Kombajnski motori

I ja sam stavio dizne na 165 bara ali cini mi se da sam pogresio. Pali lepo ali nema omaj ostar zvuk i dimi mi na punom gasu. Pumpa se poklopila na crtu. Sacekaj da vidis kako ce raditi pod opterecenjem!
 
Hajde neka to potvrdi jos neko jer ja iz ranijih iskustava znam da u kasnijem paljenju pogotovu prvo paljenje motor teze pali,/podatak vazi za indirektno ubrizgavanje znaci sa pretkomorom/ Najprostije...16 delova vazduha bice sabiven u jedan deo.

- - - - - - - - - -

I ja sam stavio dizne na 165 bara ali cini mi se da sam pogresio.!
A pre toga na kom pritisku su bile?
 
Hteo sam ali tad nisam znao za ti 9.5mm a i kada sam skinuo poklopac na pumpi tamo na rotoru ima A B F i jos mozda neko slovo a na kucistu pumpe nema reper pa mi nije jos uvek najasnije bez slike.A to moze i sada preko ventila da se odredi visina klipa.
 
Motor lakse pali kad je kasnije paljenje ali su vece sanse da se greje na vecim obrtajima i da gubi snagu jer gorivo 'kasni'.

@zaregakovo

Da te ispravim: Stepen kompresije je odnos zapremine cilindra+kompresionog prostora:zapremina kompresionog prostora

@leka

Sad sam tek zivnuo posle sinocne zurke, kad nadjem podatak kacim ga ovde javno.
@ Bubu ne sabira se tu ništa nego je kompresioni prostor srazmeran u ovom sluičaju jednoj šesnastini radne zapremine cilindra
 
Ja sam samo nasao tacnu formulu i opis pa sam zato okacio to da ne bih puno kuckao, inace se odavno sluzim time-nisam puki teoreticar. Da li si nekada u praksi video ravnu glavu? Zanemario si udubljenja oko ventila, pretkomore ako motor nije sa direktnim ubrizgavanjem i komore u klipovima ako jeste motor sa direktnim ubrizgavanjem... Ne svodi se sve samo na zapreminu valjka.
 
Poslednja izmena:
pa o tome ti ja govorim i to sam rekao u opisu samo što sam ja to izrazio praktično nisam se vatao za GOOGLE kao ti lepo tamo ima formula ja neznam da je ni izračunam i primenim kroz matematički izraz a ti se lepo uvatio gugla i formule e pa lepo kada znaš objasni a ja znam šta je zapremina valjka tj radnog hoda klipa ,šta je pretkomora šta viorna komora šta je komora za sagorevanje šta je prostor oko ventila u glavi motora tako da sm ja to najprostije objasnio da čovek razume da ga negušim detaljima najprostije što može I još jedna stvar najviše mrzim ovde na forumu ovakva prepucavanja samim tim što nijeo ovo mesto za to lepo ti kažem objasni ti svojim rečima nevataj se GOOGLE ja se izvinjavam se moderatorima za :off_topic:
 
Ne znam cemu nervoza? Na Guglu sam nasao obasjnjenje koje mogu svi da vide a svojim recima sam napisao sta je kompresioni odnos pre nego sto sam to nasao da svi vide preko pomenutog pretrazivaca.
 
da li je ovaj uredjaj merodavan kod merenja kompresije i uredjaji njemu slicni koji se prodaju po raznim vasarima :
s-14140-1295065123.jpg


ili ovako nesto koji je tacnije
slikaaparat-za-merenje-k.jpg


hvala
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Da li neko zna nesto o zts motorima koji su ugradjivani u neke zmaj kombajne? Ja sam kupio zmaja 171 ima zts 8604.020 motor snage 136kw + 5% tako pise na plocici. Sredjujem kompletno kombaj pa sam u dilemi da li da menjem motor. Jer ne znam nista o tim zts motorima.
 
Znam da je mecka bolja ali zasto da komplikujem sebi ako i ovi ZTS nisu losi motori, a i ima vise konja nego mercedes pa ako stavim secku i klimu lakse ce da podnese opterecenje. I jesi licno imao iskustva sa ZTS motorima?
 
Tih godina kada su upravo te 171-ce napravljene, situacija u drzavi je bila 'dobro je nekad keru i muvu kad uhvati' pa su u te kombajne ugradjivali motore koje su uspeli da pazare. Sa ZTS-om nemam iskustva, sa Mercedesom i Tamom imam. Nemas ti tu sta da komplikujes, ako su nosac motora i zvono isti kao i za Mercedesa i Tama a 99% je da jesu onda samo motor pazaris i nemas jeda.
 
Nazad
Vrh