Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
14.669
Kolega Dobrodol moze da popije za trojicu ali i radi tako. Na platformu se popne za 3 sekunde i nase je bilo samo da slusamo sta nam kaze i pomeramo traktor. Ako Bog da kada budemo kompletirali protivgradu bice nam glavni majstor uz moju lokalnu ekipu kao pomocnike.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
33.007
Ja naplatim turu sa dve Zmajevke ili jednom lamionkom 6.000 rsd.Od našeg atara do lokalnog silosa, relativno je blizu.Za neke dalje relacije cena bi se korigovala.

milan11

Novajlija
Učlanjen(a)
18 Maj 2016
Poruka
406
SVE ODE NA LEĐA !!!!
Teško da može bez, jer onda teško da bih pristao da vozim traktor sa slabim kočnicama, niz breg i uzbreg, gde menjač pod teretom ume da izbaci iz brzine i gde ne možeš ni da ubodeš brzinu čestito, jer je kvačilo "gecrkt" što bi rekao Urednik M...
Prošle godine plaćali nekog "namolovanog radnika" 1.500 dinara da utovara kamion-hladnjaču, gde MORAŠ brzo da radiš, da se ne bi stvorio "termo-prekid", i šljiva iz hladnjače na toplom počela da plesni, a on najbrže što je radio, bilo je 1 sat i 20 minuta...
Duplo sporije od mene...
Uz to, kada se napuni trećina do polovina kamiona, kamiondžija pali kamion i uključuje hlađenje, a tebi leđa mokra , a temperatura spoljna i u hladnjači kamiona razlika 30 stepeni....
Kako da izdržiš ceo dan bez nekog stimulansa...
Neko puši "smešne" cigarete, neko šljoka Red Bula i ostalu hemiju, ja "tamburam" po 'ladnom 🍻, ALI, imao sam šofera od i do posla, ko direktor, inače, ne bih smeo toliko da "tamburam"...
Eno, pitaj kolegu Bojčetića, imao je prilike da me upozna i da provede jedan radni dan sa mnom, pa nek' kaže kako je išao posao, a "pilo" se na radnom mestu...
Mani me se te patetike, i demagogije, kao ne ide piće i posao, SVI SMO RAZLIČITI, neko se usere i posle jednog komada mu se spava, a meni padne radna temperatura, pa odvrnem termostat !!!!:haha::ppozdrav:

Znam za lika iz mog kraja, koji je redovno uradjen kad radi neke teze poslove, i desi se zaustavi ga policija takvog i odmah da duva. A u to vreme bilo dozvoljeno 0.5 promila, a on naduva 2.5, pogleda policajca i kaze "pa taman". Ovaj ga pita "sta bre taman naduvao si 2,5" a ovaj ce na to: "Prijatelju meni je na 2.0 radna temperatura i jos 0.5 preko toga taman toliko je dozvoljeno!!" :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

pop step

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2016
Poruka
1.152
Kod mene u selu zaustave lokalnog majstora i aj da duva. Kazu jesi pio nesto, a on ce"Par komada piva". Kad je naduvao, ono 2 promila, kaze pandur"Par komada", a ovaj ce njemu, "Pa dobro, nisam brojao, mozda je bilo nepar".

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

PG Krnac

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
2.371
Kod nas Tume mašina seje po 4000 a ja sa OLTovom po 2000,bolje moje nikne nego posle velike sejalice

zarkovmali

Član
Učlanjen(a)
8 Avg 2010
Poruka
2.424
Kod mene jeste u Sremu ta cena na male količine,menja tanjiracu,valjanje ,sejanje,valjanje ,drljanjè sve te operacije u prohodu prođe,inače svi seju na jedno tanjiranje teskom tanjiracom što se prođe.

sremac84

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2014
Poruka
4.450
30e je kod mene, i za onog ko plaća usluge mislim da vredi... Ja imam svoju sejalicu pa sam opet platio setvu deteline, i vredelo je svaku paru...

Vrh