Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

I kao vrhunac ili ti šlag na torti:
-aflatoksin od 1-og jula 0,05. ili katanac.
 
Zoran0230
Da li si mozda kontaktirao BB Company, mlekara im ima brend "belkino", i vecinu distribucije vrse kroz svoje maloprodajne objekte "perSu"? Siguran sam da ih ima i u Kikindi. Verujem da kod njh nije problem, ali ne znam cenu, ako hoces, mogu se ja raspitati, njihov generealni direktor je moj dobar drugar, pa ako nisi kontaktirao, mogu da vidim kakva resenja oni daju za ovu pogubnu situaciju. Verujem da nije neka extra cena, ali mozda samo za prezivljavanje ovog kriznog perioda, a ako potraje...
 
Zoran0230
Da li si mozda kontaktirao BB Company, mlekara im ima brend "belkino", i vecinu distribucije vrse kroz svoje maloprodajne objekte "perSu"? Siguran sam da ih ima i u Kikindi. Verujem da kod njh nije problem, ali ne znam cenu, ako hoces, mogu se ja raspitati, njihov generealni direktor je moj dobar drugar, pa ako nisi kontaktirao, mogu da vidim kakva resenja oni daju za ovu pogubnu situaciju. Verujem da nije neka extra cena, ali mozda samo za prezivljavanje ovog kriznog perioda, a ako potraje...

Nisam čuo za njih.
 
Ako moderatori smatraju da je reklama neka obrisu post, http://www.belkino.rs/
Ako hoces, kontaktiraj ih direktno, a ako hoces, mogu ih ja kontaktirati sutra prepodne i da stavim na forum informacije iz prve ruke, mozda ima jos zainteresovanih, mozda je dosta sada preslo kod njih, stvarno nisam upucen u njihovu situaciju sto se otkupa tice, ali znam da po celoj Vojvodini "peglaju", posteni su sto se placanja tice, mozrs i bonove za njihove maloprodaje da uzimas (mozes-nije moranje), samo je cena presudan faktor. Imaju i klanicu, tj preradu mesa, ali ne uzimaju zivu stoku, vec su im polutke ulazna sirovina.
 
Nema problema, sutra postavljam informacije na ovom mestu.

- - - - - - - - - -

Bio sam juce kod drugara, kao sto sam i mislio, posto je to nije problem lokalnog karaktera, vec generalno problem na nivou cele drzave, i njihovi kapaciteti su trenutno prepuni. Navodno se iz BiH uvozi neko jeftino mleko u prahu, 20 i kusur dinara ih kosta litra ako sam dobro razumeo. Kaze da je ludnica, da ih zovu ljudi i nude po 20 dinara samo da im uzmu mleko. inace njihova redovna otkupna cena je 31-32 dinara. Ako vam nesto znaci, a verujem da vi bolje znate, kaze da je ovo vec generalno praksa da svake godine dolazi do ovog problema u vidu viska sirovog mleka, i po njegovim recima, najvise dva meseca moze da traje. Pa budi pametan. Mislio sam da kod njih nece biti problem, ali su se vec viskovi vec delimicno slili, a one kooperante sa kojima saradjuju vec godinama, ne mogu da izostave. Mozda u neko bolje vreme...
 
Šta reći.Ogorčenost je velika.ne znam zašto se vlada ne umeša malo-zar im toliko znači stočarstvo.Već kolaju priče o prodaji (prvo o smanjenju) stoke.Nije dovoljno što nam je priroda uništila u ovim poplavama.Sad treba i mi da uništavamo svesno jer ne znamo šta ćemo sa mlekom.Ukoliko stočaei zglajznu,ne znam gde će se tu onda naći ratarstvo itd.
 
Niti je nekom stalo da se uredi stanje u ovom javnom WC-u od drzave,niti ce se ko toga prihvatiti.Primecujete li da sa svakom novom Vladom dobijamo samo gore jahace apokalipse i nista drugo.Sada ulazimo u totalitarizam i jednoumlje i sve me to asocira na neka mnogo losa vremena.

- - - - - - - - - -

Kod mene svakog meseca nove "stimulacije" u mlekarstvu.Jutros mi kaze ovaj sto sakuplja mleko da je dobio dopis iz Mlekare Leskovac za novu cenu sirovog mleka.Pa ce tako po novom stocari biti isplacivani sa 28 dinaru po litri mleka minimum 4 mm,a oni kojima je niza vrednost mm,ici ce ispod 28 dinara.I tako mi ovde za par meseci sidjosmo sa nekih 7 dinara po litri a da se jos nismo ni osvestili.
Cim je cena mleku pala ovako nisko,sada ocekujem da i u prodaji cena mlecnih proizvoda padne nekih 10%,da cena koncentrata padne isto toliko,kao i cena ostalog kabastog hraniva,da cena struje,naftnih derivata,semenskog materijala,zastitnih sredstava,djubriva takodje ode nanize,a drzava nam da bolje subvencije i premije kako bi se ispeglao ovaj disbalans u stocarskoj proizvodnji.
Mislim,ne znam vise sta reci za trenutnu situaciju,osim da im j...m mater svima validnima za nastalu iste.
 
Unapredjenje stocarstva!!! Sta to bese i kako izgleda? O ceni mleka nemogu vise ni da razmisljam jer su mi se na glavu stavili ovi sto unapredjuju stocarstvo, do skoro sam drzao kuci 30 goveda prosle godine sam jedan deo isterao na pasu tako da sad kuci imam 6 komada a ove ostale su van, odlucio sam se na takav potez prvenstveno zbog toga sto zivim u strogom centru sela preko puta parka i dom zdravlja ko god bi prosao stavljao bi ruku preko nosa jer su se svi pogospodili, mesna zajednica me nije opominjala.Na samom obodu deliblatske pescare napravio sam montazni objekat 22x6m, pored sam napravio prostoriju 4x4 od blokova da bi imao gde da sklonim agregat,pumpu za vodu,muzilicu itd. I evo inspekcije kako sam to bespravno podigao, toliko sam ljut na ovu pisanu zemlju da je to strasno, kazem ja inspektoru da je to da bi se zastitio delimicno od lopova a on veli ima ko je duzan da me stiti od istih.
 
To samo kod nas i ima.Neće oni ići na one K....e jer ostadoše i bez posla a možda i bez glave.Zato im mi služimo za lečenje kompleksa.Nije mi jasno kako mi uopšte i funkcionišemo.odakle nam snage i volje.
Živeo sam bolje sa 5,6 krava pre 5 godina nego sada sa 10. a i onda je bilo loše.
Nema srpska vlada u planu da sačuva stočarstvo (pri tome ne mislim samo na ovu nego i na sve prethodne).
Pada stočarstvo-pada kompletna poljoprivreda.

- - - - - - - - - -

Ljudi kakva je kod vas situacija,jesu li kvote na snazi.Ja sad već moram da mislim šta da radim-došao sam do 100-nak litara mleka.Ostaje mi ili da ga bacam ili da prodajem krave.Nisam pametan.
 
Ladno stiglo obavestenje od Suboticke mlekare da sada ponovo i oni proizvodjaci do 20l dnevno mogu ponovo da predaju mleko,pa koje je to izdrkavanje i izivljavanje nad narodom sramota!
 
Ovo u mlecnom govedarstvu je silovanje malog mozga nezasticenog seljaka.Danas je 21. u mesecu,a meni jos nema uplate za mleko,kao ni premije od pocetka godine.Mleko nam skinuli na 28 dinara,stimulacije za kolicinu takodje degradirali.Do skoro je bilo na svakih 1.000 litara mleka po 1 dinar stimulacije.Pa sam tako ostvarivao od 3 do 4 dinara po litri i imao prosecno 36 dinara za litar mleka.Sada,imam startnih 28 dinara,plus stimulacija na svakih 2.000 litara sa po jednim dinarom.Tako da trebam da dam 4.001 litar da bih dosao do 2 dinara stimulacije.Meni je na ovaj nacin umanjen mesecni dohodak za nesto vise od 200 eura,ili jednu prosecnu srpsku platu kod privatnika (bar u mom kraju).A svi ostali inputi proizvodnje idu ili prete da odu navise,kao uostalom i troskovi zivota.
Mlekare se zale da ne mogu da naplate potrazivanja od trgovinskih lanaca koje snabdevaju,te tako dolazi do lancanog problema u isplati.A ne smeju im se zameriti,jer imaju ogromna potrazivanja a i ne ispustaju im se velike trgovine.U ovoj zemlji bezakonja nema ko da uredi trenutno stanje i natera svakog duznika da u odredjenom zakonskom roku isplati svog dobavljaca.
Kada seljak i radnik duguju nekom nesto,a pogotovo drzavi ili njenim preduzecima,ekspresno mu uteraju sve dugove i jos koji santimetar pride.A kada ti jadnici imaju svoja potrazivanja,mogu se samo obesiti od muke.
I sta onda rade mlekare?Da se ne zameramo velikim trgovinskim lancima,hajde da opet malo karamo seljaka.On ce se u pocetku malo koprcati,a onda nema gde,slegnuce ramenima pljunuti po crnoj znojem natopljenoj zemlji,opsovati sve milo i drago tlacitelju i nastaviti da nosi breme tereta kojim ga decenijama tovare,i samo tovare.
Vise me je sramota i da kukam na ovakvim temama,a najradije bih odredjenoj nomenklaturi zavrnuo siju!Ali stvarno ne znam kakvu buducnost imamo mi sitniji proizvodjaci,ako iz godine u godinu sve vise moramo da zapinjemo a razlika izmedju ulaza i izlaza (novca) progresivno raste u korist izlaza.
 
e druze moj tako je to .i kod men je bilo pre 20 dana gusto sad se vratili na staro moze daj sve.to je bilo samo da seljaka sje.... da nemoz da zivi.mern uvatise sas sodu i moro sam bacvu za taj dan da platim.
 
juce stigo obracun 6.5 din masna jedinica , a stimulacije ostale isto ,meni je placeno 36,6 din
 
Kod nas su i dalje kvote na snazi.Ostatak od nekih 40.50l dnevno od ponedeljka dajem lokalnoj mlekari (prave sir) a cena 31,premije nema.Moram.To sve mlekare znaju pa nas zato i jašu.
 
Ja sam cuo da je jedan od razloga zasto soda u mleko je da se mleko ne kiseli. Ovde kod mene cena mleka je 6,5.din po MJ.
 
tako je soda mi vadi kiselos. ali evo da ja ispricam taj dogadjaj,zove men uvece taj sto skuplja mleko, i kaze ako si stavio u mleko sodu,to baci a od ujutru sto pomuzes nemoj da stavljas .i ja uznem tako operem uredjaj ,,ujutru sipem dodje on uze uzorak i mleko i ode.kad posle doso mu vozac proverili i moje i ma sodu .i ja neverujem kako ima i sipao sam samo mleko uznem sto ostalo u uredjaj mleko i odnesem u mlekaru kad i tam pokaza. kako to nikad znati necu..


pa da ve pitam dali nije mozda pokazalo na sodu zato sto je mleko bilo vruce jer je ono jos bilo kiselo pa da je zato pokazalo?????

- - - - - - - - - -

carapan kod koga dajes mleko?
 
Nazad
Vrh