Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Slušaj milan 87 mlad si čovek povedi malo računa o načinu pisanja nemoj da brukaš jug Srbije i onako nas je malo na forumu a i u proizvodnji smo skoro nevidljivi . Cena ti je prema količini žao mi je za dva dinara ali imaš li želje i mogućnosti za povećanjem količine . Pozdrav svim kolegama , ljudi kada će premija.
 
zarkov mali još jedno pitanje kolika ti je cena mleka i s kim dogovaraš cenu sa otkupcem ili direktno sa Niškom.
 
Ja ne znam kako Vam je palo na pamet da je u pitanju samo veliko slovo , ali nisam ni mogla da zamislim da će jedna dobronamerna sugestija da bude ovoliko primećena , a to kolika je cena mleka , zašto kasne premije i subvencije , zašto je isto mleko po kvalitetu količini i drugim parametrima u istoj mlekari za dva slična proizvođača plaćeno sa razlikom od 5 dinara , nije bitno , kako to da rešimo neznamo . Ja sam žena u ovoj poljoprivrednoj džungli novi sam član na forumu ali prema vašem odnosu prema situaciji ponosna sam na sebe i svoje uspehe .
 
Hvala puno zarkov mali ne mogu još da se snađem na pp ali mnogo mi znači tvoj odgovor isti nam je otkupac, Mitića poznajem lično sila čovek , neviđeno fer i korektan . Samo imam problem,ja sam bila njegov proizvođač a onda me je preuzela Niška tako da mi Mitić samo uslužno pokuplja mleko za Nišku što mi je mnogo žao . Imamo istu količinu ti si mnogo dalje od Niša a ja imam manju cenu od tebe , ne mogu sa Mitićem da ugovaram cenu. VELIKI POZDRAV.
 
1 litar mleka je 30din plus premija. Dobra krava u laktaciji za godinu dana da 8 do 9hiljada litara mleka. Krava u laktaciji jede 7 do 8kg koncentrata dnevno u proseku... i balu lucerke... ili pola bale i silaze... koncentrat 22din 13posto proteina. Bala lucerke 300din prva klasa. Znaci ..Krava u laktaciji dnevno da 850 din a uzme 450din za hranu. U zasusenju jede slabiju hranu bez lucerke ali daje tele koje vredi od 250 do 300evra... neka tele ode na troskove veterinara ... slame ... struje... vode... I td.. Znaci od Jedne dobre krave u dobrim uslovima drzanja... sa dobrom hranom ... ostane 400din dnevno.. na losu cenu mleka... Moj drugar je pola godine u ekstra klasi dobija preko 52 din sa premijom... znaci dobra krava da cisto 100evra mesecno... 12 meseci 1200evra godisnje plus subvencija od 20 hiljada.Neka subvenciju da za radnika... da sebi olaksa posao i neka od tih 1200evra godisnje 200ide na troskove amortizacije i ulaganja u smestaj... dolazimo do cifre da na 20krava ima jedna familija 20hiljada evra cistih para godisnje... Malo li je!!? Uvek tu ima zamene krava ... po neki vanredan slucaj ... mlade junicice koje samo jedu a ne daju... ali sve je ukalkulisano u trosak. Ja kupim bika ... pojede hrane kao krava.. i na kraju tova imam na solidnu cenu sa subvencijom 250 do 300. E sad vidite isplativost posla. O tezini posla da ne pricamo jer sam ukalkulisao radnika.. Jedino provedeno vreme je vece u muzi nego u tovu ali svako bira ono sto zeli i koloko zeli. Meni je zadnja varijanta da drzim krave .. ali ako cena junadi pocne paqdati to je jedina i zadnja solucija. Slusam kuknjavu i eto bas sam uradio ekonomsku racunicu i zatvorio sve moguce troskove po toj racunici. Hvala!!!

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Krava sa tom laktacijom nemoze da jede 13% proteina, nego 18%. A nisi racunao silazu, koliko treba uloziti u oranje, setvu, vestak, seme, hemija, gorivo, siliranje ili berba... Sve to nemoze rucno nego treba mehanizacija da se kupuje, odrzava, obnavlja.. Da se kupi gotov koncentrat kosta malo vise, to mogu da iznesu oni koji kupuju, ja stvaro neznam trenutne cene koncentrata.. A gde su bolesti, pobacaji, los estrus, nekoliko osemenjavanja, lecenje krave, teleta, mleko u karenci, gde su papci??? Ima tu jos mnogo troskova.. Ali ima i neka zarada..
 
Cena gebievog kocentrata od 18% iz plavog jeftinijeg programa iznosi 32.74 dinara, tako da je ova kalkulacija daleko od tacne!
 
Nazad
Vrh