Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Ljudi jel imate problema sa otkupom mleka? Izgleda da postoji vec sad visak mleka na trzistu, e sad da li je bilo uvoza, ili slabo se izvozi ili opada kupovna moc gradjana, uglavnom nesto se desava. A ako vec sad ima viska, sta ce biti na prolece ne smem ni da pomislim..
 
Verovatno gradjani Srbije vise vole EU mleko nego nase proizvode, nasim gradjanima nas seljak da izvines na izrazu smrdi na krave.... Ja kada cujem da tako ogovaraju, a da pojma nemaju licno bi im umazao mleko sa balegom da piju!!!
 
Tako se vise osecaju Evropski,a ista nas je..e pa nam usi zavrce, bilo je i gorih momenata npr. kad je cena mleka i kukuruza bila ista (29 din kg litra).
 
Ako svi smanje cene mleka onda cemo preci na drugu granu... Krava pojede od 8-13litara zavisi da li kupujes proizvodis hranu, placas neke poslove u toku godine ili ne... Za 10-15 litra puta 20 dinara puta 30 dana ja necu raditi.
 
Ako je ta druga grana u okviru poljoprivrede, molio bih te da to podelis samnom, posto bi I ja nesto da radim ali ne znam vise sta. Od ratarstva sam odustao, radim samo svoju zemlju, povrtarstvo sam batalio posto nemam kome da prodam povrce, jer nisam konkurentan maxiu disu... Sa svinjama je ocajno, pa sam mislio da opet nabavimo krave... stvarno vise ne znan sta bih mogao! Ako je mleko zaista 19 dinara I ako ukinu premiju, ja stvarno ne vidim razlog zasto bi neko drzao krave. Ne znam sta bi drugo trebao da radi da bi mogao da isfinansira taj hobi.
 
Sta mislis o proizvodnji lubenica??

- - - - - - - - - -

Da ne pravimo off topic, ako hoce mleko neka ga plate, ne pada mi napamet da povecavam broj grla kao sto sam planirao ako misle tako da placaju....
 
Somboled isto smanjuje otkupnu cenu od prvog za dva dinara. Umsto 28 bice 26 osnovna cena


Bez obzira na to koliko godina imamo, uvek nam je potreban razlog da ujutru ustanemo iz kreveta
 
Nezvanicno, Niska mlekara i Lazar Blace smanjuju otkupnu cenu mleka za 2 dinara.
Ako neko zna preciznije neka javi.
 
Imlek još uvek ne najavljuje smanjenje cene. Prethodni mesec naše mleko je koštalo 39 din/kg bez državne premije. Mada vidim da su prodati, da je ušao novi investicioni fond u vlasničku strukturu i kakva je država i tržište ništa nas ne može iznenaditi.
 
Postovani gospodine Vucicu ja bih vas zamolio da mi ustupite jednog arapina na muzu da se ne bi sekirao oko cene mleka.
 
Stiglo obavestenje od Suboticke mlekare da ko ne bude imao mleko kvaliteta 600000 ili manje som. celija i milion bakterija da mu nece otkupljivati mleko prvo 6 dana a za kasnije ko zna,naj..ali smo smo!!!
 
To kod nas u Imleku važi odavno, baš skoro komšiju su isključili na 7 dana jer je imao neki sulud broj mikroorganizama... ovo su idealne prilike da se poradi na kvalitetu sirovine. Konkurencija smanjuje cenu, a oni to neće nego povećavaju zahteve za kvalitet sirovine, tako da mi to ne vidimo ali profitiraju, što je opet skroz ok.
 
I je li to bas striktno tako?sta se desava ako neko ima npr.800000 somatskih celija a dozvoljeno je 600000 a bakterije u extra klasi?
 
Nije bilo do sada skroz striktno, prvo bi išlo usmeno upozorenje, pa jednokratno isključenje pa 7 dana isključenje. Mi smo kuburili sa mikrobiologijom od 2008-2012. godine, više ljudi je imalo zajednički laktofriz pa je to teško iskontrolisati. Mi smo imali najviše mleka i od 2012. imamo svoj i od tada nema problema. Zadnji uzorak od pre mesec dana je 20 000 CFU i 156 000 SC, nikad bolji uzorak što se tiče somatskih ćelija nismo imali. Ali npr njih su isključili pre neki dan zbog mikroorganizama, mislim da su imali preko 1 000 000, što je suludo...
 
Ja imam oko 600l dnevno,ali imam problema sa sc,mikroorganizni 10000 super,ali somatskih oko milion,moracu uraditi analizu i prodati par problematicnih krava.
 
Nazad
Vrh