Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Stigao novi cenovnik Niške mlekare. Uvodi se mikrobiologija i u principu cena ide dole. Mnogo manje se sad forsira količina u odnosu na kvalitet. Veliki problemi će biti na otkupnim mestima, nema šanse da se ispoštuju norme. U principu meni nema drugog rešenja nego da odvojim moje mleko. Ostaje mi da mali smanjim bakterije i upadam u ekstra klasu a to mi dođe veća cena nego što sam sad imao. Samo još da vidim šta će biti sa ovomesečnim mlekom dok mi ne stigne laktofriz, ne bi bilo dobro da mi obračunaju po ceni prema zbirnom uzorku.
 
@Sava21

Ne znam tačno koji su uslovi za kazan ali sada imaju viška mleka pa kontam što više imaš to će ti pre izaći u susret. Evo ja čekam na kazan od 500l već 10-ak dana al nemaju nijedan slobodan.

@ Zarkov mali

Cenovnik važi od 1.2.2015. Postoje 2 verzije cenovnika, jedan za otkupna mesta, drugi za farme tj. individualne proizvođače. U principu si isti samo su na otkupnim mestima manje stimulacije i nema ekstra klase.
 
Koliko je potrebno litra mleka da bi se ostvarila ekstra klasa???

- - - - - - - - - -

Tj da li mlekara uzima nekome i 50 litra dnevno??
 
Kod imleka i somboleda je uslov min 150l dnevno da bi ti dali laktofriz ma korišćenje. Za ostale mlekare neznam sa ovima sam pregovarao i na kraju ostao kod somboleda.

Što se eksra klase tice ne bi trebala da bude neki limit u litrazi tamo sve zavisi od kvaliteta mleka


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@ Zarlov mali

Ne isplati mi se trenutno da kupujem laktofriz kad mogu da ga dobijem od mlekare. Ciljam na 500l da ne bih uzimao za par meseci veći ali mi trenutno paše i 300l koji mogu da uzmem kad hoću. A ako ništa drugo otkazujem otkup i koristim ovaj od 1000l što je trenutno kod mene :)
 
Do sada vam nisu uzimali uzorke od mleka? Da li možeš za taj period da zahtevaš da uzorkuju samo tvoje mleko? Koliko je meni poznato, Niška mlekara vas neće tako lako predati drugom, imate vi dobru litražu...
 
Od proslog cetvrtka mlekara Milovanovic prestala da otkupljuje u mom mestu tj uzima samo od par ljudi a u selima okolo neotkupljuje uopste.
 
Milane mleko koje se daje mlekari treba procediti kroz gazu, to vazi za one koji nemaju izmuziste i cije mleko ne ide direktno iz krave u laktofriz...Tada nema dlaka nema balege slame i slicnih da naglasim ''jezivih'' stvari u mleku...
 
Poštovane kolege stočari, živimo u istoj zemlji i manje ili više nas muče isti problemi. Ali, kada pogledam kriterijume koje od mene i mojih sugradjana, zahtevaju ovdašnje mlekare (Mlekoprodukt i Imlek) i ove prepiske o slami i ne daj Bože balezi u mleku, od muke se nasmejem. Ogradjujem se i izvinjavam ako su se neke kolege šalile u ovoj temi, ali ako nisu...:sta:
 
Nazad
Vrh