Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Puno je to komšo,ima i jeftinije,a prevoz šalju skladištari.Kada direktno na njivu.
 
Ja cekam da mi se izjasni jos jedan i donosim odluku sa kim cu raditi. Neke kombajnere sam eliminisao zbog slabog prevoza a neke zbog sporog kombajna.
 
Koliko ja znam, u Noćaju je pretežno tako čak i skuplje, tj 7 meteri žita sa sečkom i 6 meteri žita bez sečke pa ti sad računaj kako te volja. (7x18=12.600)
 
100 evra po hektaru kod nas,ali uslužno sve manje posla,kombajna sve više. Uglavnom rade Zmajevi,tek po neki stranac.
 
Em skupo em sve mašine 50+ godina, rasipa seme, a u prikolici ošlja i slama. Dobijem obično prikolicu fraj, jednu od kombajnera a jednu od otkupljivača, a mog fergu zakaćim pa kako mu je. Srećom nije daleko otkupno mesto, 700 metara od jedne njive i 3km od druge.
 
Mene su plaćali 300 po satu...
Transport šljiva traktorom LTZ 60 na plantaži...
ALI i sve drugo što treba, utovar gajbi posle odlaska berača, pomaganje utovarivačima pri istovaru, utovar šlepera viljuškarom, prepakivanje ručnim paletarom, čak i utovar hladnjače....
Nije bilo u opisu posla, ali nisam mogao da gledam "Brazilce" kako se vuku i zazjavaju....
Bitno je bilo da je uvek dostupno 'ladno 🍻 i tu nije bilo pregovora....
Posle par komada vitlao sam i gazdu da nešto radi a ne da samo smeta...I kad nije bio tu nazdravljao :ppozdrav: sam u kamere u njegovo zdravlje...
BAŠ SAM SE LEPO ZABAVLJAO 3 SEDMICE !!!! 😁:ppozdrav:🍻(y)
Utovar kamiona hladnjača za Deutschland sam pogodio crvenu po hladnjači, plus satnica 300 dinara....
Imao sam do 4 kamiona na dan..... 🍻:ppozdrav:😁
33 palete ručnim paletarom spakujem za 35 minuta, ako viljuškarista ume konstantnim tempom da me snabdeva paletama....
Prednosti hladnjače je da je uvek dostupno 'ladno 🍻, to je ključ uspeha...
Imao sam i pomoćnika, ali koji je, naravno, bio zadužen da mi se sklanja s puta i ne smeta, i kad završim, i sednem da zasluženo oduvam, donese, pogađate, opet 'ladno 🍻 !!!!!
Inače, povremeni, po potrebi, traktoristi u bivšoj firmi su bili plaćeni 250-300 po satu, zavisi od sposobnosti i spretnosti i volje za brzo i efikasno obavljanje posla, a ne samo sistem, "čuka mi čuka"...
 
Sta bude sa tobom posle tolikog broja ladnih, mozes li jednako efikasno raditi kao kad ne pijes.
Ja pazim na izbor radnika da ne spojim vise ljudi koji hoce piti jer onda nema nista od posla

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Napissi primere
Prevoz vode za prskanje 2000 dinara dnevnica i dva obroka.
Prevoz veštaka i sipanje u rasturivač 3000 din i dva obroka
Prevoz žitarica 3000 din i dva obroka i piće
Oranje 400 din/kj
Špartanje 150 din/kj
Drljanje 100 din/kj
Spremiranje 150 din/kj
prevoz hedera 2500 din i dva obroka i piće
 
Dok sam imao berač plaćao sam traktoristu 6 e/kj+ hrana i piće ali mislim da bi to sad bilo malo, sad bi trebalo 8-10e/kj...
 
Sta bude sa tobom posle tolikog broja ladnih, mozes li jednako efikasno raditi kao kad ne pijes.
Ja pazim na izbor radnika da ne spojim vise ljudi koji hoce piti jer onda nema nista od posla

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
SVE ODE NA LEĐA !!!!
Teško da može bez, jer onda teško da bih pristao da vozim traktor sa slabim kočnicama, niz breg i uzbreg, gde menjač pod teretom ume da izbaci iz brzine i gde ne možeš ni da ubodeš brzinu čestito, jer je kvačilo "gecrkt" što bi rekao Urednik M...
Prošle godine plaćali nekog "namolovanog radnika" 1.500 dinara da utovara kamion-hladnjaču, gde MORAŠ brzo da radiš, da se ne bi stvorio "termo-prekid", i šljiva iz hladnjače na toplom počela da plesni, a on najbrže što je radio, bilo je 1 sat i 20 minuta...
Duplo sporije od mene...
Uz to, kada se napuni trećina do polovina kamiona, kamiondžija pali kamion i uključuje hlađenje, a tebi leđa mokra , a temperatura spoljna i u hladnjači kamiona razlika 30 stepeni....
Kako da izdržiš ceo dan bez nekog stimulansa...
Neko puši "smešne" cigarete, neko šljoka Red Bula i ostalu hemiju, ja "tamburam" po 'ladnom 🍻, ALI, imao sam šofera od i do posla, ko direktor, inače, ne bih smeo toliko da "tamburam"...
Eno, pitaj kolegu Bojčetića, imao je prilike da me upozna i da provede jedan radni dan sa mnom, pa nek' kaže kako je išao posao, a "pilo" se na radnom mestu...
Mani me se te patetike, i demagogije, kao ne ide piće i posao, SVI SMO RAZLIČITI, neko se usere i posle jednog komada mu se spava, a meni padne radna temperatura, pa odvrnem termostat !!!!:haha::ppozdrav:
 
I dok sam imao radnike, uvek je bilo da se pije koliko ko god može da iznese, ALI, ako se napije ko Švabo i posao krene da trpi, teram ga kući a njegova dnevnica se deli na ravne časti ostalim radnicima, jer moraju i njegov deo da odrade !!!!
Plus, kupovao sam im i cigarete, A VELIKI SAM PROTIVNIK KONZUMACIJE DUVANA, ali, ako posao bolje i brže ide, radnici voljno i marljivo rade, nabaviću i omogućiću im šta god hoće, samo da posao SE ODRADI, u nekom razumnom roku i koliko-toliko kvalitetno....
 
Nazad
Vrh