Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.333
Lokacija
Apatin
Da se nadovežem na naslov koliko ih plaćate, ako nemate kompletnu mehanizaciju. :cao:

Veoma je česta situacija da manji ratari nemaju baš svu mehanizaciju i zato trebaju da angažuju nekoga za te poslove. Međutim cene tih usluga mogu biti značajno različite
 
branje kukuruza 5000/jutru s prevozom. i kombajn i berač - ista cena.
2 tanjiranja suncokreta (ali prvoligaška) - 4000. s tim što je jedno obavljeno pre meseca dana a drugo pre 15 dana. znači 2 odlaska na njivu.
setva žita - 1500/jutru.
nadnica za utovar kukuruza - 125 din/sat.
 
e da...a drugar koji mi pomaže i poradi ono što ne stignem ima 20% od cene operacije po jutru.
ako je oranje 4000/jutru on zaradi 800 din. moj traktor moje gorivo.
 
Da, a kada sam juče pitao ugovarača koliko košta setva soje - ohladio sam se.
4500 dih/ha. Nisam mogao da verujem. ::lose::
 
Oranje naplacujem 5000din, drljanje 1500din, prevoz 1500 po jutru to su stvari koje sam do sada radio, zanima me kako naplacujete sejanje kukuruza i prskanje
 
Branje sa prevozom 6500 (5000+1500), oranje 5000, spremanje ili tanjiranje 1500, prskanje 1000, sejanje 2000, špartanje 2000, bacanje veštačkog 800, po jutru.
 
branje , vrsidba , oranje ,tanjiranje podrazumeva se dva tanjiranja 100e/h
drljanje ,sijanje , prskanje 40e/h
 
Oranje, branje, vrsidba = 4000 dinara ; Tanjiranje 2x = 3500 dinara ; sejanje = 800-1300 dinara ; paranje, drljanje, grabljenje, kosenje = 1000 dinara ; baliranje = 14-18 dinara po bali ; setvospremiranje = 1500 ; i jos nesto ako sam zaboravio podsetite me............. :ppozdrav:
 
Auu kod mene u selu sve naj jeftinije, orajne 50e, a ima onih koji rade i za 40e, tanjiranje 1200din. jedan prohod, vrsidba kukuruza 40e branje 50e, sejanje zita, kukuruza 800 din, balirajne 20 din bala, prskanje 500 din. Toliko je naplacujem ove usluge osim baliranja jer nemam presu, i narvno tu nisku cenu prave neki sitni koji imaju samo jednu masinu od tih pa u sezoni spustaju da nahvatali musterija... Ali nema veze masine koje imam, kupio sam za svoje potrebe.
 
posto jos nisam kupio traktor (cekamo da vidimo sta ce biti sa evrom) platio sam da mi uzoru pre neki dan je sve zavrseno i uzorano u zimsko cena oranja je bila 2300 dinara k/j ! duboko zimsko oranje !
 
Jel zna neko posto je utovarivanje djubreta traktorskim utovarivacem i posto je istovar rasturivacem?
znam da to ide od prikolice, i jel ista cena utovara i istovara??
radio sam komsiji istovar, pa ne znam koliko da mu naplatim? :sta:
 
Dok sam se bavio tim uslugama moj utovar i razbacivanje prikolice nosivosti 4 t naplaćivao sam oko 13-14 eura. Sve je ovisilo kolko daleko se vozi od mjesta utovara. No ima i onih koji to bez problema naplaćuju i 20-ak eura. Ovisi sve jel imaš (kao pružatelj tih usluga) konkurencije u blizini. A ako nemaš onda se zna. :osmeh: ::novac::
 
ja imam prikolicu od 4 tone.
mislim da sam jos prosle godine nesto nacuo iz razgovora da je 5 eur po prikolici, sto mi se i onda cinilo MALO.
a udaljenost.... 8 minuta utovar, 13 minuta voznja do njive, 5 min istovar i 13 minuta povratak, znaci oko 40 minuta po prikolici.
koliko bi vi to naplatili?? +sa mojom naftom jer nisam gledao koliko je potrosio.
 
Gabri_Su je napisao(la):
Jel zna neko posto je utovarivanje djubreta traktorskim utovarivacem i posto je istovar rasturivacem?
znam da to ide od prikolice, i jel ista cena utovara i istovara??
radio sam komsiji istovar, pa ne znam koliko da mu naplatim? :sta:

Kod mene ti ide po prikolicama ako ti vrše i utovar i istovar onda je 2000 dindži po prikolicama, ali ako ti samo utovara(naravno daje i svoja prikolica za razbacivanje stajnjaka) a ti svojim traktorom razbacuješ onda naplaćuje 1000 dindži. Naravno u te cene spadaju i kvarovi koji se dese na prikolicama ukoliko ih ti vučeš. Al bogami ovaj kod nas pošteno tovari, ja sa 542 sam se čak i zaglavio na tulajištu, a bogami furnja traktor kad razbacuje. Koliko natovari u tonama neznam al sam mu premerio prikolicu 5,2x2,1x0,8 metara al ih nakrka do jaja. Ove godine su mu pukle 3 gume u 2 vučenja, tako da je badava skoro radio kod mog kuma, pošto sam mu ja pomagao da vuče.

Edit by novii
Malo sam korigovao izgled psovke
 
Pozdrav,

interesuje me da li je mnogo dati za uslugu tanjiranja 80€, a za uslugu košenja 35 naravno sve po ha? :sta:
 
i meni se cini da je mnogo, kod nas oru 80 do 100e, dok je kosenje bilo 30 e, branje i vrsaj 100, setva kukuruza 30-35e, baliranje 15-20 din, itd itd
 
cugi mozda jedno tanjiranje 30e.(jedan prohod)
ja kad kazem tanjirane mislim na dva prohoda i kod mene je 75e/h
 
Nazad
Vrh