Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Juče i danas sam malo bio na farmama po Centralnoj Srbiji i Vojvodini, svi otkupljivači mleka su snizili cenu, a primetio sam što je manja mlekara više su smanjili. Jedna ozbiljnija mlekara je snizila cenu čak 5 dinara. Mislim da se farmerima uopšte ne piše dobro, jer su toliko iznureni finasijski i država nema sredstva, volje ili čega već da ih zaštiti tako da nije nam svetla mlekrska budućnost. Inače konkretno kod mene Imlek je cenu skinuo sa 38,2 na 35,5 din/kg.

Kod nas 27 a ista držasva.To su drastične razlike koje su monopolisti napravili i na taj način nas kontrolišu.
 
Kod mene vecina malih mlekara je prestala i da otkupljuje mleko,jad i beda. A inace meni jedna od njih za mleko duguju celih 5 meseci.Propadosmo mi ko m..a kroz pocepane gace.
 
Koliko ja vidim ovo postaje skup sport ,jos sad sa jednom kravom imam i zdravstvenih problema i samo se pitam na svu ovu bedu sta ce biti do kraja sa njom.
Na ivici sam da pocnem polako dizati ruke od ove zanimacije ,al onda dolazi neizbezno pitanje "a sta sad?" jer ne vidim ni u jednoj sferi ovog naseg posla neki prosperitet.
 
Nažalost može se desiti i da propadnemo skroz, najgore je što čitavu situaciju diktira uticaj viškova mleka iz EU, koji će biti samo veći. Uvek sam bio optimista, i znam kako se dolazi do kvalitetnih grla i koliko je teško sve to rasprodati, ali bojim se da će mnogi morati da se suoče sa tim u narednih par godina, ovo mislim na nas male.
 
Gledam susednu Bugarsku- malo po malo i unistili su proizvodnju. Od Slivnice do Sofije zemlja neobradjena.
I evo ih subotom opsedaju pirotske mesare i pijacu u potrazi za zdravim mesom i proizvodima od mleka.
Na zalost i u Pirotu se sir uveliko pravi uz dodatke palminog ulja, zalatina, izbeljivaca, ( i to onih ne za prehrambenu nego hemijsku industriju )...
 
Inače konkretno kod mene Imlek je cenu skinuo sa 38,2 na 35,5 din/kg.
Ista situacija. Samo je proslog meseca kod mene bila 38,60 sa PDV. Sve se vise pocinjem pitati ko je ovde lud? Nista ne mozes da radis,a da te neko ne j..e u koliko toliko zdrav mozak. Mada,cena mleka mi i je i dalje rentabilna,na nju se ne bunim,valjda je to zbog visoke mlecnosti krava. Bunim se samo na sve ostalo.
 
Pa od 01.05.2015 imlek dao nov cenovnik , je skino cenu odprilike za 2 din tako da je max cena 39.75 a bila je sa stimulacijama 41 .99
 
evo jutros stigo obavestenje od mlekare lazar da od prvog cena mleka pada za 9,6 dinara za velike farmere , pa ce sada litar mleka da se isplacuje po 28.08 din sa PDV, a za male proizvodjace 21,6din., ovo ja prava KATASTROFA


bruka citam i neverujem e 21.6 dina nema cips da kupis a kamoli sta drugo .

Jasna poruka da zatvorimo radnju. Ja sam to već uradio i sveo na 2 krave za sopstvene potrebe i šire porodice...
Ne znam kolege kako imate računa dati za 22 din?
 
pa dobro ako imas 2 kolko si imao i kako ces dalje da zivis ? jedino ako imas vise zemlje .pa da prodajes zitarice
 
Na 21rsd nema ekonomske isplativosti.Treba polako kupiti papire .za socijalu jer definitivno hoće da nas unište.
 
Ljudi ne znam šta da vam kažem, previše je ozbiljna situacija. Sa tom cenom koju dobijate nema nikakve perspektive u proizvodnji mleka. Inače Imlek je smanjio za dodatnih 80 para od sutra,tako da je osnovna cena za ekstra klasu od 31,2 din /kg.
 
Nazad
Vrh