Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Mislim da se radi o nekom proseku i trenutno je to negde mislim oko 31,2 dinara. Nemojte uzimati ovo zdravo za gotovo, malo sam gledao i to je neka cifra koju sam našao.
 
Mislim da je to mleko za cenu kvaliteta u EU a to je naša ekstra klasa. E sad da li će i na koji način dodatno stimulisati cenu nije ni njima najjasnije, tj u razgovoru sa ljudima iz Imleka nisu mogli u potpunosti da mi objasne.
 
Ja imam informaciju da se cena povecava na 38,2 dinara za ekstru klasu i da se ide na uskladjivanje cene sa cenama 28 referentih zemalja eu u kojoj posluje imlek i otkupljuje mleko. Time se postize fiksna cena mleka i nece se menjati. Ukoliko se cena poveca,mi zadrzavamo cenu od 38,2 dinara,i time stvaramo pretplatu ka mlekari koja se prebija kad se trzisna cena mleka spusti ispod 38,2 dinara,tad mi i dalje zadrzavamo cenu od 38,2 dinara jer imamo pretplatu kad je mleko bilo skuplje i time se sprecavaju oscilacije cene sirovog mleka. Time nas mlekara kako sam razumeo stiti. Vise detalja nemam,a takodje da li je ovo sve tacno,cekamo sastanak kad cemo sve saznati.
 
Nisam siguran da baš Imlek posluje u svim tim zemljama, možda investicioni fond koji je vlasnik Imleka od skora. To je korektna varijanta onda, slično mi je pokušao objasniti čovek iz Imleka ali ga nisam razumeo baš najbolje, tek sad shvatam suštinu. Malo su i oni zbunjeni.
 
Nije to lose kako mi se cini imas neku kalkulaciju fiksnu cenu, pa kom se isplati neka radi.
 
Malo je sve zbunjujuce u vezi ovog sto nam se nudi,ni ja sam nisam nisam siguran da posluje,mozda je i tako kako kazes,ostaje nam da cekamo sta ce nam konkretno ponuditi na tim sastancima. Naravno,ovaj ugovor ne mora da se potpise,ali se onda totalno podleze riziku trzisne utakmice,a mislim i rizika da mu se mleko ne otkupljuje,a da ovo nudi neku sigurnost sto je meni sjajna vest. Da neko konacno makar malo brine o seljaku i svom kooperantu.
 
"ZZ DRAGINAC" koja otkupljuje mleko za Loznicku mlekaru ne isplacuje mleko proizvodjacima od novembra, do tada sve bilo korektno sto se isplate na vreme tice, proculo se da se direktor zadruge kocka nasim parama, ne javljaju se na telefone, kada dodju po mleko samo kazu bice placeno, a sa obzirom da duguju i za malinu, kupinu i soju, nece biti dobro.. inace zadnja cena bila 24 dinara... A mlekara njima redovno isplacuje..
 
Danas sam čula da Niška skida cenu ne znam koliko i zašto a ni dokle ćemo izdržati jedno mogu da kažem sa sigurnošću :žilav smo mi narod IZVUČIĆEMO se
 
Bar ti znaš poslovicu nazovi me grne (šerpa) ali nemoj da me razbiješ , nije mi bitno ime neka uzimaju mleko ,plaćaju, nemoj da diraju cenu u minus ,a meni će uvek biti NIŠKA.
 
Jel bio neko sa foruma na taj sastanak sa imlekom

Bio sam ja. Nista drugacije nije receno nego kako sam vec pisao. Jedino sto sam cuo novo je da svi mogu da predaju mleko,ali ko ne potpise ovaj aneks ugovora,cena mleka ide za 4 dinara dole i cena mu se formira prema trzisnim cenama. Ko potpise aneks ugovora,zadrzava postojecu cenu mleka koja ce biti bez pada cene mleka jer ce biti uslovljena kako sam ranije pisao.
 
Bio sam ja. Nista drugacije nije receno nego kako sam vec pisao. Jedino sto sam cuo novo je da svi mogu da predaju mleko,ali ko ne potpise ovaj aneks ugovora,cena mleka ide za 4 dinara dole i cena mu se formira prema trzisnim cenama. Ko potpise aneks ugovora,zadrzava postojecu cenu mleka koja ce biti bez pada cene mleka jer ce biti uslovljena kako sam ranije pisao.

Kod nas jos niko ne spominje ovakve ponude Mlijekoprodukta, a i oni su u vlasnistvu istog fonda kao Imlek.
 
Slicno je to kao kod Vas, znaci nasa mljekara je u vlasnistvu Imleka.
Uslovi da bi se predavalo mlijeko su standardni, treba da su sprovedene veterinarsko zdravstvene mjere na farmi, da su ispunjeni higijenski uslovi, kvalitet mlijeka je bitan i za otkup i kod placanja. Cijena se formira na osnovu mlijecne masti, proteinske vrijednosti, mikrobiologije i kolicine predatog mlijeka, te ispunjenosti uslova za tzv.eu mlijeko. Mljekara redovno placa sto je veoma bitno. Ja sa svojih 400 litara dnevne proizvodnje extra mlijeka dobijem cijenu od oko 0.64 KM sa pdv-om.
Pitajte sta te jos interesuje.
 
Nazad
Vrh