Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Prolaznik gresis !

I koja mlekara mi je vrsila otkup mleka i koja mlekara trenutno "uzima" mleko.
I kakve cene mleka su bile .


Vec lepo potpisi za koju mlekaru lobiras u prolazu.

Da ne idemo u off ,o znamenitostima moje Poljne mozemo u odgovarajucim temama na forumu .
 
Poslednja izmena:
Poštovani kolege , veliki pozdrav , dugo se nisam javljala , prolećna setva i prvi otkosi prave velike probleme fizički finansijski i u svakom drugom smislu . Pitanje za južnjake , tačnije za sve nas južno od Save i Dunava koji dajete mleko NIŠKOJ , da li ste potpisali nove ugovore i ANEKSE i da li vam je jasno , potpisujemo sa NIŠKOM a po nalogu IMLEKA .
 
Nisam se uvredio, nego bila preslava za vikend, pa pune ruke oko mangala. A i vino od prosle godine prosto mami.....pa zaboravis na brige.
 
U okolini Sombora se cena otkupa krecu 24-28 dinara.Na dosta otkupa su ogranicili kolicinu koju mozes da predas, neke mlekare su smanjile cak za 30%.
Veliki proizvodjaci koji predaju Somboledu i Imleku imaju koji dinar vise.
 
Nama pretproslog meseca dinar dole,proslog jos pola dinara,za ovaj videcemo... Cena koncentrata,a vecina su obicno djubre,ode navise,sa tendencijom daljeg porasta,pa ti vidi moj seljace gde ces pronaci racunicu za ovu proizvodnju. Jesu produzili prelevmane na mleko i kiselo-mlecne proizvode,ali samo do kraja godine,ali sta je sa mlekom u prahu. Prema nezvanicnim informacijama konditorska industrija fura samo sa istim,a i mlekarama odakle viskovi sirovog mleka? Stocni fond iz godine u godinu sve manji a mleka nikada vise. Izgleda da smo prestigli sve vodece svetske farmere po mlecnosti grla,blago nama. Kod mene obustavili otkup kozarima njihovog mleka.
Ranije uzimali i kiselo i sa antibiotikom,sa korekcijom cene naravno,sada sankcionisu svaku nepravilnost. Jure po terenu sodu koje ocigledno ima,ali je jure kod farmera a ne i kod otkupljivaca!? Provereno da je cepaju i oni po cisternama. A pre samo neku godinu su jurili po okolnim selima sa otkupljivacima i isli bukvalno od kuce do kuce da privole ljude da im daju mleka,nebitna je bila kolicina. Sada ko jebe te iste ljude,netrebate nam vise,zdravo do naredne krize mleka. Opsta anarhija u mlecnom govedarstvu,preslikana slika stanja drzave,niko nikom nista ne garantuje,osim da moze protivprirodno da ga obljubi kad god mu se prohte,jer,pobogu moze mu se,liberalizacija svega i svacega u najgorem obliku svog "uredjenja" je sveprisutna.
 
Skinuli sa 24 na 23.Šta reći.Ovakav nemar države sa uvozom mleka neće izaćo na dobro-Ja se već dobro razmišljam šta dalje.
 
Skinuli sa 24 na 23.Šta reći.Ovakav nemar države sa uvozom mleka neće izaćo na dobro-Ja se već dobro razmišljam šta dalje.
I mn.vise nisam extra klasa nego u prvu.Mozemo samo da razmisljamo sta dalje...u sta da se upustimo a da nam neko garantuje za to?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Jedan od jačih proizvođača iz Kikinde se žalio da mu je Imlek skinuo cenu sa 36 na 23.U pitanju je ekstra klasa.
 
Nazad
Vrh