Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Sve te promene vezane za Nisku i mene zanimaju, ali jedine novitete saznacu ovde ili pak na internetu...
 
Momci,
nisam prava adresa da vicete na mene. Umesto da mi se zahvalite na informaciji, vi me napadate. Odakle ti druze znas da li su bili uslovi za afla/toksin ili ne?
Pogledaj malo vesti, vracaju nam kukuruz zbog istog. U zrnu kukuruz. To apsolutno nema veze sa Imlekom. Jogurti iz Nisa i Leskovca vraceni sa CG granice zbog istog.....sad ispade da nema afla toksina i da Imlek izmislja. Inace, treba da znate neki delovi Srbije imaju bas problema zbog afla/toksina. Ceo Vrsac, dobar deo Banata i jedan deo Srema. Dole od Save i Dunava, on je retka pojava.
https://www.google.rs/webhp?sourcei...&ie=UTF-8#q=vracen+kukuruz+zbog+afla+toksina+
 
Vraceni sa granice kao i secer od trske iz Srbije,odakle nam trska za secer...rode donele ? Sumnjam da je tako nastala i afera sa aflatoksinima. Za kukuruz znam da je nestasica i ima odlican skok cene vec sad je 19din tel-kel,a socijalni mir se mora ocuvati.
Nesto ne primecujem da su sa nasih rafova po marketima povukli mlecne proizvode,sta to znaci da smo mi stoka i da je za nas dobro ?
AKO i zaista postoji problem nikako nije resenje obaranje cene mleka. Zna se ili je zdravstveno bezbedna hrana i ide regularno u prodaju ili ne ide nikako u promet. A nisam cak primetio ni pad cene tih proizvoda po prodavnicama.
 
Momci,
nisam prava adresa da vicete na mene. Umesto da mi se zahvalite na informaciji, vi me napadate. Odakle ti druze znas da li su bili uslovi za afla/toksin ili ne?
Pogledaj malo vesti, vracaju nam kukuruz zbog istog. U zrnu kukuruz. To apsolutno nema veze sa Imlekom. Jogurti iz Nisa i Leskovca vraceni sa CG granice zbog istog.....sad ispade da nema afla toksina i da Imlek izmislja. Inace, treba da znate neki delovi Srbije imaju bas problema zbog afla/toksina. Ceo Vrsac, dobar deo Banata i jedan deo Srema. Dole od Save i Dunava, on je retka pojava.
https://www.google.rs/webhp?sourcei...&ie=UTF-8#q=vracen+kukuruz+zbog+afla+toksina+
Hvala tebi na informaciji. :osmeh:.
 
Momci,
nisam prava adresa da vicete na mene. Umesto da mi se zahvalite na informaciji, vi me napadate. Odakle ti druze znas da li su bili uslovi za afla/toksin ili ne?
Pogledaj malo vesti, vracaju nam kukuruz zbog istog. U zrnu kukuruz. To apsolutno nema veze sa Imlekom. Jogurti iz Nisa i Leskovca vraceni sa CG granice zbog istog.....sad ispade da nema afla toksina i da Imlek izmislja. Inace, treba da znate neki delovi Srbije imaju bas problema zbog afla/toksina. Ceo Vrsac, dobar deo Banata i jedan deo Srema. Dole od Save i Dunava, on je retka pojava.
https://www.google.rs/webhp?sourcei...&ie=UTF-8#q=vracen+kukuruz+zbog+afla+toksina+
Da li ti još uvek gledaš vesti.Manje više što gledaš ali je problem što i veruješ.
Pitaj ti lepo tvog dedu da li ima aflatoksina u sušnim godinama.Samo te neće razumeti.On to zove buđ ili plesan.Ta buđ njegovoj generaciji nije smetala a ovoj EU generaciji svaki **greška smeta (izvinjavam se ali moram )
 

Uros Davidovic

2 ч. · Belgrade ·







Sve ono što smo najavljivali je počelo PRE NEGO ŠTO SMO MISLI. Meggle i Kuč su već otkazali kompletne isporuke mleka u nekoliko opština Zapadne Srbije. Na Ubu je situacija najgora ... sutra je protest ispred opštine u 7 30. Što je najgore neproverena, ali niko je nikad i neće proveriti, niti može, informacija , je da su od mlekara zahtevali da nikako ne otkazuju mleko pre izbora, nego da sačekaju da se izbori završe, pa da tek onda stvari počnu da idu kuda idu. A, zbog masivnog uvoza mleka u Srbiju, ne idu nikako u dobrom smeru ...







 
U nekoj utopiji ovo je MONOPOL!
Ali u nasoj banana republici je sve ovo legalno.
Mlekarama ne treba NASE mleko imaju dovoljno svog mleka prahu !!!
Cim je cena kukuruza krenula na gore on se preko noci zarazio alfatoksinom.

Inace cena mleka nikakva. Jos malo pa treba da im se zahvaljujemo sto ga uzimaju kako oni hoce.
 
Ako nas sjebu sa mlekom sigurno povlači tov junadi (od koga kupiti tele ako nema krava) pa za nama odmah stradaju proizvođači žitarica jer ostaće da kupuju samo proizvođači tovljenika ali oni uglavnom imaju svoj kukuruz i tako mi lepo odosmo u kompletu (3 u 1) u tri lepe zahvaljujući podršci poljoprivredi od strane ove vlade.
 
Pitanje za kolege koje predaju mleko Imleku:
Da li ste potpisali aneks ugovora kojim se cena mleka odrzava u odnosu na oscilacija cene u zemalja EU? Kako je vase misljenje o tome?
 
Druze, tebi verovatno otkupljuje leskovac ili kuc i placa manje od 30 din u Poljni.Sto je sramota naravno.
Kad se popnes na Blagotin i pogledas sve one vinograde koji daju vrhunsko vino nazdavi i u moje ime, eto me uskoro preko Tecica.
 
Bolje znas od mene kome mleko predajem?
Zanimljivo

Citiram Urosa Davidovica
NUDI SE MLEKO ZA 22-23 EVROCENTA IZ EU U NEOGRANIČENIM KOLIČINAMA.

U ovom grmu lezi zec !
 
Poslednja izmena:
Odlicno poznajem Poljnu i okolinu. Znam da je taj kraj daleko poznatiji po vrhunskim vinima, specijalitetima iz mangala i sl. nego po mleku.
Da li sam pogresio? Mislim da ne. Znam da leskovacka mlekara vrlo malo placa farmere u tvom selu 26-27 din. Ima li jos koja?
 
Situacija je zabrinjavajuća.U selu je do pre nekoliko godina bilo više muznih grla nego stanovnika.U proseku svaka kuća je imala 5 krava od čijeg mleka su ljudi živeli i funkcionisali.Sada se skoro na prste mogu izbrojati domaćinstva koja proizvode mleko.Dosta gazdinstava polako rasprodaje jutro po jutro zemlje da bi sebi obezbedili egzistenciju i kada sve rasprodaju ići će na socijalu jer od svog rada ne mogu da žive.Ovakva slika je svima poznata.
 
Tako je. Da ne pricam o Istocnoj Srbiji. Tuga. Ni ljudi ni stoke. Trenutno jedini ,,ozbiljan`` prihod je prodaja sume. I to ih ucenjuju, 2.500 za metar kubni....uzas.
 
Nazad
Vrh