Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Ljudi ko zna zasto je to dobro sto nam ovo rade,kurtalisacemo se krava i sami znate koliko je to zahtevan poso koji zahteva angazovanje coveka 365 dana u godini a onda mozemo zapoceti neki novi biznis,unosniji npr.ako legalizuju kanabijus bice to mnogo unosniji biznis od cuvanja krava.
 
KAd se zavrsi registracija gazdinstva, znacemo tacno sta nam prestoji za ovu godinu... Ovim uvozom iz EU samo si resili da male proizvodjace verovatno one ispod 100 litara dnevno 365 dana u godini da jednostavno sutnu u zaborav..... Nikog zivog ne interesuje mali, da li je mlekarstvo ili tov nema veze... Mi smo mala drzava broj stanovnika kao prosecan grad u dobrorazvijenim zemljama, pa nas niko ne sisa ni dva posto... Mleko ce ici dole, ako ne nadju mlekare trziste...
Krava pojede od 10 do 15 litara, tako da sve ispod 30 dinara je b a n k r o t i to vrlo brzi.. bam down!
 
Mleko iz te bolesne četvrt na analizu, kad stignu rezultati, pravac veterinar i bez problema se leči.. Kada bi ti mogao ispereš vime, kao što je Vojkan objasnio, bilo bi idealno.. Ja sam probao i nisam mogao da verujem, svaka čast čoveku..
 
stigla cestitka danas a u njoj pise ovako
od 50 do 110 lit dnevo predatog mleka 50 para
od 110 do 200 1
mikro biologija do 400000 iljade stimulans 10 posto.preko to 5 posto ako ima milion i vise cena po lit ide dole 2 dinara po kilo.i ono zadnje

voda ako nadju 2 posto 2 dinara ako nadju 5 posto 15 din po kilo manje .tako da ko voli nek izvoli.
 
I tu dolazimo do onog što ja kažem potrudi se da dovedeš sve do maximalnih granica i bićeš zadovoljan .evo sad sam pogledao zadnju analizu od 02.02 i izgleda ovako 4,4 mm,4,14 bjelančevina 30000somatskih stanica i 5000 mikrorganizama to kad vam bude standard a uopšte nije problem to postići onda će sve biti ok.a onu stavku o vodi u mlijeku je suvišno i komentarisati
 
stigla cestitka danas a u njoj pise ovako
od 50 do 110 lit dnevo predatog mleka 50 para
od 110 do 200 1
mikro biologija do 400000 iljade stimulans 10 posto.preko to 5 posto ako ima milion i vise cena po lit ide dole 2 dinara po kilo.i ono zadnje

voda ako nadju 2 posto 2 dinara ako nadju 5 posto 15 din po kilo manje .tako da ko voli nek izvoli.
Da li imas vodu u mleku ili ne , to ce Vozaci mlekare da steluju. Kad im treba para, sipaju vodu
 
e druze bas bi voleo da se nekad sretnemo.ja se nadam ako dodju bolja vremena.sigugurno ako ne ti ja,:ppozdrav: da ce bog

- - - - - - - - - -

nemam. ako oni steluju to ce vidimo nije mi sam jasno jednom uzo bila 4 .05 drugi put 3 .65 3 put uzo mora ga pitam ujutru
 
Kod nas se priča da će cena mleka sa 30 pasti na 27 i da će opet biti uvedene kvote.U pitanju je Mleko-produkt Zrenjanjin.Kakva je situacija kod ostalih mlekara.Ovo izgleda polako postaje sve ozbiljniji problem.Dileme nema-Poljoprivreda ih ne zanima.Pored niskih cena tovljenika pa sad i zajebancija sa mlekom,ne treba velike škole da bi se izvukli zaključci.
 
Nazad
Vrh