Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Kod mene bala lucerke (11-12 kg) 1 evro. :haha: Livadsko seno 80 din bala. I koliko onda da ti naplati baliranje?
 
Kombajniranje, vršidba ostaje 50e ili 6000din.po jutru, počinju ljudi da se raspituju.
To ti cena sa prevozom ili bez? Kolike su parcele koje mozes naplatiti po toj ceni? Kod nas su megalomani jako spustili cenu uslužne vršidbe toliko da nekad razmisljam da li uopšte da radim svojim kombajnom. Usluge kod nas skoro da više i nema.
 
Bez prevoza, gorivo kupujem na pumpi, nema kod mene velikih parcela, jutro dva vozikaj se tamo vamo.
A što kaže jedan moj poznanik, sipaj u kantu gorivo sedi na nju i idi ovrši njivu.
 
U Mačvi plaćam 7 metara po ha sa sečkom, bez sečke 6 (za novce 100 €). Moj prevoz, pozajmim prikolicu, mada su njive blizu vage (1-3 km).
Na otkupno mesto Đukić - Agrar teram isključivo samo ja, ne zbog kontrole uzorka i vage, već zbog hladnog piva, Jelen ili Zaječarsko, treće ne dolazi u obzir.:ppozdrav:
 
Kombajn oranje 5000 din kj, 1000 prevoz do susednog sela, u selu prevoz ne naplacujemo, prskanje 1000 din kj, al necu da radim nikom usluge prskanja ni za vece pare,ovo naplacujem coveku kojem obradjujemo 26 kj od pocetka do kraja
 
Nazad
Vrh