova .Udruženje više primarnih poljo.proizvođ i otkupljivača nosi 15 bodova,tu je kvaka za prolaz.
Srednja škola 5 bodova.
 
Ljudi nema nikakvih bodova za to koliko je staro gazdinstvo, evo tabela bodovanja od 11 do 14 strane u javnom pozivu:

Javni poziv

EDIT:
Ako se izuzmu ove izmisljotine od bodovanja digitalizacije, unapredjivanja ovoga/onoga koje su tu da ih dobije samo po neko a neko da ih ne dobije, svodi se na nekoliko glavnih stvari:
- 5 poena, mladji od 40 godina
- 5 poena, osoba zenskog pola
- 2 poena, clan zadruge
- 10 poena, podrucje sa otezanim uslovima rada
- 5/10 poena, razvijenost opstine, kao sto je clan talianu naveo
- 5 poena, srednja skola
- 5 poena, iskustvo mereno brojem godina u registru ako ih je vise od 3 (ovo ste vrvt pobrkali sa staroscu gazdinstva, moze biti mlado gazdinstvo ako je njegov nosilac na primer prethodno bio clan gazdinstva 5 godina i sad otvorio svoje i njegovo je gazdinstvo mlado ali on ima dovoljno iskustva kao clan, to se boduje)
- 5 poena, saradnja sa savetodavnim sluzbama
i ono sto mi mali ne ispunjavamo, ili retko koji ispunjava je 15 poena za neka udruzivanja vise primarnih proizvodjaca i otkupljivaca, tu ce najvise da se mucka jer nosi dosta poena..

Ko sve ovo ispunjava (bez ove poslednje stavke od 15 poena) dodje mu na nekih 40-50 poena max, i verujem da ce ti ljudi proci, dok ce vecina ispunjavati po nesto pa ce da se vrti ti oko 15-20 poena i od tog posla nema nista.. Ali tako je to sa nama, ko ce nama ugoditi stalno se nesto bunimo :ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
Maksimalni broj bodova je 100.Konsultant je rekao ako se sakupi 40 postoji šansa za prolazak.U drugom pozivu postoje još neke stavke za bodovanje a iz PSS sam dobio odgovor da njihova potvrda o saradnji nosi 15 bodova i ne može da se dobije onako na lepe oči već postoji određena procedura za dobijanje iste.
 
Sarađujem sa njima po pitanju kvalitetnih priplodnih grla dugi niz godina ali treba da dođu drugi da odrade neki upitnik, ne znam šta tačno jer nije hteo čovek da mi objašnjava u sitna creva preko telefona a ne mogu da dobijem potvrdu samo zbog saradnje sa stočarskim sektorom.
 
Ja sam dobio potvrdu od pss Tamis, ali imam saradnju sa njima u vezi belog luka godinama. Znaci oni vide ko je u registru kod njih i od kad i izdaju potvrdu. Meni je rekao covek iz agencije gde smo radili biznis plan da cu imati oko 70 bodova, valjda je to dovoljno....
 
Nazad
Vrh