Kombajnski motori

Uh ti su papreni…
Ja sam platio za Perkins 4 klipa novu vodenu pumpu pre par godina 100e.... Džabe pumpa od 577 za 4000dinara kada ne radi kako treba, a i nije ista.... Dihtung glave isto stavio majstor od 577 (majstoru bilo skupo da ja platim original) i produvao bio posle 250sati. Original dihtung glave 50-60e plaćen i nikada više problema. Razlika je velika u kvalitetu izrade a i u rasporedu rupa, na paše baš sve kako bi trebalo.
 
Pozdrav svima.
Da li neko zna gde se ispušta ulje na motoru ford 2701E 6015a?
Obeležen ga već pola sata i nmg da nađem nikakvo crevo ni maticu ni ništa drugo...


Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Imam deutz fahr motor bf6l913 sa turbinom, motor mi se pregrejao i izgleda da je otisao dihtung glave i karike posto izbacuje paru na iberlauf, majstor treba da dodje ovih dana da otvori motor i da pogleda, sta moze sve da bude uzrok da se pregrejava motor, dok je radio drzao je temperaturu oko 110-120 stepeni
 
Koliko znam, kod mene na satu je 120 stepeni kraj crvenog polja! Sjecam se da si pisao da je nesto cackano oko hladjenja, mozda je do toga..
 
Svakog koga pitas kaze 100C normalna temperatura za vazdusara. A kod vazdusara imas zeleno i crveno polje, zeleno 50 do 80 i crveno 80 do 120. I vecinu koji imaju dajceve da pitas kazaljka se vrti oko zelenog polja. Sad ko koga tu j..
 
Tako je… gluposti su da vazdusar ima visu radnu, sastavljen je od istih materijala kao i ostali, jedino sto podnese malo vise jer nema vodu koju bi izbacio, ali da je zdravo, nije…
 
Varoške priče.Kao kada se povedu debate o potrošnji goriva za pojedine tipove motora a većina učesnika debate iskustvo stekla na slikama i u prolazu kada vide traktor.
 
Imam IHC 431,e sad radjen mu motor i motor ne radi kako treba motor D310,znaci remontovan,i on dimiii sve vreme,plav dim,teskoo paliii,dal nije AC PUMPA,zvao sam doticnog iz servisa da dodje i on mi ladno kazee to tako treba,a meni prtisak u 200,da se ne bih nervirao moram sam da resim problem,kombajn je zavrsio sezonu i sve to ali me nervira sto dimi i prvi put kad upali to je katastrofa,posle prvog paljenja kombajn pali normalno i radi,ali dimi strasnoo,koji je uzrok i moze li pomoc neka da znam kako da resavam problem
 
Prvo i osnovno proveri filter vazduha. Ako ga nisi skoro menjao, promeni ga pa kreni dalje. Možda pišaju dizne, loše stanje ili loše podešene. Možda motor nije uzubljen kako treba ili paljenje nije podešeno kako treba, ima 100 faktora..
 
Nazad
Vrh