Kombajnski motori

Што каже бртка мора да иде руком адаптер и у праву је.Лепо је колега рекао нема јурцања са 142.
 
Mi smo imali takodje s46 nikada nije zadimio.. nema jurcanja.. jedino sto se potrosnje tice to se slazem.. nekada smo imali u selu oko 40kom 141-142.. vecina je jos davno ubacila om motore tad su bili skupi bas dobro dok se danas nadju za 500€
 
Колега један ми је имао Змај 125 али се била распала сва отрулила једино шта је ваљало са ње је био ом352а. Онда је купио 141или142 са лошим мотором и у њу убацио ОМ-а али му је скинуо турбо прештеловао дизне и пумпу,тај комбајн је ишао није задимио никад како год да га оптерети,а потрошња је била смешна. Ја сам на 161 имао ТС46 тај је једва имао снаге и потрошња као локомотива кад сам убацио ОМ 352а препородили смо се и са потрошњом к са радом комбајна. Прошле године приметим да ми је повећао потрошњу али нисам придодавао значаја јер није нешто пуно, кад јесена у кукурузу откријемо да турбина не ради. Ко зна када је заглавила али на снази се то ништа није приметило осим на потрошњи и то је можда неких 15-20% већа. Заврћили наше кукурузе отац скинуо турбину раставио је очистио вратио назад радила џо краја сезоне без икаквих проблема. Комотно би и клот ОМ 352 могао терати 161.
 
Pozdrav svima . Procitao sam celi post o Zmajevim kombajnima u vezi mesanja ulja i nafte i uopste mi nije jasno sta se na kraju desava .Vidim da su neki clanovi dosta upucenii po tom pitanju ali nisam svatio odgovor. Ukratko cu vam ispricati sta se desilo sa kombajnom 142 koji ima S46T oznaku (nije turbo) . 2020 u žetvi je izgoreo klipove i to greskom bošiste koji je stavio uloške od 577,radjena je ful generalna u MR u Beogradušto znaci da se kuci samo glava spakovala na blok i dotegla . Tu su stepenovali i zupcili PVP.Motor je solidno radio ali izgleda da su zeznuli za koji stepen pa su to naknadno uradili . Kombajn je kod mene vise od 10 godina nije trosio ulje mozda oko 0,5 od menjanja do menjana tj. jednom godišnje inace je radio oko 100-150 hektara.Prosle godine smo se napatili jer je non stop dizao nivo ulja. Nosili punpu PVP kod vise bosista koji kazu da je fenomenalna doduse sve zivo su izmenjali u njoj,ac, pumpa je stavljena nova ,proverena i savrseno radi ,proveren povrat od dizni ona mala cevcica koja ima dve gumice mislio sam da je mozda parce gume uslo u cevku pa je zapusilo,nije.Proveren povratni ventil sa kuglicom na filteru i on je u savrsenom stanju . Motor pali ko mina na zub ne dimi ne trokira ima mozda manji ler nego sto je imao pre generalne no ajde tako je bosista stelovao .Stavio sam deblji dihtung na AC pumpi ali nista on i dalje u toku dana nabije 1-1,5 litara u karter. Ne mogu se vise namenjati ulja i filtera .
Ako iole moze neka pomoc bio bih zahvalan.
 
Nazad
Vrh