Kombajnski motori

I moj još uvek diže,a isto sam probao sa debljim dihtungom ispod AC pumpe(stavljao od 4mm pri čemu je motor radio ali pri opterećenju je gubio obrtaje) što će reći da pumpa nije slala dovoljno goriva.Onda sam stavio malo tanji ne sećam se sad koji je trenutno ali problem sa dizanjem nivoa ulja je ostao.
Od člana @MONTOYA sam pre nekoliko godina uzeo zubčanik za razvod pogona PVP pumpe sa telom koje u sebi ima dva semeringa na izlaznom vratilu ali još ništa od toga nisam radio...
Ja sam nekako mišljenja da gorivo gura tu na pumpi pored semeringa pošto na originalnoj ima samo jedan a to je izraženije pogotovo kada se motor ugreje.
Naručio sam električnu pumpu niskog pritiska pa ću probati sa njom da ako ništa rešim eventualni problem membrane AC pumpe.
Ne znam ni sam više, možda ima i drugih mišljenja i rešenja?
 
Evo @grunt me je dok sm pisao preduhitrio sa električnom,ja sam na aliju naručio neku najjeftiniju za desetak evra pa ćemo videti.
 
Ако и даље буде проблем о нда је Бош пумпа у питању јер осим њих две нема одакле нафта да уђе том брзином и количиниом.Да и грејач уме да пушта.
 
To je i moj zaključak.Nisam napisao da sam grejač odavno izbacio pošto radim samo soju,u kukuruz ne idem pošto je moja varijanta "kabriolet"- Univerzal bez kabine :haha:.
 
Ma ne radi se ovde o radu motora i o snazi to je sve ok ,već o pustanju goriva u karter...
 
Meni se poceo desavati problem kad mi stoji kombajn 2-3 dana, vrati skroz gorivo. Ac pumpa je iznad rezervoara nekih 1-1.5m. Nema sanse da Ac pumpa podigne gorivo kad pumpam na pumpi, vec moram zrakom iz rezervora da podignem gorivo. Tri nove Ac pumpe sam kupio, i ni jedna ne moze da podigne gorivo. Sve kontam da ne valjaju pumpe… Neko misljenje?
 
Kod mene nema nepovratnog ventila,isto je rezervoar niži za metar i više a AC pumpa začas navuče gorivo do gore.Ne znam kakve su ove današnje pumpe i verovatno je do same AC pumpe odnosno do ventila u njoj.
 
Ja sam na zmaj na crevo stavio onu pumpicu gumenu za auta u njoj je i nepovratni, a i pre paljnja samo stisnem koji put i nemam problem.
 
Meni se poceo desavati problem kad mi stoji kombajn 2-3 dana, vrati skroz gorivo. Ac pumpa je iznad rezervoara nekih 1-1.5m. Nema sanse da Ac pumpa podigne gorivo kad pumpam na pumpi, vec moram zrakom iz rezervora da podignem gorivo. Tri nove Ac pumpe sam kupio, i ni jedna ne moze da podigne gorivo. Sve kontam da ne valjaju pumpe… Neko misljenje?
Okce na crevima se deformisalo i propusta malo vazduha provereno ja sam imao taj problem cim stoji dva tri dana eto ti problem
 
Nazad
Vrh