Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Ma moze i u zrnu kod nas samo da sazri lepo.Pionir skinuo pre nekoliko dana, ostali hibrid zeleni.Jos niko u njivu nije uso_Ostali seju zp,as,ns hibride mozda jos neko neki pionir.
 
Kod nas 90% kukuruza ide na sušenje u sušare. Jer je kod nas vlaga u berbi većinom preko 20%, rijetko se zalomi 17-18% obično je 22-24%.

Ja sam skidao Pionir fao 300 sa 14-16% vlage bez susenja, ali sjetva u prvoj dekadi aprila i skidanje do 15 oktobra, kasnije kad pocne losije vrijeme nema sanse da se skladistiti bez susenja
 
Mi sijemo većinom FAO 400, mahom Pionir, ove godine je sve Pionir, prošle je bio Dekalb i Pionir, ali je vlaga uvijek velika, a prinosi mali, slaba zemlja.
 
Kad se setim kad sam kupio dvoredni berač, koja je to sreća bila... Da mi je tad neko rekao da ću još srećniji biti kad ga budem prodao...
Greska zar ima nesto lepse izadjes u 2-3 sata ujutru i vrtis se a nikog u blizini sam samcat.To je uzivanje ali vi ste mnogo moderni a sapurine idu sa cenom u nebesa.
 
Bilo nekad, sad se pripoveda.Mnogo je lakše, brže i komfornije sada.Skupljaj mobu ili radnike za istovar klipa, pa deda i baba podignu celu dževu jer je neko ubacio neoljušten klip u elevator, pa to nije domaćinski, šta će reći neko kad dođe i vidi...Penji se u kotobanju da razgrćeš i tovariš skroz u rogove da više stane i mačka ne može da se provuče.Vodi brigu da nekoga ne zakači elevator tokom istovara, zrno ispod istog da se proveje i natovari u džakove.Oštećeni i buđavi klipovi da se izbace napolje...Neka hvala, sada sam istovaram, samo namestim duvaljku ili pužni transporter, okrenem prekidač i magija kreće.
 
Olaksavaju dosta masine ali i ubijaju to druzenje koje je prije bilo, ali realno sad niko ne bi ni dosao da se utovara kukuruz. Radije bi svako da lezi kuci..
Bourgoini kod nas jos drze jaku cijenu, pitanje je do kad.
 
Greska zar ima nesto lepse izadjes u 2-3 sata ujutru i vrtis se a nikog u blizini sam samcat.To je uzivanje ali vi ste mnogo moderni a sapurine idu sa cenom u nebesa.

Baš tako. Sam samcat.
Najteže mi je bilo probiranje dve vrste u krug za berač, jer mi je bilo žao da gazim.
Uveče oteram dve prikolice pa ih otkačim negde pored njive. Malo odspavam, pa poranim oko 3-4 ujutru kad normalan svet spava. Rosa, sve mokro. Pa spadne lanac, ili zaglavi tarup. Pa legnem u mokro da čistim. Ili duva vetar celu noć, pa nema kapi rose. A godina bila sušna, klipčići ko ćureće glavice, više ide komuše i lišća u bunker. To kući naravno cve mora da se očisti, kakvi takvo da se ubacuje u čardak. Pa onda celu zimu i proleće ja krunim kukuruz, jer kod nas nema onih velikih krunjača kao u Vojvodini, pa da u danu organizuješ krunjenje da ti dodje u dvorište.

A što se tiče šapurika, to kod nas nikad nije imalo cenu. Ja sam to dzabe davao, ali neće niko da uzme. Ne berem već tri godine, eno imam jednu veliku gomilu šapurika koja polako truli.
 
Sapurine,cokanji ili kod nas cutke dostigle su cenu od 15 pa cak i do 20hilj dinara mala kikinda prikolica
 
Ја сам се био препородио кад смо узели траку и комушаљку за истовар кукуруза. Док је била једна стара екипа баба и деда они су ми утоварали,платим их поштено,а они били честити људи какви се више не рађају. Па кад завршимо они ми помету око чардака,а онда дошли неки лезилебовићи посвађали се гађали се кукурузом попили сво пиће и отишли. Е тад друг и ја одемо и купимо попола траку,кратки елеватори и две комушаљке и онда сам утовараш.Шапурике ишле 100е змајевка,а сада је и дупло толико али је немаш где купити.
А волео сам берач и брање кукуруза било и лепог посла са њиме. Једино ми ишло на ону ствар када заноћимо на њиви,а треба у свакакве авлије искиповати. Набољи,ми,био један комшија направио чардаклију за лозу на једну воду и сваке године кад искипујем кукуруз чардаклију извучем на улицу. Каже он мени,е ове године сам је дигао 20цм нема шансе да је закачиш,али јбг мерио пуну приколицу и није рачунао на род грожђа те године који је одвалио гроздове по кило тежине. Ја искипујем кукуруз приколица се подигне кренем напоље и опа чардаклију замном на улицу. 😂. Е онда ју је подигао за пола метра и више је нисмо качили. А било је свакаквим ситуација и авлија где сам утеривао приколице.
 
@tole zr Bilo je svega, sećanja me vraćaju u detinjstvo.Danima se čuju elevatori u selu i kako klipovi lupaju o koševe.Mi kao deca se valjamo po ljuštiki koje je obavezno bilo puno dvorište.Kujna prepuna šerpi, lonaca i tepsija sa kolačima.Mobe puno dvorište, sve babe i dede iz komšiluka se skupe na istovaru.Prikolice stižu sa sve zabodenim klipovima uz stranicu da bi više stalo i ne bi se prosipalo uz put.Pa se komentariše kako čisto bere ovaj a onaj eto prljavo da ne možeš mrdnuti sa istovarom, sama ljuštika, samo okidani klipovi. 😂 Posle kada smo dorasli prešli smo sa vučenog na samohodni berač, pa se istovaralo lopatama direktno u elevator jer je baš brao čisto.U međuvremenu babe i dede ostarili, neki otišli u večna lovišta pa se plaćali radnici koji rade od danas do sutra samo da prođe vreme.Pos'o otpadao da se i to batalilo i polako prešlo na zrno.Berač sam prodao još 2015 a elevator jedva nekako prošle godine u jednoj triper kombinaciji.
 
Kod nas se i dalje bere u klipu, ali samo zbog tuluza, jer se grejemo na tuluz i drva. Da ima nesto jeftinije verovatno bi batalili branje.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh