Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Od ove jeseni 6000din (bilo 5500) jutro 25/27cm dubina, otvaranje- zatvaranje razora na sredini ili do komšija, rasturanje razora na sredini ili kraju ako postoji mogućnost a obično postoji, što bi rekli ko sebi.
 
Pa kod nas sad (neka nova moda) kad komšija završava njivu uzme i vrati zadnji plug onako pliće kao da rasturi taj razor a nemisli da će komšija možda nastaviti dalje, ja kad izorem do komšije koji je uzorao ako treba rasturim taj razor i kraj a do drugog ako nije uzoro ostavim razor na karov pa nek on misli šta će, da li će nastaviti ili će isto izorati do mene pa nek rasturi razor.
 
Koliko će sada koštati usluge kada je cena goriva otišlo u nebo takoreći ni nema goriva i da li planirati uopšte raditi usluge? ::novac::
 
Zatvaranje brazde 2500 po jutru. Drugi prelazak pred setvu 2.000 po jutru. Jedan što mu radim sve, kad sam mu rekao za ove dve cene, on kaže tu onda još za sejanje 2.000... Reko, čekaj prijatelju!!! Ima do setve mesec dana pa ćemo videti stanje. Tako da usluge radimo ali cenu formiramo pred sezonu svakog posla...
 
Ako ovako nastavi kombajniranje ce ici oko 8000 za kj. Gorivo ce biti 250 din do jeseni. Ostali rezervni delovi ce sigurno poskupeti. Nove masine su skocile za 25%.
Pitanje je da li ce goriva uopste biti dovoljno.
 
Zetva nece ici ispod 16000din hektar,pa ko voli nek izvoli... oranje,drljacenje,tanjiranje mora se cena povecati i na to...

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
To svakako, a možda se desi, ako krenu prave nestašice i ograničenja, da bude varijanta sa našim gorivom pa čekaj na njivi da dođe kombajner, a kanta pored noge.
 
Nazad
Vrh