Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

razmišljam da počnem da dajem mleko mlekari iz petrovca,neznam kakvi su oni za plaćanje
 
Ja koliko znam samo vodonosama se spusta cena mleka, bar kod mene u mom kraju, a ja sam rekao ovima iz mlekare, svi koji daju tj sipaju vodu u mleko krivicna prijava da se podnese, ali oni ne zele da idu u tu krajnost!
 
Bez premije u mom kraju je 32 dinara... Ali da ti kazem, da nikada u zivotu niko od nas u kuci nije sipao vodu, pojedini su na kontu zadruge sipali na 1000 litra mleka 200 litra vodu, izradili stale kupili masine, mi nismo, mleko ide cisto i ici ce dok god radim sa kravama. JA sam uvek govorio da i u Mlekari ima voda ne treba da je mi sipamo, ...
Znas licno mi smo prodali plug za imt 539 prodali tanjiracu prodali kravu simentalku od 8 litra mleka prodali tele donirali jos 500 evra otisli u pkb-korporaciji i kupili jednu kravu hostlajn koja je imala po papirima 25litara, a kod nas je imala 32litra... U mojo kuci nema ni plate niti penzionera, a u selu 99% nesto imaju... Sve sto imamo je od poljoprivrede, i zato kazem da svakom ko sipa vodu treba krivicna prijava, kada sam ja mogao da ocistim dvoriste i kupim kvalitetno grlo mogu i oni koji imaju vise od mene, a sto nece da kupe??? Pa nece jer takve krave zahtevaju vise angazovanja, nisu kao simentalke od 8 litra do 10 litra mleka, tri meseca sto cuvas tele tele popije 90% mleka muzu ih dva puta dnevno (mi nase tri puta dnevno) U svakom trenutku mogu da recimo ostanu duze u njivi i da rade a ja moram da se vratim kuci do 2 sata i da pomuzemo krave, oni uzmu 400 evra za tele staro tri meseca ja za takvo tele uzmem do 300 evra i plus 1000 litra mleka puta cena pa i premija, a oni opet kazu da cuvam guljavo kravce od 5 litara i da u ostale kante sipam vodu, to je njihova prica ostalih ljubomornih(kucica) mestana koji cuvaju simentalke, oni ne kupuju koncetrate daju 3 kilograma kukuruz i 2 kilograma psenicu ja kupim koncetrat a kada nemam dajem 3kilograma ili psenice sa jecmom ukupno ili samo jecam... JEr znas ako bi kojim slucajem kupili kvalitetna grla onda ne bi mogli da tracare podjebavaju i smisljaju na koji nacin da zajebu nas koji radimo sa kravama, pa tako recimo dok sam ja bio u zetvu pola krompira su mi povadili srecom rodio je nenormalno pa imam i za sebe, ali za njih je simentalka zakon, i mogu da isu uz put niz put i da skupljaju traceve,sabiraju koliko si kante litra mleka dao pa racunaju koliko imas zaradu, tj koliko smeju da te zajebavaju, pa kada imas malo vise onda se povuku, kada imas manje onda i kradu i t d... I onda ti si najgori, neradan idt.... Medjutim mene prosto zabole sta ce oni da kazu, ja radim svoje opet iznova prikupljam sve masine, kvalitetnu stoku imam zasade voca cu prosiriti.... Da ne odlazim u off topic, objasnio sam ti kakva je situacija i nisam pisao da bih se zalio nego da bi shvatio zasto ja kazem da odredjeni ljudi koji sipaju vodu u mleko treba krivcna prijava... !!!!::jako_besan::
 
Ma slazem se da treba da se kazne , ali ne treba mlekara da kazni i ostale koji nose u isti bazen, ja imam trenutno 2 simentalke i dobre su jedna ima 16/18 litara a druga bije i do 28 litara zavisi od hrane.
 
To je super :)
Uvek treba teziti ka visem, a zahtevaj te od mlekare da kazne vodonose, a vama neka vrate cenu!
 
Jugi ko o cemu ti o vodi u mleku,nemoj brate da se nadjes uvredjen sto cu ovo napisati, ali u mom kraju postoji jedna izreka koja glasi ,,Kurva o postenju,vojnik o skracenju,,pa ti vidi.
 
Jugi ,nama stocarima treba krivicna prijava,zato sto od ljubavi prema stoci pravimo minuse ,i sto stalno mislimo bice bolje,.
 
Pa da su svi mislili i radili kao mi bilo bi bolje .Sad dobijemo otvorena vrata za trziste od 200 miliona potrosaca , a mi nemamo sta da prodamo.
Samo slusam price ovih nasih bandoglavaca koji nam kroje kapu i ne mogu da verujem svojim usima.
Kao sad nam pricaju imamo sansu ,samo ne znam za sta .
Mi smo trebali tu sansu da docekamo potpuno spremni ,a ne ovako kao da su goveda gljive u sumi pa padne dobra kisa i eto ih samo da ih uberes i prodas.....
 
Da uvek cu to da govorim jer ima bezobraznih koji to rade i onda nama koji dajemo cisto mleko spuste cenu doleeeeeeeeeeeeeeeeee. Ne brini cim budem podigao veci broj grla(10) i bice me briga da li je mleko dinar gore ili dole, litraza mleka pokrice mi tu cenu! Do tada uvek cu pricati o tome, jer mlekara spusta cene iz dva razloga: Nedostatak konkurencije i sipanje vode i ostalih hemikalija boze me sacuvaj!!!! Nisam uvredjen, ali mi je krivo sto zbog tih vodonosa posteni stradaju! Kurva nisam vojnik sam bio, a po tome kako se u svim temama vodi prica deluje da svi muljaju ali necu o tome.... Bolje je da ne dolazim neko vreme, na forum, da odviknem od svega!
 
Meni imlek isplatio po 36.5din extra klasa .... Samo kvalitetom moze se do cene, gledam po okolini kod mene ljudi sto su davali imleku zale se cena mala a kad im pogledas mikrobiologiju katostrofalna navikli nakaradno samo sipaj i nemarnost .
 
Mora i mlekara da zivi uvek nesto nadju da smanje cas mast skinu , pa ovo a dnevno imam oko 150 l mleka tako da nemam nesto na kolicinu....
 
Nazad
Vrh