Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

ukinuce i premiju i subvenciju za umaticena grla,tako trazi mmf
 
Из кола,није могло боље,у суштини пише; Цена млека:1966 године 40 фенинга,2016 20 центи,хвала Алди,Лидл,Брисел,Москва.
 
Evo ronim krokodilske suze za nemackog farmera, nece vise voziti Fendt i John Deere star 5 godina, vec ce morati onaj od 10 godina.. S druge strane i bilo bi nama bolje da poskupi njihovo mleko, bili bi mnogo konkurentiji sa njima.. Tamo je u prodavnici mleko 50,60din, dok je maslac vise nego duplo jeftiniji nego kod nas..

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Да и у продавници је јефтино,сад је 0,42 еура,пре неколико месеци било 0,55 па је појефтинило,значи око 50дин је сад.
 
I kod mene u selu se dve farme ugasile ovih dana 30+ krava u jednoj.....

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ne razumem u čemu je problem ovog kolege iz Ilandže. Koliko sam ja razumeo ima kvalitetna umatičena grla i zadovoljan je cenom mleka i nema nikakvih problema oko otkupa ali je rešio da rasprodaje krave jer predoseća neki problem. Kao neće posle da ih prodaje u klanicu? A gde će te krave svakako završiti ako mlečno govedarstvo stvarno bude u bezizlaznom položaju? I baš se pitam šta radi sa jalovim kravama ...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
људи јел истина да имлек не узима млеко старије од 4 месеца? То сам чуо од лика из суседног села...
 
Kako mislis od 4 meseca da se krava muze vise od 4 meseca? Ako na to mislis nije tacno...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Чуо сам да не узимају млеко старије од 4 месеца...и мени то делује смешно....
 
Ma kakvi imam krave koje se muzu skoro godinu dana pa uzimaju:)

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Katastrofa se dešava sa cenom mleka. Cena za jun 28,35. Jul 27,17. Avgust 26,15. Septembar nije nastavio tradiciju snižavanja za jedan dinar mesečno, nego malo više. Cena je 23,90. Upitanju je Somborska mlekara. Da li je kolege i kod vas isto? Količine koje predajem su oko 2000 litara mesečno.
 
Na srecu nije isto ,mlekara kojoj ja nosim nije korigovala cenu cini mi se vise od godinu dana.
U mom okruzenju mlekara Sabac dozivljava neku vrstu preporoda ,tri veca proizvodjaca koje ja znam (oko 200-350lit dnevno) napustila su Imlek i presla u Sabacku.
 
Somborci su i meni skinuli cenu,
Sa 33 na 28 u roku od par meseci. Već sam popizdeo i zamalo da prodam sve krave, al sam za sad samo prepolovio, za dalje videćemo kako će da bude.
 
Nazad
Vrh