Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Ta manite se zajebancije nije ni meni do toga ja sam sve svoje zasusio i pravac pasnjak do zime a posle videcemo dotle ce se valda uspostaviti ova izvozna sansa s Kinezima i ako ovako nastavi do kraja godine necemo ni imati sta da muzemo.
 
Kakva crna zajebancija ,ovo je horor uzivo....
Puko sam na svinjama ,bikovi evo i oni pali na 1.85-1.9 ,za mleko stalno ocekujem kad ce ga definitivno otkazati.
Situacija je takva da spavam k'o beba ,sat spavam -sat placem:osmeh:
A sto se Kineza tice , bojim se da ih ne zatrpamo nasim silnim mlekom k'o Ruse svinjetinom.
 
Ma to sa Kinezima je izgleda samo opticka varka, ali daj Boze da bar to krene...
Mislim malo mi nelogicno, nasa deca ce da piju mleko koje se uvozi u prahu, a nase domace sveze mleko ce da piju Kinezi koji su udaljeni 10 000 km...
 
To je izjavila ili odvalila ministarka polj. i samim tim dokazala koliko ima logike u njenoj izjavi i koliko se ona stvarno razume u poljoprivredu, a da je njima stalo do ovog naroda i zemlje prvo bi iskoristili izvoznu sansu ka Rusiji .
 
Pre par dana sam čuo da su u EU ukinuli kvote za mleko kako bi mogli da se takmiče sa amerima i australijom na ogromnom azijskom tržišu. Tako da će nama Kina biti šansa kao i Rusija za svinjsko meso.:zli:
 
A da bi izvozili junetinu , potrebna nam je krava sa kojom ide mleko , ako uskoro ne resi se ovo sa mlekom ode sve u propast niko nece drzati krave , nema junadi ...
 
Svi mi pricamo propalo nam sve zivo komplet poljoprivreda otisla u tri pm ali nikog to ne dotacinje.Pre dve godine u sabirnom laktofrizu je bilo oko 1500l dnevno mleka da bi danas bilo oko 200l i to nam naravno nista ne pokazuje, kod mene u selu nemozes naci da kupis bika ili tovljenika od 200kg ima po koje jagnje i prase a ovakva situacija je verovatno i u vasim krajevima i to je dokaz koliko napredujemo.
 
Niko nece vodi racuna o tome , posle ce biti smanjen stocni fond , treba da se poveca fond ovo ono , a na kraju niko se ne trudi da spreci smanjenje stocnog fonda , nego po obicaju da sve upropastimo pa cemo obnavljati ...
 
Da se pridruzim temi. Mlekara Kuc kod nas u Jagodini trenutno placa 29din, poredjenja radi proslog meseca su placali 34din/lit.
 
Rtv.rs:

[h=1]Млеко из ЕУ "потапа" домаће фармере[/h]СУБОТИЦА - Увоз млека у праху из ЕУ у време када се, само у Војводини, дневно производи вишак од 200.000 литара, мали фармери доживљавају као конкурентску битку у којој немају никакву шансу да се изборе на домаћем тржишту.

Млекарска индустрија у Србији пашће на колена пред налетом европске реке млека, која прети да потопи домаће тржиште, сматра Јосип Дулић, фармер из Ђурђина, који се више од две деценије бави овим послом, а годишње испоручује око 600.000 литара млека.
"Данас нама улазе производи који су далеко јефтинији него што је произвођачка цена и ми, нормално, не можемо да им конкуришемо. У Министарству кажу да не могу на то да утичу. Није тачно. Закон даје могућност да заштитимо нашу, домаћу производњу, само што то, неком, очигледно, није у интересу“, каже Јосип Дулић.
krave-krava-ispasa-stocarstvo-rtv-(jan-valo)-jpg_660x330.jpg
РТВ (Јан Вало)

Овај фармер из Ђурђина, који има 170 крава за мужу, каже да су, уз увоз сира, маслаца, а сада и млека у праху из Европске уније, мала српска газдинства осуђена да изгубе битку у конкуренцији, а док наше млеко буде просипано, домаћи потрошачи ће пити страно, и то горег квалитета.
"Недавно је Европска унија забранила Босни и Херцеговини извоз 23.000 тона свежег млека. Значи, они нису хтели да га приме у ЕУ, али је зато, то исто млеко, завршило у Србији. Српском детету и народу то може да се "прогура", он може да то попије и поједе", констатује огорчено Дулић.
Јосип Дулић, који је и члан Централне асоцијације произвођача млека Војводине, каже да је сточни фонд са милион грла током деветесетих, прошле године пао на свега 300.000, а да чињеница да се млеко увози из Европске уније у ситуацији када се, само у Војводини, дневно производи вишак од 200.000 литара, значи да домаћем млеку долазе – црни дани.

 
Da, sada u ministarstvu ne mogu da utiču na uvoz mleka zato što neki njihov tajkun to mleko i uvozi...
Ista je priča i sa izvozom recimo kukuruza,žita zabrane ga,otkupe po maloj ceni zato što mali poljoprivrednik ne može da čeka bolju cenu a onda kasnije otvaraju granice...lopovi...
 
Nazad
Vrh