Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Ako nisi sipao a lepo oprao nije sigurno soda ako nije dosla u kontakt sa mleko samo da li ti nije ukiselilo mleko ba da zbog toga . Jer oni pomocu alkohola provere da li je mleko kiselo.
 
Ljudi jeli bilo uplate od strane Niske mlekare??? Nesto mi mnooogoo kasne za ovu zadnju uplatu????
 
e znaci tako.cekaj el kod teb ide direkno niska il preko nekog?koji zbira za njo? kod nas te drze u kauciju po mesec dana.......
 
Nemam pojma, dodje covek kupi mleko a dali radi u mlekaru ili ne radi to neznam, jedva sam cekao da se otkacimo Lazara blace, kad sam cuo da Niska mlekara dolazi ponovo u nase krajeve, svanulo mi je, ... kako god, kod njih je najbolje za sada...
 
Koliko znam, Niska mlekara propala... Mozda gresim... Ja dajem otkupljivacu ,,Mitic prom". On je imao 10% akcija u niskoj mlekari i bio zaduzen za nababku sirovog mleka. Njegovi vozaci bas mi pricali da je Niska mlekara propala i da je u velikim dugovima, jer kad je bila afera sa aflazoksinom, oni digli veliki kredit.
 
Koliko ja znam nije propala Niška mlekara. Kod nas su redovne isplate, isplaćuje se jednom mesečno, pare za jun su bile 15. jula. Kad su ostale mlekare počele da smanjuju mleko oni su ovde sve te proizvođače preuzeli. Trenutno iz Mošorina otkupljuju oko 10 tona mleka dnevno, a sa okolnim mestima i Banatom dođe na jedan i po šleper dnevno (oko 35-36 tona). U razgovoru sa našim sirovincem i direktorom sirovinskog mi je rečeno da na otkupno mesto mogu da primam koliko hoću tako da ne znam koliko su te tvoje informacije tačne. Inače za 5 godina koliko radim sa njima nikad nisu kasnili više od 15-20 dana. Nije da ih branim samo su kod nas maksimalno korektni. E sad što je cena mala, posebno za manje proizvođače je već sasvim druga priča. Mada sam ja uvekviše voleo i dinar manje ali sigurno nego da gledam u pasulj kad će biti uplata.
 
@pajac, ja sam napisao da mozda gresim. Kad budem video tog tipa koji je bio zaduzen za sirovo mleko, pitacu ga kakvo je stanje sa niskom mlekarom..
A provereno znam da vas po Banatu i nesmeju da zezaju jer imate veliku kokicinu mleka i ako se vi pobunite, dosta su u gubitku.. A posto smo mi sitni, nas zezali, doduse, kako koga..
Niska mlekara nekima cak nije isplatila decembar prosle godine, to je provereno...
 
kod mene zezu kod nas su oni uzimali 3 tone dnevno onda dodje rosica .uzne gi 1300 litra .i jedan sto je zbirao za nisku predje za drugog .i jedan je sad sto zbira za nisku ostao na 700 kila dnevno.bas zato sto mnogo kasne sa isplatom i ako konkurencija ima.
 
@Milan 87, gde ti je prijatelju Mozgovo?
Ja lepo kazem da oni Banat nesmeju da izgube, to mi jos pricao drug dok vozio za Nisku mlekaru. Cak imaju i bolju cenu, a za redovnu isplatu da ne pricam.. Kolega @Pajac, je sve leponapisao..
 
data=VLHX1wd2Cgu8wR6jwyh-km8JBWAkEzU4,ohVdhqVXVJwqhMtoLM455LZJIVGACAIJ7EnM-AHXNQBW4HSIhWoJ_-VQl6wRUuvkDGnnwoXJRKwU0H3sbO6ckRswWvqJ3Jt5zitz49U0E8JsQT8P9NZOw2saGq5U0vksJN_ryepMn0fe0CmdoNU3lMY114UrYG5hDxE5416QIjihrIwTdyu-KQpL2L1QNqvHbUYCoGpF

Evo ga :osmeh:

- - - - - - - - - -

Slazem se da velike kolicine su uvek velike, samo me je zabrinuo da mlekara propala, sad kad sam cuo kolegu iz Mosorina laknulo mi je :osmeh:
 
kolege stočari,kakva je cena mleka kod vas,meni snizili cenu na 30 din predajem oko 100 litara dnevno
 
Ko te to ucenjuje sa tom cenom ? Meni mlekara Plana plaća 33 din. Ali kasne 3 meseca uvek,sada plaćaju na 20 dana al nikako da smanje tu razliku od 3 meseca,i nemam neku veliku kolicinu 20-25 litara.
 
Nazad
Vrh