Kombajnski motori

Pa manje se muci sa seckom i tarupom. A i manja potrosnja.
 
Kod mene na Zmaju trošio je od 5 do maks. 7 l/k.j dok je kod S46 potrošnja uvek bila 10 l/k.j prosek.Tih 500 k.j sam naveo kao pun trošak kupovine, prilagođavanja i ugradnje motora.Ko kupi motor za neku smešnu cifru k.j se spuštaju dole.
 
Naveo sam primer.Ko planira da zadrži Zmaja u dvorištu dugoročno mu se isplati ugradnja Mercedesa jer ih ima gotovo na trafikama.Ja bi gledao OM 366, da li običan ili A svejedno je.
 
Hvala,gledao sam po oglasima pre neki sat ,nije da ih nema u prodaji,nadje se.A kako npr sa delovima,generalna ako bi hteo neko odraditi na tim motorima,jel su dostupni negde kod nas ili se porucuju iz inostranstva ?.
 
Ja sam menjao karike na om352 pred vrsu. Nasao ih u selu kao i garnituru svih dihtunga. Cena: 2 ha vrse. Jedino sam se namucio za letece lagere jer nisu 29.5 nego 32mm sirine pa dok sam nasao kotorske od pre 30ak god potrajalo dan - dva.
 
Kod mene na Zmaju trošio je od 5 do maks. 7 l/k.j dok je kod S46 potrošnja uvek bila 10 l/k.j prosek.Tih 500 k.j sam naveo kao pun trošak kupovine, prilagođavanja i ugradnje motora.Ko kupi motor za neku smešnu cifru k.j se spuštaju dole.
S46 ako je sve ok ne pridje ni blizu 10...osim u bas ekstremnim slucajevima.
 
Ako je motor los nece ga ni turbo spasavati, a ako je dobar bez turba om352 i Rakovica takonje, 142 nece osecati i nece se grejati. Prosto taj motor vrti 142 40godina.
Sto se tice potrosnje rajka ne moze da parira meci, kod mene meca klot u Lucerki manje od 5l, u Suncokretu 6l, psenica i kukuruz 7-8l/kj.
 
Nazad
Vrh