Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Dali je za pohvalu ili ne ja sam zavrsio sa imlekom i kravama ostavio dve za kucu i caooo ne mogu vise da me ponizavaju sa 24 din i zajebavaju iskljucuju na 5-7 dana pa onda uzimaju i tako.Zgadilo mi se to njihovo bahato ponasanje jebo ih ko ih je doveo u Srbiju.
 
Ma sta vise reci za cenu mleka i ponasanje mlekara ,nas je 27.4. obradovalo ovo "obavestenje"".
Toliko o "partnerskim" odnosima otkuplljivaca i dobavljaca, jedan od "partnera" svaljuje sve na drugog i ne zeli da izgubi ni jedan jedini dinar od svoje zarade.
 
Ima tu još jedna stvar koju niste pomenuli i koja se kao podrazumeva ali je po meni,možda na prvom mestu,a to su govna.Koja je to cena posla kada ujutro,čim otvorite oči,upadnete u balegu i sve do odlaska u krevet.Šta mislite, koliko košta ta "muka"?
 
I mi smo izgleda zavrsili sa mlekom posto od danas vise nece vrsiti otkup a dal ce ponovo pocinjati nemaju u najavi posto imaju na lagru,inace zadnja cena je bila 21din.
 
Grunte, cemu takav stav? Sad sam pricao sa kolegom iz Imleka. Kazu zatvarani ste zbog afla-toksina, od kad su iskljuceni drugi farmeri, rezultati su im u prvoj klasi, sto je za otkup odlican kvalitet. (Nesto preko 110.000 cfu i manje od 250.000 SCC)
Najlakse je opljuvati Imlek, a da sam sebe ne pogledas u oci, pogledas hranu koju dajes i sve ostalo.
 
Alfatoksin se suzbija minazelom, minazel nije skup, mada opet bilo bi dobro da se cuje i jedna i druga strana detaljno zbog cega se zatvaraju otkupna mesta... Ako je politicka igra, tu nema pomoci..
 
Siroti Imlek.Šta će sada raditi?Kako mlekare kojima treba sirovina ne zatvaraju otkupna mesta?Možda ima neke veze i sa time što su proizvođači mleka isplatili svoje kredite za nabavku muznih grla pa sada prerađivači ne mogu da ih muzu od nazad i sa rogova pa je ovo jednostavniji način.Otresem te kao pijan slinu pa se slikaj i snalazi.
 
Grunte, cemu takav stav? Sad sam pricao sa kolegom iz Imleka. Kazu zatvarani ste zbog afla-toksina, od kad su iskljuceni drugi farmeri, rezultati su im u prvoj klasi, sto je za otkup odlican kvalitet. (Nesto preko 110.000 cfu i manje od 250.000 SCC)
Najlakse je opljuvati Imlek, a da sam sebe ne pogledas u oci, pogledas hranu koju dajes i sve ostalo.

Kakav stav.Sve je tačno.Hoćete EU kvalitet a naše subvencije i jahanje na seljaku.Lepše je to mleko neproceđeno nego ono što ti kupiš u Beogradu ( zamućeno mleko u prahu ).Uvozi se mleko u prahu-to je taj aflatoksin.
https://www.youtube.com/watch?v=CgWAwcxDzdw

Prvi put čujem ali je za medalju.
 
Poslednja izmena:
Iz nekih mojih izvora (neznam koliko su tacni) sam cuo da je Imlek zvanicno preuzeo Nisku mlekaru 1. Aprila i poceo da radi i sprovodi svoju poslovnu politiku.. E sada pitanje za stocare koji su davali Niskoj, kako je ovih mesec dana? Da li ima nekakvih izmena u radu? Da li je bolje ili losije ili je ostalo nepromenjeno? Ako je poverljivo, moze i na PP, vazna mi je svaka informacija..
 
Nije nikakva tajna da je Imlek pruzeo Nisku mlekaru. To je bilo u planu jos krajm prosle godine ali se cekao odgovor neke antimnopol komisije. Zvanicno su preuzeli od aprila i trenutno je stanje isto samo sto ne primaju nove proivodjce na nasem terenu. Od 1. juna kupljenje mleka preuzima neka firma koja to radi vec za Imlek pa cemo videti sta ce se tu desavati. Sirovinac me uverava da ce se promeniti samo boja kamiona. Zivi bili pa videli.

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh