Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

evo jutros stigo obavestenje od mlekare lazar da od prvog cena mleka pada za 9,6 dinara za velike farmere , pa ce sada litar mleka da se isplacuje po 28.08 din sa PDV, a za male proizvodjace 21,6din., ovo ja prava KATASTROFA
Sta je sa tom mlekarom? Cuo sam da im mnogo lose ide i da jedan deo farme otkupili nemci i prepravljaju za prasice, koliko je to tacno?
 
ma njima ide nekako ali nama nikako , oni sigurno nece da izgube lepo su oni sve to izracunali i preracunali , tesko nama crno nam se pise ako ovo ovako potraje, ljudi su podizali kredite kupovali junice od te iste mlekare pa ceni od 280 000 pravili objekte kupovali masine a sad kad treba da se vracaju krediti naglo obale cenu mleka pa ti misli sta da radis , ili da podizes nove kredite da vracas stare ili da isprodajes sve i da se prijavis u socijalno da trazis socijalnu pomoc .
 
da se pohvalim imlek isplatio mleko 23 dinara, ozbiljno razmisljam da podignem neki kredit koliko daju na menicu pa sve rasprodati i zemlju i stoku i mehanizaciju pa pravac eu
 
nemoram sa sirijcima, imam drzavljanstvo eu ali kad sam rodjen ovde i volim svoju zemlju. cesto sam u austriji lepo otic na par dana, bojim se da bi ja tamo na duze vreme poludio mada i ovde na ovu cenu mleka

- - - - - - - - - -

samo somatske 415000 osnovna cena 24din
 
Ovih dana veći proizvođači mleka koji sarađuju sa Imlekom (pod tim se podrazumeva da su imali prosečno bar 100 kg mleka dnevno u prethodnoj godini) su dobili obaveštenje da se organizuju sastanci na kojima će se ponuditi određeni aneksi ugovora. Ovo su nezvanične informacije, u aneksu ugovora će biti ponuđeno da se cena mleka usklađuje sa cenom u EU četiri puta godišnje, sistem isplate još uvek nije najjasniji ali procena je da će cena mleka pasti. Ko ne prihvati aneks ugovora imaće fiksnu vrednost za kg mleka koja će vrlo verovatno biti niža od trenutne cene koja im se isplaćuje. Jel ima neko još neka saznanja?
 
12540196_1106191756081611_1172628361_n.jpg
 
Nazad
Vrh