Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Verovatno Turska ima velike subvencije na mleko, ali sacekajmo kolegu da odgovori. Zanimljivi podaci.
 
pa tako da prijatelj ima farmu u luksemburgu,ja licno seo u auto u decembru mesecu i otisao za austriju na jednu farmu,a zivim 7km od madjarske 24 aprila bio kod njih na jednom od najvecih izlozbi stoke u madjarskoj moze se reci da sam vise u eu nego u srbiji tako da informacije su sigurno tacne
 
Mogli smo i o tom, da sam ja više u EU od tebe i nigde nema tih cena o kojima ti pričaš.
 
pa onda reci mi koja je cena mleka u madjarskoj ako nije 140 forinti koja je cena mleka u austriji ako nije 44centi i koja je u luksemburgu ako nije 48 centi
 
necu da tvrdim da je danas ta cena mleka ali u decembru sigurno bilo toliko koliko sam napisao a prije sat vremana sam stigao kuci iz madjarske mali tamo ide u skolu i tamo je pala cena 120 forinti 295>1eur
 
Sve vise radis mislis vise ces zaraditi,ustvari vise gubis....Mesecno za mleko na moju kolicinu 23.000 dinara manje dobijam sa novom cenom 2,5 din manjoj..
 
Pa nije bio lud joza sto je poropisao po 10h po domacinstvu svima lepo a imas i vremena da odmoris a danas puste oci niko nenarani samo daj daj i za desetak god nema te nigde.
 
Kod mene ne otkupljuju mlijeko od proizvođača sa dnevnom količinom ispod 100 lit.Već 5 dana muke sa mlijekom,1 kravu sam uspio već da prodam jedino je još nisu otjerali,1 prestajem da muzem od 1 juna, 1 mi ostaje na muži, dok se 1 junica treba da oteli oko 10 juna,i još 3 junice stevane,da Bog da da dočekam da se istele pa pijaca,a ćale mi se razbolio pa sam radim malo oko stoke, pa malo u firmu:sta:
 
Драганбили са ким радиш,којом млекаром?На састанку у Србцу је и било речи да ће ове и наредних година да се све ради да мали постепено отпадну,тј ти без лактофриза и испод 100л.То је Млијекопродукт(Имлек)све закувао и замесио.
 
Кажем вам,Имлек нам је то све свима закувао,тј не директно он него његови власници а сви знамо ко су они и какав нам монопол убацују под нос...Биће борба дуга и непрестана,бар са ове стране Дрине,већ се организују неке ствари,чак и о блокадама и протеривању страних млекара.
 
U mom kraju su krajem marta bili prestali sa otkupom mlijeka od pojedinih proizvodjaca zbog loseg kvaliteta, negde sredinom aprila par dana nisu otkupljivali od nikog zbog nekih kvarova u mljekari, posle toga su poceli normalno sa otkupom.
Mlijekoprodukt je otkupljivac.
 
Mlekara Farmad Vrdila snizila cenu za 2 din a masna jedinica 3.9,tako da ce sada osnovna cena biti 27.9din.
 
U mom kraju su krajem marta bili prestali sa otkupom mlijeka od pojedinih proizvodjaca zbog loseg kvaliteta, negde sredinom aprila par dana nisu otkupljivali od nikog zbog nekih kvarova u mljekari, posle toga su poceli normalno sa otkupom.
Mlijekoprodukt je otkupljivac.[/

Vec nekoliko dana se neotkupljuje mlijeko od proizvodjaca koji imaju manje od 50 litara dnevne proizvodnje, do daljnjeg je na snazi ova mjera. Bar je tako u mom kraju. Mlijekoprodukt.
 
Драганбили са ким радиш,којом млекаром?На састанку у Србцу је и било речи да ће ове и наредних година да се све ради да мали постепено отпадну,тј ти без лактофриза и испод 100л.То је Млијекопродукт(Имлек)све закувао и замесио.
Mlijekoprodukt iz Dubice,počeli su da otkupljuju ali navodno su ograničili komšiju koji sakuplja mlijeko,kod mene ovi što imaju laktofrize ne svi ali većina kupuju mlijeko po 60 feningi od ovih manjih koji neće da se bakću sa uzorcima pa tako imaju preko 100 lit. dnevne količine,i neko ko preda 5lit dnevno od njega ide a ja sa 40 lit. ne mogu da predajem...
 
Mlijekoprodukt iz Dubice,počeli su da otkupljuju ali navodno su ograničili komšiju koji sakuplja mlijeko,kod mene ovi što imaju laktofrize ne svi ali većina kupuju mlijeko po 60 feningi od ovih manjih koji neće da se bakću sa uzorcima pa tako imaju preko 100 lit. dnevne količine,i neko ko preda 5lit dnevno od njega ide a ja sa 40 lit. ne mogu da predajem...
Земљаче зајебана ситуација ал ваљда буде неко светло на крају тунела.
 
Nazad
Vrh