Kombajnski motori

Ups ja se izvinjavam! Sad sam opet proverio i ipak Glaser košta 100evra tačnije 11871din. Dok je Ajusa nekih 18000din. Inače za Perkins S46 od istog tog Glasera zaptivači koštaju od 8 do 17.000din sve u zavisnosti od kog materijala je zaptivač glave,dali sadrži semeringe ili ne.....
A ove garniture što kupujemo za 20-30evra nisu tog kvaliteta niti sadrže semeringe.... Jednostavno ne mogu se porediti vašarske garniture i ove koje su čestite.
 
Nisam kupio pijacnu no name vec Slovenacku Tesnila ali se valjda pravi ovde jer mislim da je pisalo Made in Serbien,nema veze koje pravi na oko je svaki komad idealno ostancovan a da li je materijal 100%Kligerit ili sl.nije me briga znam da nece produvati.U svemu onome prethodno pisanom sreca da je jedan prodavac pristao da mi raspari garnituru tako sto mi je prodao samo dihtung glave i kartera za 150.e,a ostale sam morao sam da pravim.
 
I ja sam koristio Tesnila zaptivace kada sam radio motor od 577, isto su idealno nalegali i nisam imao problema sa curenjem nigde. Garnitura je placena pre par godina 2000 dinara sto je bilo tada oko 20 evra.
 
Ljudi vi ovde pričate o totalno različitim motorima OM314 - OM352
Razlika je za početak u samo DVA cilindra...
 
Glackop Ja razumem tvoj revolt jer su te vidim svi zivi izvacarili i jos ti nisu dobro odradili, al ti nije kriv motor nego kompanjoni-majstori, a naj veci krivac si ti jer si lose procenio trgovinu.

 
Ma nije bilo vacarenja cene su si tad bile takve,i sad po ovim primerima ne vidim da su nesto mnogo nize.I kako da procenjujem trgovinu kada u celom Nisu imale 3-4 prodavnice sa Mercedesovim znakom a kada udjes drze samo filtere paknove i tako te sitnice i samo u jednu sam nasao sve... i sta cu da idem u BG po delove,net tada nisam imao.
 
Mislio sam na trgovinu da isplatis masinu pa da je tek onda palis, trebao si obrnutim redosledom, pa da skines kintu na kontu toga sto je motor u losem stanju.
Drugo, masinska radionica te odrala ''pa to je mercedes'' kod mene u dobrim radionicama koje rade obradu rupa je rupa za takvu vrstu motora, dal bio m33, s44, om352 hilznovanje po rupi ce biti 1000din. jedino se cena na radilici koriguje.
 
Placen je 3.000.a prodat 9.jel treba jos nesto reci?Sad je i ovde 1000.po rupi mada ima i za manje skoro sam uradio s46 za 4.000.cak mi se i ta cena ne svidja jer je stvarno malo ali ocigledno konkurencija ucinila svoje.
 
2s1r950.jpg
[/IMG]
2uhlo1v.jpg
[/IMG]
rco4m9.jpg
[/IMG]
9jnpm0.jpg
[/IMG]prilikom pokusaja da se malo startuje motor (da podmaze)desio se kvar.-bolje sada nego u sezoni...
 
ovo je sa motora om 352 ,ja sam zvao samo agroprofil,kod njih je 90e na bazi zamene(oba dela).sta kazete o njihovom kvalitetu? probacu nazvati metalac sutra ako vec kazete da je najbolji kvalitet
 
:)) ja sam od dve napravio jednu :)) meckinu prirubnicu sam dobio kad sam kupio zvono i zamajac, nutovi bili pojedeni a moja prirubnica od s46 skoro nova, i lepo odnesem kod strugara izvadi srce od meckine i ubaci srce od ove druge, specijalci smo sta reci :))
 
ovo je sa motora om 352 ,ja sam zvao samo agroprofil,kod njih je 90e na bazi zamene(oba dela).sta kazete o njihovom kvalitetu? probacu nazvati metalac sutra ako vec kazete da je najbolji kvalitet
Ni slucajno to ne raditi,ni slucajno,pogotovo ne sa njima.
Mi smo tako 2006 dali nasu i uzeli njihovu,neznam da li je uradio kombajn 5kj.
Naravno reklamaciju nisu uvazili.
 
Da sa slike je od metalca,kaljena pa brusena,jednostavno perfektno jer sam isproveravao sve je prakticno u stotu odradjeno sto se i na slici vidi kako je drzim u vazduhu a od svoje tezine se sama osovina ne izvlaci iz glavcine,to znaci da nema nimalo zazora izmedju nutova inace kada se pocne pojavljivati i bar malo lufta tj zazora ona pocinje sitno lupkati sto vremenom pocinje vise i vise jer mu to dodje kao sistem cekicanja.Zvao sam ja prvo neke druge i cim su mi ponudili neke navarivane odmah sam odustao.
img1112.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh