Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Kod nas je nekada bila računica pošto kj vršidbe, po to vagon prevoza psenice, soje, kukuruza. Za suncokret je bilo 1,5x kj vrsidba=10000 kg prevoza. Sada voze za svakakve pare, kao da traktori idu bez vozača i da troše vodu umesto nafte.
 
Kod nas je vrsidba psenice 90e po hektru a soja i kukuruz su 100e po hektru i tih cena se svi drzimo. Jedino neko naplacuje i secku 10e po hektru. Prskanje i setva su od 25 do 35e po hektru.
 
To je mizerno.Turu sa dve zmajevke ili jednom kamionkom naplaćujem 6.000 dinara, relacija njiva-lokalni silos, ako se vozi negde dalje cena se koriguje.Da gubim vreme i trošim gorivo za nečije babe zdravlje uopšte ne želim u životu.Ko neće da plati prevoz na raspolaganju su mu prikolice pa ih vuče sam ako ima čime.
 
Uf, da nam je ta cena ovde...Kad bi izašao sa tom cenom ovro bi ove godine između 0 jutara i 0,25 jutara, možda bi se neko zeznuo za baštu od kišnih ljudi...
Како ти радиш колега?Јел онако као што си брао кукурузе у Чортановцима са Берком:ROFLMAO:
 
Ovde je vrsa od 120-150 din po aru.Mada mislim da nema vise po 120.Berba kukuruza jednorednim beracem drugo nema je 150din/ar.
Oranje je mislim 200din/ar.Mada vece njive niko vise i neplaca da se ore , retko. Oru se bastice za oko 3000din nezavisno od velicine, male baste oko kuca po dvoristima.
 
Знам колега ови ваши раде по 4000у ЧОртановцима ал зато после буде ливада...Онда газда пита како то иза тебе нема самоника а иза њих има(говоримо о оној не дозвољеној количини самоника)Па догодине код мене јер та просипања нису нормална.Кад сам летос подигао откос иза Лазићевих комбајна мало нисам пао у несвест.
 
Наравно да не кудим нове комбајне али нека основна подешавања морају да се поштују а ту је онај пресудан фактор брзина...јутара или ха на дан пута толико то је то јбг.Ове год нпр пет пута бољи склоп кукуруза имам са Агријом него они са тим великим машинама не знам ни име да изговорим а њива поред њиве па се види.
 
Некада док смо само ми имали комбајн онда је дозвољени растур био 3% и за то су нам очи вадили,а сада сви ти покуповали Класове,Џондире и Кејсове и сад је код њих 15-20% дозвољен растур и још ако приговориш можеш и батине добити.
 
Некада док смо само ми имали комбајн онда је дозвољени растур био 3% и за то су нам очи вадили,а сада сви ти покуповали Класове,Џондире и Кејсове и сад је код њих 15-20% дозвољен растур и још ако приговориш можеш и батине добити.
15-20% дозвољен растур? :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
To je mizerno.Turu sa dve zmajevke ili jednom kamionkom naplaćujem 6.000 dinara, relacija njiva-lokalni silos, ako se vozi negde dalje cena se koriguje.Da gubim vreme i trošim gorivo za nečije babe zdravlje uopšte ne želim u životu.Ko neće da plati prevoz na raspolaganju su mu prikolice pa ih vuče sam ako ima čime.
Tacno tako, ali nema vise ni kome da se radi, a opet kombajna koliko hoces u selu, pojedini rade i 4000 din kj, samo da rade.Sta reci?
 
15-20% дозвољен растур? :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Па да сад кад они косе односно ниско лете по њивама и онда кад никне жито онда је крива суша,па велика врућина и класови се отварају,лоша сортна особина али никада,никада није крив комбајн и комбајнер. А ми када смо косили пузали су за нама,а док смо имали Универзала он је и ао тег назад и онда чекају на сваки круг и хватају плеву са тега и гледају имали зрневља у плеви.
 
Па да сад кад они косе односно ниско лете по њивама и онда кад никне жито онда је крива суша,па велика врућина и класови се отварају,лоша сортна особина али никада,никада није крив комбајн и комбајнер. А ми када смо косили пузали су за нама,а док смо имали Универзала он је и ао тег назад и онда чекају на сваки круг и хватају плеву са тега и гледају имали зрневља у плеви.
Žito nikne i kad se prospe 10 kg po jutru. Da nisi malo preterao, ko je još prosuo tonu pšenice po jutru, to je nemoguće...
 
Vršidba soje 5500 din/kj,pšenicu niko ne seje
Setva 1500 din/kj
Berba kukuruza 7000 din/kj
 
Nazad
Vrh