Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Drugim recima, ako nema zaloga na zemlju uzimaj Laki i ne okreci se:haha:
 
Mlekara Milovanovic od 1.marta postavlja donji limit od 20lit. Inace spustili su cenu za 1.5din ,sad je 25.8din ko donsi do 30lit ,28.5din za kolicinu preko 30lit i 30.5din za kolicinu preko 50lit.
Po svemu sudeci priozvodjaci do 5 krava idu pod led do januara sledece godine , a od januara prestaje otkup po sabirnim mestima vec samo od onih koji imaju kolicinu za laktofriz.
 
samo da kazem,u januar mi je reko drugar da cena mleka ide 2 din manje u februar,a danas u emisiji dobra zemlja izašo prilog niške mlekare kako nema kvalitet mleko,i kao neće da otkupljuju,znači spremaju vas za pojeftinjenje,prošlu godinu su bili mikotoksini ,predprošlu somatske ćelije, a ovu ...nezna seljak da čuva.
 
Milovanovic sada ima bolju cenu nego Zlatiborska mlekara...
Nama je Zlatibor zadnju isplatu platio po 29.80 za kolicinu preko 120 l.
Milovanovic kod nas na terenu ima jako raznolike cene ,izgleda po principu kako se s' kim dogovori.
Na primer ,otkupno mesto u Bogaticu priznaje 4%mm ,dok otkupno mesto Glusci 4.1%mm .
Uzima od dva proizvodjaca koji imaju oko 150lit dnevno i jednom placa 31 din ,a drugom 33 din.
 
Znači ipak ima onog što sam ja pričao postigni kvalitet i količinu i imaćeš i cijenu a ne odma rasprodavat ,znači vidi se da je razlika po litri i deset dinara što nije baš malo ja sam prošli mjesec imao 10637 litara puta tih 10 dinara razlike je 106370 pa vi sad vidite da li se isplati malo povesti računa da svi parametri budu na max.
 
Da kvalitet kolicina i jos samo kada bi krave tu pljunes tu se rodi krava od 40 litra mleka bilo bi idealno.... Samo da napomenem krava kosta 2000 evra koja daje 20-25 litra mleka.. Kod mene su placali kravu koja se muze u paritetu: 100 evra po litru mleka, znaci ako krava ima 10 litra kosta 1000 evra, ... Nego da vam ispricam jednu novu da kazem ''stvar''. Politicari u mojoj opstini ne dozvoljavaju Vet. stanicama da nabavljaju seme bikova koje daju vise od 30 litra po ddanu, i ne dozvoljavaju umaticenje Holstajn friz krava... To znaci odem ja kod nekog kolege kupim umaticenu kravu ako je simentalka moze ostati umaticena i dobicu od drzave tih 20 hiljada koliko daje po umaticenoj kravi, a ako je krava holstajn moze licno Premijer da je umatici moja sluzba u mojoj opstini to nece uradi... Zivela poljoprivreda!
 
Da kvalitet kolicina i jos samo kada bi krave tu pljunes tu se rodi krava od 40 litra mleka bilo bi idealno.... Samo da napomenem krava kosta 2000 evra koja daje 20-25 litra mleka.. Kod mene su placali kravu koja se muze u paritetu: 100 evra po litru mleka, znaci ako krava ima 10 litra kosta 1000 evra, ... Nego da vam ispricam jednu novu da kazem ''stvar''. Politicari u mojoj opstini ne dozvoljavaju Vet. stanicama da nabavljaju seme bikova koje daju vise od 30 litra po ddanu, i ne dozvoljavaju umaticenje Holstajn friz krava... To znaci odem ja kod nekog kolege kupim umaticenu kravu ako je simentalka moze ostati umaticena i dobicu od drzave tih 20 hiljada koliko daje po umaticenoj kravi, a ako je krava holstajn moze licno Premijer da je umatici moja sluzba u mojoj opstini to nece uradi... Zivela poljoprivreda!

pa i u mojoj opstini se ne matice hf krave,samo simentalke
 
Dok god opstine ne budu vodili poljoprivrednici mi nikada necemo nista uraditi, ono sto su ocevi i dede napravili to je to, sada se moras aktivirati kroz politiku(stranku) da bi dobio nesto... Kada sam video kakve muljotine rade, i nikom nista, nisam verovao da su spremni ici tako daleko... Cena mleka, premija po grlu uopsteno sve vvezano za stocarstvo moras da primas da bi uspeo nekako... 10 krava 1500 evra-zarada na umaticenju... Premija sica 7 dinara, cena varira kao lastiz gore dole, blago receno nadrljali smo... Ako donose zakone, trce na farme od 200 i nesto krava, a opste je poznato da se zakon pravi tako sto uzmes prosek grla, a ne da se prave kako pojedinima se navije....Iskreno ne znam sta da radimo dzabe i silaza i senaza i jeftina hrana kada te zakonom drzava brise turn off ukida adio...
 
Nazad
Vrh